Loading

چند لحظه ...
کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)

کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)
به‌همراه شرح مختصری از زندگی شریف آن حضرت به­زبان فرانسوی

نسخه الکترونیک کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)

جهان طی قرون و اعصار شخصیت­های برجسته­ی متعددی درخود پرورانیده است که هر کدام در کشف اسرار علمی و پنهان زندگی بشری به موفقیت­هایی نایل آمده­اند و بشریت به­خاطر این زحمات و کوشش­ها مدیون آن­ها می­باشد­. آنان از لذت­های دنیوی چشم پوشیده و سرمایه­ی عمرشان را در خدمت به­بشریت به­پایان رسانیده­اند و همانند شمع، محیط اطراف خود را روشن­ساخته و نامشان ماندگار به­ذهن­ها سپرده شده است­. در میان این شخصیت­ها می­توان بعضی­ها را ممتاز قلمداد کرد که خدمات آنان به بشریت از دیگران چشم­گیرتر بوده و مورد توجه و احترام مردم دوران خود و اعصار بعد از خودشان قرار گرفته­اند. ­نمونه­ی این شخصیت­ها فرهیختگان ممتازی چون سقراط، بقراط­، ارسطو، پاستور، بوعلی­سینا و سایرین می­باشند. اما در میان این شخصیت­های ممتاز، بعضی در مقام فوق ممتاز قرار دارند و روح، و عواطف مردم را بیشتر به­­خود جلب کرده­اند. ایشان با ارتباط با عالم ملکوت، برنامه­ی سعادت بشر را در تمام زمینه­های مادی و معنوی در منتهی درجه­ی کمال، تشریح نموده، بشریت تشنه­ی معنویت را که سرگردان بوده و در میان تضادها، تاریکی­ها زندگی می­کرده به­سمت سعادت هدایت نموده­اند­. کسانی­که ­با این شخصیت­ها و هادیان واقعی بشریت در مسیر زندگی خود همراه شده، پیام آنان را درک نموده و پیروی از آنان را با جان و دل پذیرفته­اند، هیچ­وقت دست از دامن پر برکت و پرکرامت آنان برنداشته و با عمل به راهنمایی­های آنان، قطعا­ به­سعادت ابدی خواهند رسید. از جمله این شخصیت­های فوق ممتاز، حضرت علی­ابن­ابی­طالب ­(ع) امام اول شیعیان است که بر گردن بشریت حق بزرگی دارد. ایشان راه حرکت انسان به رستگاری و سعادت را توامان در گفتار و کردار خود به­خوبی نشان داده است. قبول ولایت ایشان رستگاری است و شفاعت او و اولادش ­به اذن حضرت حق، موجب استجابت خواهد بود. چرا که این بزرگواران مظهر حق هستند. زندگی را مطابق دستورات الهی طی نموده و مقام قرب معنوی به­خدا را کسب نموده­اند.­ شیعه­ی واقعی آن بزرگوار ­افتخار دارد که صفات الهی را از مولای و مراد خود آموخته و در باطن خود نوری دارد که با آن نور حرکت می­کند. پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد­(ص) دستورات الهی را که به ایشان وحی گردیده به­حضرت علی(­ع) ­انتقال داده­ و از این­رو راه و رسم زندگی حضرت علی(ع) تقوی­، عدالت­، شجاعت­، حمایت از یتیمان و محرومان می­باشد. خوشا به­حال آن کسانی­که عبودیت پروردگار را با جان و دل پذیرفته و در طول زندگی، زنگار گناه، فساد و بی­بند و باری بر صفحه دلشان ننشسته، روح­شان به­هنگام کوچ از این جهان فانی، پاک و مطهّر، ­به جهان باقی پرواز کرده باشد، سعادت و نیک­بختی و سرانجام خوش را به­عنوان هدیه­ی بزرگ از پروردگار دریافت کرده باشند. حضرت علی­(ع) تجسم روح همان کعبه­ی ظاهری بود که در آن متولد شد و در طول عمر شصت و سه سال، هیچ­وقت غیرخدا را ستایش نکرد. او عشق هر آن­چه انسان را به این دنیای مادی وابسته می­کرد از دل بیرون کرد و ظرف دلش را از عشق به­خدا لبریز نمود­. با روح پاک و مطهر در محراب عبادت شهید گردید، به­دیدار معشوق شتافت و در آن لحظه فرمود: سوگند به­خدای کعبه که رستگار شدم­. مجموعه­ی پیش­رو ترجمه­ای است به­زبان فرانسوی، از سخنان گهربار حضرت علی(ع) که براساس منابع محکم و موثق فراهم شده است. امید است این مجموعه شمه­ای از دریای حکمت آن بزرگوار را نمایان سازد و مورد استفاده­ی خوانندگان داخل و خارج از کشور قرار گیرد­.

ادامه...

مشخصات کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)

بخشی از کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ترجمه منتخب کلمات قصار حضرت علی (ع)