Loading

چند لحظه ...
کتاب نشانه‌های صبح

کتاب نشانه‌های صبح

نسخه الکترونیک کتاب نشانه‌های صبح به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۱۲۵ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نشانه‌های صبح

جایی که افتاده‌ام، تاریک است، امّا می‌توانم روزنه‌های باریک نور را ببینم. درد نخست از سرم شروع می‌شود و بعد احساس می‌کنم که همه‌ی وجودم لبریز از درد است. سرم گیج می‌رود. شبحی رویم خم شده است. صدایش را می‌شنوم: ـ به هوش آمده. شقیقه‌هایم تیر می‌کشد. دست‌هایم را ستون بدنم می‌کنم. می‌خواهم بلند شوم. سنگینی دستی روی سینه‌ام مانع می‌شود. به یاد کوچه و آن دو مرد و ضربه‌ی قنداق تفنگ می‌افتم. به پهلو خم می‌شوم. می‌گویم: ـ کیفم... دوربینم... کسی می‌گوید: ـ نگران نباش. خدا را شکر کن که زنده هستی. لهجه‌اش کُردی‌ست، امّا لحن و کلامش مهربان است. مدّتی می‌گذرد تا دردم سبک‌تر شود. چشم‌هایم به تاریکی عادت می‌کند. مدّتی باید می‌گذشت تا می‌فهمیدم در اسارت دمکرات‌ها، داخل یک اتاق کوچک و بی‌نور هستم. دوربین فیلم‌برداری‌ام را برده‌اند. به غیر از من یک پاسدار مجروح و یک جوان کُرد اسیر هستند. خون پشت سر و گردنم خشک شده است. قفسه‌ی سینه‌ام هنوز درد می‌کند. نمی‌توانم نفس بلند بکشم. جوان کُرد، اسمش کاک‌احمد است. خودش می‌گوید دمکرات بوده و حالا زندانی آن‌هاست. پاسداری که مجروح، کنج اتاق افتاده، خودش را سعید معرّفی می‌کند؛ هم‌اسم خودم. ساعتی پیش از من اسیر شده است. گلوله‌ای پهلویش را سوراخ کرده است و درد می‌کشد. از این‌که زنده‌ام، خوشحالم، می‌گویم: ـ باید مرا آزاد کنند. من یک خبرنگارم. کاک‌احمد کنار سعید نشسته است. می‌گوید: ـ آدم ساده‌ای هستی. زندان‌بانت را نمی‌شناسی. دستم را تکیه می‌کنم و از جا برمی‌خیزم. سرم هنوز گیج می‌رود و قفسه‌ی سینه‌ام درد می‌کند. به طرف روزنه‌های نوری می‌روم که از چارچوب در به داخل می‌زند. سعی می‌کنم از شیار بین چارچوب در به بیرون نگاه کنم. چیزی پیدا نیست. به یاد سپاه می‌افتم. انگار از چاله درآمده، به چاه افتاده‌ام. برمی‌گردم به طرف آن‌ها: ـ من باید با آن‌ها صحبت کنم. آن دو نامرد فرصت ندادند حرف بزنم. باید با بزرگ‌ترهای‌شان حرف بزنم و بگویم که من جاسوس نیستم. کاک‌احمد حرفی نمی‌زند. رو به او می‌گویم: ـ تو آن‌ها را می‌شناسی. چطور آدم‌هایی هستند؟ حرف حساب را می‌فهمند؟ می‌‌گوید: ـ ما کُردها ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید: گرگ زبان بره را نمی‌فهمد. سعید نفس بلندی می‌کشد. آرام و بریده‌بریده می‌گوید: ـ گفتند اگر به هوش آمدی، به آن‌ها اطّلاع بدهیم. زانو می‌زنم. خم می‌شوم روی سعید: ـ پس چرا زودتر به من نگفتید؟ کاک‌احمد می‌گوید: ـ می‌گفتیم که چه؟ آن‌ها تو را برای ناز و نوازش نمی‌خواهند. پس هرچه این‌جا بمانی، در امان‌تری.

ادامه...

مشخصات کتاب نشانه‌های صبح

بخشی از کتاب نشانه‌های صبح

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نشانه‌های صبح

بیشتر داستان‌های آقای حسن‌بیگی درباره جنگه. این کتاب هم درباره‌ی جنگ‌های داخلی که یه جورای مخصوص مناطق مرزی کورد هست. فضاسازی خیلی خوبی داره. شخصیت پردازی کاراکترها هم خوب بود. اما به عنوان یه رمان اقلیمی کاستی‌های داره. شبه زبان اقلیمی مردم کورد ساخته نشده. دیالوگ‌های چمران و حمه‌عزیز که یه آدم بومی و کورده، یه نوشتار داره. اما با همه‌ی اینا زیبا بود. من از خوندنش پشیمون نیستم.
در ۳ ماه پیش توسط 918...912 ( | )