Loading

چند لحظه ...
کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات

کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات

نسخه الکترونیک کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱,۲۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات

قبل از هرچیز می توان گفت که یادگیری به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از: سبک یادگیری کلامی سبک یادگیری تصویری سبک یادگیری دست ورزی که در ادامه به توضیح مختصری در مورد هرکدام می پردازیم: الف) سبک یادگیری کلامی: ساختار نمادین کلام نقش مهمی در تفکر و یادگیری ایفا می‌کند. وقتی فکر به زبان کلمات و جملات می کنید، با خود حرف می‌زنید و می‌توانید افکار خود را مستقیماً روی کاغذ بیاورید. استدلال ریاضی را مرحله به مرحله و جزء به جزء درک کنید و چون مراحل اثبات به پایان می‌رسد، مراحل درک ریاضی تان خاتمه می‌یابد. در واقع از جزء به سمت درک کل حرکت می‌کنید و معمولاً تئوری‌های تان در چگونگی جزئیات بسیار قوی است اما در همبستگی مبانی و ساختارهای کلی کند هستید. ب) سبک یادگیری تصویری: در دانش‌آموزان تصویری، شهود و تصویر سازی نقش مهمی در تفکر و یادگیری ایفا می‌کند. وقتی این دانش‌آموزان به تفکر می‌پردازند روند تفکر به زبان مفاهیم و ارتباط بین آن‌ها پیش می‌رود و بازنویسی روند تفکر برای ایشان نیاز به زحمت مضاعف دارد. برخی از این دانش آموزان از به کلام در آوردن روند تفکر خود عاجز و ناتوانند. می‌توانند به خوبی آن را به زبان مفاهیم و ارتباط بین آن‌ها بیان کنند. استدلال ریاضی توسط این دسته از دانش آموزان به صورتی کلی و مانند نگاه کردن به اجزای یک تابلو به طور سرتاسری ادراک می‌شود. از درک کل به سوی ادراک جزئیات حرکت می‌کنند و معمولاً تئوری‌های آنان در ساختار و مبانی، دقیق است اما در همنشینی و برقراری رابطه بین اجزاء ضعیف می‌نماید. تفکر شهودی و تجربه نقطه قوت ایشان است. آموزش در این دانش آموزان حرکت از تصویر به مجرد می باشد. ج) سبک دست ورزی: دانش‌آموزان دست‌ورز که ساختارگرا هستند بازسازی ساختارها و دست ورزی نقش مهمی در تفکر و یادگیری ایفا می‌کند. با به کار بردن ابزارها و ساختن اشکال و بازسازی ذهنی ساختارها در ذهن خود مفاهیم را یاد می‌گیرند و مهارت‌ها را کسب می‌کنند. استدلال ریاضی را تا وقتی خودشان بازسازی نکنند نمی‌فهمند. بسیاری از صنعت‌گران و مخترعین زیر چتر این نوع مهارت یادگیری و تفکر قرار می‌گیرند. در این دانش آموزان آموزش در حرکت از ملموس به مجرد می باشد. حال می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اگر می خواهید ریاضی را بهتر بخوانید، بهتر بفهمید، بهتر یاد بگیرید و بیشتر با آن دوست شوید ۲۰ نکته زیر را بخوانید و به کار ببرید.

ادامه...

مشخصات کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات

بخشی از کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کارگروهی در آموزش ریاضیات