دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پول‌شویی فیدی‌پلاس

کتاب پول‌شویی
جرمی پنهان در اقتصاد

نسخه الکترونیک کتاب پول‌شویی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پول‌شویی

یکی از پدیده‌های شومی که در چند دههٔ اخیر در اقتصاد کشورها و در سطح بین‌المللی ریشه دوانده است، جرم پول‌شویی است. این جرم نه‌تنها برای اقتصاد داخلی عوارض و تبعات منفی به دنبال دارد، بلکه بی‌توجهی به این پدیده و عدم تمهید سازوکارهای هدفمند به‌منظور مبارزه با آن، واکنش جامعهٔ جهانی را نیز در پی خواهد داشت. از این‌رو، دولت‌ها کوشیده‌اند با تصویب قوانین و مقررات لازم، شیوه‌های مصرف عواید حاصل از جرایم را شناسایی و متعاقباً مسیر پنهان‌سازی وجوه یا عواید حاصل را مسدود کنند. واضح و مبرهن است مجموعهٔ پیش رو منحصربه‌فرد و فاقد سابقهٔ تحقیقی نیست و پدیدهٔ پول‌شویی و روش‌های مبارزه با آن در نظام بانکی نیز همچون مباحث دیگر موضوع کنکاش و تأمل اهل فن بوده است. لیکن، این پژوهش با نگرشی حقوقی به بررسی جرم پول‌شویی به‌عنوان جرمی پنهان در اقتصاد پرداخته است و به‌لحاظ محدودیت منابع در زمینهٔ نقش بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در مواجهه با پول‌شویی و آثار و تبعات رعایت‌نکردن مقررات آن توسط نظام بانکی، از امثال و نظایر خود متمایز است.

ادامه...

مشخصات کتاب پول‌شویی

بخشی از کتاب پول‌شویی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پول‌شویی

کتاب مفیدی بود
در ۲ سال پیش توسط علی موحدیان ( | )