دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب آتش‌افروز

کتاب آتش‌افروز
سه‌گانه ناجيان- كتاب دوم- قسمت دوم

نسخه الکترونیک کتاب آتش‌افروز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب آتش‌افروز

درباره قسمت دوم از کتاب آتش‌افروز

کتاب «آتش‌افروز» Steelheart نوشته‌ی «براندون سندرسون» از مجموعه سه گانه‌ی ناجیان در 24 سپتامبر سال  2013 منتشر شد. در این داستان دیوید شخصیت اصلی قصه‌ی این کتاب در کنار پراف در اتاق کنفرانس است. آن‌ها از اتاقی که دیوار شیشه‌ای بزرگی رو به اقیانوس دارد بیرون را نگاه می‌کنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند به‌وسیله‌ی زیردریایی سری به بیرون بزنند از این رو دیوید از قسمت مخصوص ادوات و تجهیزات سلاحش و کوله‌پشتی حاوی اسپایرل را برمی‌دارد. سپس آن‌ها به سمت دریچه‌ی بالای زیردریایی می‌روند و چراغ اضطراری زرد رنگ را روشن می‌کنند. آن‌ها سوار زیردریایی می‌شوند و حرکت می‌کنند، در حالی که تمام دنیای زیر آب را نگاه می‌کنند پیامی عجیب و غیرمنتظره برای دیوید می‌آید. مگان، که پیش‌تر جاسوس استیل هارت بوده و به تیم پراف نفوذ کرده پیام می‌دهد. او در پیامش از دیوید می‌خواهد هر چه سریع‌تر او را در شهر ببیند و موضوع مهمی را با او به اشتراک بگذارد.

کتاب «آتش‌افروز» قسمت دوم از مجموعه‌ی ناجیان است که در فارسی در دو کتاب مجزا ترجمه و منتشر شده است. قسمت اول این مجموعه «پولاد دل» و قسمت سوم آن نیز «فاجعه» با ترجمه‌ی راحله زمانی از سوی انتشارات بهنام به چاپ رسیده‌اند که نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. داستان «آتش‌افروز» پس از انتشار از سوی سایت گودریدز Goodreads جایزه‌ی بهترین داستان فانتزی و علمی تخیلی بزرگ‌سالان را از آن خود کرد.

درباره براندون سندرسون

«براندون سندرسون» Brandon Sanderson نویسنده‌ی اهل آمریکا در 19 دسامبر سال 1975 به دنیا آمد. او در جوانی تحصیلاتش در رشته‌ی خلاقیت در نوشتن دانشگاه بریگم یانگ را دنبال کرد و پس از آن داستان‌نویسی را پیش گرفت. عمده شهرت این نویسنده برای نوشتن سه جلد پایانی مجموعه‌ی چرخ زمان The Wheel of Time است. این مجموعه متعلق به رابرت جوردن، نویسنده‌ی برجسته‌ی آمریکایی است که نوشتن آن را در سال 1984 آغاز کرد. او در سال 2007 به دلیل بیماری قلبی درگذشت و نتوانست قسمت آخر این مجموعه را منتشر کند به همین دلیل همسر رابرت جوردن نوشتن کتاب آخر این مجموعه را به «براندون سندرسون» سپرد. «سندرسون» هم پس از مطالعه‌ی دقیق آثار این مجموعه و پژوهش‌های فراوان تصمیم گرفت داستان این مجموعه را طی سه کتاب دیگر به پایان برساند. او در سال 2009 کتاب دوازدهم این مجموعه را بانام «طوفانی که در راه است» The Gathering Storm منتشر کرد و توجه رسانه‌ها علاقه‌مندان به مجموعه‌ی چرخ زمان را به خود جلب کرد. سپس او در سال 2010 کتاب سیزدهم بانام برج‌های نیمه شب Towers of Midnight و در سال 2013 کتاب چهاردهم بانام حافظه نور A Memory of Light را به چاپ و این مجموعه‌ی اسطوره‌ای فانتزی را به اتمام رساند.

ترجمه کتاب آتش‌افروز به زبان فارسی

کتاب «آتش‌افروز» نوشته‌ی «براندون سندرسون» از سه گانه‌ی ناجیان با ترجمه‌ی راحله زمانی از سوی انتشارات بهنام در سال 1398 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. راحله زمانی مترجم این اثر ترجمه‌‌ی داستان‌های تخیلی و فانتزی را در کارنامه‌ی کاریش دارد. کتاب‌های سه گانه‌ی ناجیان نوشته‌ی «براندون سندرسون» از دیگر آثار ترجمه شده‌ی این مترجم هستند که نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.  

در بخش‌هایی از کتاب آتش‌افروز می‌خوانیم

 روز بعد را در اتاقم سپری کردم.

مجبورم نکرده بودند در اتاق بمانم، به‌صورت علنی و واضح نه، اما با رسیدن به مخفیگاه، نحوه نگاه وال و اکسل و مایزی به من طوری بود که بالاجبار تنهایی را انتخاب کردم.

مایزی از همه بدتر بود. برای رفتن به حمام از اتاق خارج شدم و از کنار او گذشتم که در اتاق ذخیره سرگرم کارش بود. نگاهم کرد و لبخند از صورتش محو شد. می‌توانستم خشم و نفرت را در چشم‌هایش ببينم. او برگشت و به بسته‌بندی آذوقه‌ها ادامه داد و حتی یک کلمه هم بر زبان نیاورد.

و بدین ترتیب تمام وقت با عصبانیت و شرم روی تختم دراز کشیدم. آیا قرار بود مرا از تیم ناجیان اخراج کنند؟ حتی احتمالش هم بیمارم می‌کرد. در مورد مگان چه؟ حرف‌هایی که پراف زده بود... خب، نمی‌خواستم باور کنم. نمی‌توانستم باور کنم. حداقل نمی‌توانستم به آن حرف‌ها فکر کنم.

متأسفانه فکر کردن درباره پراف مرا عصبانی می‌کرد. من به گروه خیانت کرده بودم اما نمی‌توانستم به حس بدی که داشتم، غلبه کنم به این حس که او بیشتر به من خیانت کرده بود. آن‌ها برای شکست من برنامه‌ریزی کرده بودند.

صبح روز بعد، با سروصدا بیدار شدم. طبق نقشه آماده حرکت شده بودیم. تمام این مدت غذایم را در اتاقم خورده بودم اما نهایتاً اینکه دیگر نمی‌توانستم به این روند ادامه دهم. باید به من جواب می‌دادند. از تخت پایین آمدم و به راهرو رفتم. هنگام عبور از مقابل اتاق ذخیره سعی کردم قوی باشم اما مایزی آنجا نبود. از انتهای راهرو، از پشت سرم صداهایی را شنیدم، از اتاقی که زیردریایی قرار داشت. احتمالاً وال و تیمش بودند که برای انجام مأموریت آماده می‌شدند.

به آن سمت نرفتم. در جستجوی تی یا و پراف بودم، آن‌ها را در اتاق کنفرانس با آن دیوار شیشه‌ای، پیدا کردم. به من نگاه کردند سپس تی یا به پراف نگاه کرد.

پراف به تی یا گفت: «من باهاش حرف می‌زنم. تو برو به بقیه ملحق شو. یه نفر از ما در این مأموریت حضور نداره. می‌خوام تو از داخل زیردریایی رهبری عملیات رو به عهده بگیری. مخفیگاه مون لو رفته. دیگه اینجا برنمی‌گردیم.»

تی یا سرش را تکان داد، لپ‌تاپش را برداشت و رفت. موقع بیرون رفتن نگاهی به من انداخت و در را بست. فقط من و پراف آنجا ماندیم، اتاق با نور چراغ مطالعه‌ای روشن شده بود که روی میز تی یا قرار داشت.

گفتم: «دارید برای انجام مأموریت می رین، برای کشتن نیوتن و رسیدن به ری گی لیا.»

- بله.

مشخصات کتاب آتش‌افروز

  • ناشر انتشارات بهنام
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۱/۰۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.38 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۴۲ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب آتش‌افروز

بعضی قسمتها منو یاد داستان پندراگون مینداخت
در ۱ سال پیش توسط روزبه احمدزاده ( | )
خیلی کتاب جالب و غیر منتظره ای هست با اینکه زیاد طرفدار این سبک کتاب ها نیستم ولی داستان پردازیش طوری هست که جذبش شدم😍👌
در ۲ سال پیش توسط raha ( | )
فضا سازیش نسبت بقیه کتاب های سندرسون ضعیف تر بود ولی با این حال لذت بردم
در ۲ سال پیش توسط soheil arshin ( | )