دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب احضار کطولحو

کتاب احضار کطولحو

نسخه الکترونیک کتاب احضار کطولحو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب احضار کطولحو

امور قدیمی‌تری که رؤیای تندیسگر و ساخت کتیبه‌ را برانگیخته و برای عمویم آن‌چنان مهم شده بود، دومین بخش از دست‌نوشته‌های مفصّل عمویم را تشکیل می‌داد. به ظاهر پروفسور انجل یک بار دیگر پیش از این نمای کلی و دوزخی آن هیولا را هنگامی که روی خطوط هیروگلیف ناشناخته تحقیق می‌کرد، دیده بود و هجاهای نامیمونی را که تنها می‌شد «کطولحو» هجی کرد شنیده بود؛ بدین‌سان تعجبی نداشت که با چنین روحیه‌ی منقلب و اتصال فکری، از پی ماجرای ویلکاکس برآمد و به جستجوی داده‌های بیشتر پرداخت. تجربه‌ی پیشینش، در ۱۹۰۸، یعنی هفده سال پیش هنگام همایش سالیانه انجمن باستان‌شناسی آمریکا رخ داد که در سنت لوییز(۱۸۸) برگزار شد. پروفسور انجل نیز به عنوان یکی از خبرگان و اعضای برجسته، نقش مهمی در تمامی برنامه‌ها ایفا می‌کرد؛ یکی از نخستین کسانی که چندین نفر از افراد غیر عضو برای گرفتن پاسخ‌های درست و حل کارشناسانه‌ی معضل‌شان به وی رجوع کردند، همو بود. مهم‌ترین فرد از این افراد که خیلی زود تبدیل به نقطه‌ی کانونی تمام گردهمایی شد، مردی میانسال و کاملاً معمولی بود که برای گرفتن اطلاعاتی خاص که در منابع محلی پیدا نمی‌شد، تمام راه را از نیواورلینز تا آنجا آمده بود. نامش جان ریموند لگراس و حرفه‌اش بازرس اداره‌ی پلیس بود. موضوع تحقیقش را هم به همراه آورده بود که تندیسک سنگی بسیار باستانی و عجیب، زشت و کریه‌المنظر بود و آنچه سردرگمش کرده بود، سرمنشأ آن بود. البته نباید این‌گونه تصور کرد که بازرس لگراس کوچک‌ترین علاقه‌ای به باستان‌شناسی داشت، بلکه درست برعکس، علاقه‌اش به روشن شدن مسئله فقط جنبه‌ی حرفه‌ای داشت. آن تندیسک، بُت، صنم یا هرچه که بود چند ماه پیش در جنگل‌های باتلاقی جنوب نیواورلینز و طی یک یورش پلیسی به یک گردهمایی مخفیانه‌ی پیروان وودوو به دست آمده بود؛ مناسک مربوط به آن تندیسک چنان بی‌همتا و زشت بود که نیروی پلیس دریافت با فرقه‌ای شیطانی و کاملاً ناشناخته روبه‌رو شده بود که از هر کیشِ حلقه‌های سیاه وودووهای آفریقایی اهریمنی‌تر بود. از حیث سرمنشأ آن، گذشته از آنچه از قصه‌های پراکنده و باورنکردنی از اعضای دستگیر‌شده به دست آورده بودند، عملاً هیچ نشان و سرنخ دیگری در اختیار نداشتند؛ از این رو آشفتگی و دستپاچگی پلیس برای یافتن هرنوع آگاهی از امور باستان‌شناختی ممکن بود کمکی برای یافتن جایگاه آن نماد وحشت‌انگیز باشد و از طریق آن می‌توانست رد آن کیش ضالّه را تا سرچشمه‌ی اصلی دنبال کند. بازرس لگراس هرگز تصور نمی‌کرد آنچه عرضه کرده بود با چنین اقبالی مواجه شود. یک نگاه به آن چیز کافی بود که جمع مردان دانش را به هیجانی سخت در آورد و همه برای خیره شدن به آن پیکره‌ی اهریمنی هجوم آوردند، پیکره‌ای که بیگانگی مطلق و قدمت‌ و اصالت دوزخی‌اش نشان از چشم‌اندازهایی بس بی‌بدیل و ناگشوده می‌داد. هیچ‌یک از سبک‌های پیکرتراشی تاکنون چنان چیزی را از سنگ بر نیاورده بود، ولی انگار اثر سده‌ها و شاید هزاره‌های فراوان را بر سطح سبز و سنگی ناشناخته‌اش ثبت کرده بود.

ادامه...

مشخصات کتاب احضار کطولحو

 • ناشر انتشارات پیدایش
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.92 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۸۴ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب احضار کطولحو

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب احضار کطولحو

این نویسندهٔ عجیب و غریب برای داستان‌هاش اساطیری کامل ساخته از خدایانی وحشت‌انگیز و فرقه‌هایی مذهبی که با مناسکی مخوف قرن‌ها این خدایان رو می‌پرستیدن. جهانی که در اون، عصر خرد در حقیقت چیزی نیست جز عصر فراموشی ذات وحشت‌انگیز جهان که در قرون وسطا و دوران باستان شناخته شده بود، و فقط وقتی این حقیقت وحشت‌انگیز از یادها رفت، عقل و منطق تونستن شکل بگیرن. اما این پوستهٔ عقلانی زیادی سست و شکننده است و حقیقت جهان خواه ناخواه از گوشه و کنارش بیرون می‌زنه و اون وقته که منطقی‌ترین دانشمندها هم سر به جنون می‌ذارن و شروع می‌کنن به هذیان گفتن و پرستیدن تاریکی و آدمخواری و در نهایت، خودکشی.
در ۳ سال پیش توسط فؤاد سیاهکالی ( | )
همزمان با انتشار نسخه کاغذی در فیدیبو قرار گرفت. جای خالی لاوکرفت در بازار نشر احساس میشد و پیمان اسماعیلیان به خوبی از پس ترجمه برآمده. لاوکرفت مبدع یک سبک جدید در فانتزی نویسی بوده و نویسندگان زیادی از جمله استیون کینگ از وی تأثیر گرفته اند. همینطور، لاوکرفت به فرهنگ عامه نیز راه یافته... شهر آرکام که به سینما وارد شده و شخصیت دیوی جونز در دزدان دریایی کارائیب، تنها چند مورد از صدها تأثیر هالیوود از لاوکرفت است
در ۳ سال پیش توسط mhy...3fi ( | )
هیچ ترجمه ای بی مشکل نیست و بالاخص «کوبیسم ادبی» لاوکرافت و رویکرد او به ادبیات کلاسیک انگلیسی تا مدرن آمریکایی، کار را برای هر مترجمی، هر چند زبردست، مشکل می سازد. اما بی شک بهترین انتخابی که می تواند در عین نمایش افکار و نگارش خاص، به معرفی «ترس کیهانی» در مجموعه آثار کوتاه لاوکرافت بپردازد، این کتاب است و در خصوص انتخاب آن باید به مترجم تبریک گفت که بی شک شناخت کلی نسبت به آثار این نویسنده و تجدید نتایج آن در جامعه معاصر داشته است. این کتاب را می توان به عنوان بهترین معرف «ترس کیهانی» با درونمایه ای مدرن از ترس کهن بشر از دنیای فراتر از پیرامون و ناشناخته ها دانست که ریشه های روانشناختی ترس بشر را در گمشدگی او در جهانی بیکران از متافیزیک، جهانی که چندان اهمیتی برای بشریت قائل نیست و جهانی که او را در کوچکترین زمان و در مغلوب ترین شرایط در هم می شکند، در اعماق تاریک تاریخ «کهن باشان»(Old beings)، دنبال می کند. چه حلقه های وو دوو در لوئیزیانا(درقسمت دوم این کتاب) که سر به طاعت این بندگی میگذارند و چه در هم شکستن قهرمانانی که راویان داستانهایی از شکست بشریتند هر دو بر یک سرنوشت ناگزیرند. بهمین دلیل قهرمانان لاوکرافت نه خود را منجی میدانند و نه روایتگرانی با توانایی‌های فرازمینی، بلکه خود قربانیان خواستگاه های ناشناخته کیهانی اند. احضار که نه، بلکه این آوای کطولحو است که بشر را به طاعت فرا میخواند؛ جایی که تفکر فاقد قدرت است و پروفسور آنجل خود را نمودی از تسلیم محض در برابر ضعف درک از چرایی ماجرا می سازد. یادگیری بر مشکلات می افزاید و معلومات، ابعاد وحشت از سرنوشت را بزرگتر می سازند. گویی نکرونومیکون( Necronomicon )انجیل راهنمای لاوکرافت در بسیاری از آثارش، فقط سرنخ هایی بسیار مبهم از کلیات ترسی بزرگتر و آینده ای شوم تر را در اختیار قهرمانان می گذارند که آنها را به لبه پرتگاه نزدیکتر می کند. آنجا که در داستان کوتاه «از فراتر»، قهرمان داستان با تقویت چشم سوم به لبه هایی از ادراکی فرا انسانی دست می یابد می فهمیم که اعتراف به ضعف، قدرت زیادی می خواهد و ما در ادراک جهان اطرافمان بی گمان از برخی از حیوانات در قوای پنجگانه حسی هم ضعیفتریم و محکوم به این سرنوشت. برای «ترس کیهانی» پایانی متصور نیست. شاید اگر مرگ زودهنگام و دردناک لاوکرافت او را امان میداد شاهد تبلور آن در آثاری دیگر از او بودیم، آثاری که شاید در دهه های متصور پنجاه و شصت سالگی که او هرگز تجربه نکرد ما را در قله های جنون تنها نمی گذاشت و در شهرهای شیطان زده و تاریکDagon, Innsmouth, Ulthar و... رها نمی کرد. Erfan Rezaei
در ۱ سال پیش توسط عرفان رضایی ( | )
فیلم خارجی داجون رو حتما ببینید. اینجوری نوشته میشه: Dagon .
در ۲ سال پیش توسط هنگامه محمدی ( | )
خیلی ممنون می‌شیم که کتاب‌های بیشتری از لاوکرفت موجود بشن. کتاب از نظر ترجمه روان بود.
در ۱۰ ماه پیش توسط ria...n99 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • بعدی ›
 • آخرین ››