از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی

کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی
تکنیک‌های کاربردی مدیریت برتر (۱۴)

نسخه الکترونیک کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی

ما بدون این‌که آگاه باشیم، با خود، علائم و تصوراتی که پیش از این فراگرفته‌ایم را حمل می‌کنیم، تا به‌شیوه‌ای که ما انتظار برقراری ارتباط با دیگری را داریم، از او نیز همین انتظار را داریم. موفقیت در یک ارتباط بین فرهنگی بر این فرض استوار است که ما کلیشه‌های خود را می‌شناسیم. (به عقیده‌ی سیلوی شوریر، ما فکر می‌کنیم "کشف زوایای مخفی کلیشه‌های ما می‌تواند روی زمینه‌ی فرهنگی انجام شود.") اما همچنین باید بتوانیم از آن‌ها فاصله بگیریم. همان‌گونه که مارتین آبدالاه تأکید کرده است: "ملاقات یک فرد خارجی، به معنی ملاقات یک بیگانه نیست، بلکه به معنی ملاقات فردی است که مشخصه‌هایش بیگانه است… از این رو، نماینده‌ی یک فرهنگ همواره نماد برجسته‌ای از فرهنگ آن مردم نیست." کلیشه، مشخصات زیر را در بردارد: * کلیشه‌ها، به‌دنبال عمومیت بخشیدن هستند، برخی خطوط را برجسته می‌کنند، تمایزات را از بین می‌برند و دیدگاهی تغییر شکل یافته از واقعیت ارائه می‌دهند. * کلیشه‌ها در احساسات ما نفوذ کرده و داخل شده‌اند، می‌توانند خیلی خوب یا خنثی باشند، اما اغلب منفی هستند. * کلیشه‌ها کمابیش بین افراد آن منطقه عمومیت دارند. * کلیشه‌ها کمابیش سخت و انعطاف‌ناپذیر هستند، ما فکر می‌کنیم کهنه شده‌اند، اما هنگام بحران دوباره قد علم می‌کنند.

ادامه...

مشخصات کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی

بخشی از کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کار کردن در محیط چند فرهنگی