Loading

چند لحظه ...
کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار

کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار

نسخه الکترونیک کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار

امروزه نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و افزایش درآمد ملی نقشی اساسی و انکارناپذیر است. توسعۀ پایدار این صنعت در سایۀ تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآزموده در بخش‌های مختلف آن به دست می‌آید. رسیدن به این مهم مستلزم برنامه‌ریزی نظام‌مند و مدون در سطح آموزش عالی و بالاخص دانشگاه‌ها و ارتباطات گسترده بین این دو بخش است. در این تحقیق کوشیده‌ایم، تا ضمن تبیین چگونگی تأثیرپذیری صنعت گردشگری از برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی و بررسی چالش‌های موجود در این زمینه، به این سؤال پاسخ دهیم که چه ارتباطی بین برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی و برنامه‌ریزی توسعۀ گردشگری وجود دارد. در این راستا، با روشی توصیفی‌تحلیلی و ضمن بهره‌گیری از منابع علمی و کتابخانه‌ای موجود، به ارتباط، نقش و الزامات برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی در توسعۀ صنعت گردشگری پرداخته‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم که در شرایط متغیر امروزی در صنعت گردشگری نوعی از برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی لازم است که بتواند این تغییرات را درک کند و هم‌زمان متناسب با این تغییرات سریع به‌صورت همه‌جانبه واکنش نشان دهد. این برنامه‌ریزی همان تفکر همه‌جانبه‌نگر به برنامه‌ریزی است که در آن پویایی و پیچیدگی و نیازهای در‌حال‌تغییر این بخش از صنعت مورد‌توجه نظام آموزش عالی و دانشگاه‌ها قرار دارد. امروزه نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و افزایش درآمد ملی نقشی اساسی و انکارناپذیر است. توسعۀ پایدار این صنعت در سایۀ تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآزموده در بخش‌های مختلف آن به دست می‌آید. رسیدن به این مهم مستلزم برنامه‌ریزی نظام‌مند و مدون در سطح آموزش عالی و بالاخص دانشگاه‌ها و ارتباطات گسترده بین این دو بخش است. در این تحقیق کوشیده‌ایم، تا ضمن تبیین چگونگی تأثیرپذیری صنعت گردشگری از برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی و بررسی چالش‌های موجود در این زمینه، به این سؤال پاسخ دهیم که چه ارتباطی بین برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی و برنامه‌ریزی توسعۀ گردشگری وجود دارد. در این راستا، با روشی توصیفی‌تحلیلی و ضمن بهره‌گیری از منابع علمی و کتابخانه‌ای موجود، به ارتباط، نقش و الزامات برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی در توسعۀ صنعت گردشگری پرداخته‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم که در شرایط متغیر امروزی در صنعت گردشگری نوعی از برنامه‌ریزی توسعۀ دانشگاهی لازم است که بتواند این تغییرات را درک کند و هم‌زمان متناسب با این تغییرات سریع به‌صورت همه‌جانبه واکنش نشان دهد. این برنامه‌ریزی همان تفکر همه‌جانبه‌نگر به برنامه‌ریزی است که در آن پویایی و پیچیدگی و نیازهای در‌حال‌تغییر این بخش از صنعت مورد‌توجه نظام آموزش عالی و دانشگاه‌ها قرار دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار

بخشی از کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آموزش عالی و توسعه گردشگری پایدار