فیدیبو نماینده قانونی آریاگهر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰۱  نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی

کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۳۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی

برای کسب موفقیت در هر زمینه می‌بایست قابلیت و توان آن را داشته باشید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید خواننده‌ای مشهور شوید، اما صدایتان خوب نیست، بعید به نظر می‌رسد که در این کار موفق شوید. هرچند، اگر به تعمیر خودرو علاقه و در آن استعداد داشته باشید، و آنگاه کار کردن در یک کارخانه‌ی خودرو‌سازی را هدف قرار دهید، از قابلیت لازم برای کسب موفقیت در این‌زمینه برخوردارید.

ادامه...
  • ناشر آریاگهر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.26 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۲۰. کند همجنس با همجنس پرواز!

اگر هدفتان این است که نویسنده ی مشهوری شوید، دوستان و مربیانی پیدا کنید که در این راه موفق شده اند. معاشرت با اشخاصی که هدف شما را دنبال می کنند و نسبت به آن شور و شوق دارند بسیار مهم است، زیرا علاوه بر این که می توانید از هم فکری آنان برخوردار شوید، در مواقعی که احساس یاس و ناامیدی می کنید به شما دلگرمی می دهند و آتش اشتیاق را در شما شعله ور می سازند.

۲۱. لوکوموتیو کوچولو

آیا قصه ی آن «لوکوموتیو کوچولو» را شنیده اید که با تمام وجود سعی می کرد خودش را از تپه ای بزرگ بالا بکشد؟ او مدام با خودش زمزمه می کرد:«می دونم که می تونم، می دونم که می تونم!» در مواقعی که احساس یاس و ناکامی می کنید با صدای بلند همین کلمات را با خود تکرار کنید. جلوی آینه ای بایستید و به خودتان بگویید:«می دونم که می تونم، می دونم که می تونم!» حتی می توانید این جمله را به این صورت ادا کنید:«مطمئنم که می تونم!»

۲۲. پیشگیری بهتر از درمان است!

از قدیم گفته اند که «پیشگیری بهتر از درمان است!»، پس سعی کنید مشکلات را پیش از پیدایش شناسایی و از وقوع آن جلوگیری کنید. بدین ترتیب، وقت باارزشتان هدر نمی شود و در جاده ی موفقیت جلو می افتید.

۲۳. انگیزه تان را حفظ کنید

برای دستیابی به اهداف خطیر و بزرگ باید مدام انگیزه تان را حفظ و تقویت کنید. برای این منظور از کتاب ها، فیلم ها یا مطالب صوتی انگیزشی استفاده یا در سمینارهای مربوط شرکت کنید. به محض این که احساس یاس یا دلسردی خواست در دلتان رخنه کند به این منابع انگیزشی رجوع کنید و آتش اشتیاق را در خود شعله ور سازید. چندتن از بزرگان حوزه ی انگیزش عبارت اند از: جیم ران، آنتونی رابینز، نورمن وینسنت پیل، زیگ زیگلر، لس براون و کریس وایدنر.

۲۴. انعطاف پذیر باشید

در عین حال که مصمم بودن بسیار حائز اهمیت است، نباید بیش از حد به خود سخت بگیرید و خودتان را برای هر اشتباه ریز و درشتی زیر سوال ببرید. یادتان باشد که انسان جایزالخطاست، پس نسبت به اشتباه هایی که مرتکب می شوید انعطاف پذیر باشد و خود را ملامت نکنید. این سخن به این معنا نیست که چنانچه در دستیابی به هدفتان مرتکب اشتباهی شدید از آن چشم پوشی کنید، بلکه باید بدانید که چگونه از بروز مجدد آن اشتباه جلوگیری کنید و به راهتان ادامه دهید.

۲۵. عاشق باشید

عاشق هدفتان باشید. اگر به هدفتان عشق و علاقه داشته باشید، به طور خودکار تلاش بیشتری برای دستیابی به آن خواهید کرد. فقط مواظب باشید که این عشق و علاقه به وسواس مبدل نشود.

۲۶. خودتان را محدود نکنید

اگر می خواهید یک سرآشپز مشهور در سطح جهان شوید و اشتیاق و مهارت لازم برای این کار را هم دارید، خودتان را محدود به آشپزی در یک رستوران کوچک محلی نکنید. گرچه در بدو امر، کسب تجربه و مهارت در یک رستوران کوچک لازم و ضروری است، اما از هدف غایی خود چشم پوشی نکنید.

۲۷. بهانه آوردن ممنوع!

بسیاری از مشاهیر، از جمله بازیگران، موسیقی دانان و مخترعین بزرگ، با چالش های خاصی در زندگی خود مواجه بودند؛ از ناتوانی ذهنی گرفته تا ناتوانی های جسمی. به عنوان مثال، بتهوون برخلاف این که از بدو تولد ناشنوا بود یکی از بزرگترین موسیقی دان های جهان شد یا خانم جونی ارکسون(۱) گرچه از گردن به پایین فلج بود، یادگرفت که با دهانش نقاشی بکشد. امروز، نقاشی های او شهرت جهانی دارند و میلیون ها دلار می ارزند. اگر با چالشی منحصر به خود دست به گریبان هستید، گرچه کارتان کمی دشوار می شود، اما بهانه نیاورید. اگر با دل و جان بخواهید در کاری موفق شوید، راهش را پیدا خواهید کرد!

۲۸. غلبه بر ترس از شکست

ترس از شکست، احساسی طبیعی در میان ابنای بشر است. چگونگی غلبه بر این ترس، عامل تعیین کننده ی شکست و موفقیت است. برای این منظور می توانید اهداف واقع بینانه ای را در نظر بگیرید و هرازگاهی با ارزیابی این اهداف اصلاحات لازم را برای رسیدن به آن اِعمال کنید. مهم تر از همه، به خودتان و تمنای قلبی تان ایمان داشته باشید.

۲۹. شکیبایی

موفقیت یک شبه حاصل نمی شود و به زمان نیاز دارد، بنابراین باید صبور و شکیبا باشید. باز برگردیم به مثال سرآشپز؛ اگر می خواهید استاد آشپزی شوید باید برای یادگیری و بالا رفتن از نردبان ترقی وقت صرف کنید.

۳۰. مدیریت زمان و منابع

برای کسب موفقیت باید طبق برنامه پیش بروید. به علاوه، باید بدانید کجا بیش از حد وقت و انرژی صرف کرده اید. مدیریت زمان و منابع، تضمینی است برای این که از وقت و منابع خود به جا و به درستی استفاده کنید.

۳۱. فرصت آفرینی کنید

جای این که منتظر فرصت بنشینید، باید فرصت آفرینی کنید. برای مثال، این فرصت می تواند در بخش آگهی های مزایده ی روزنامه ها یافت شود یا با خرید ملکی در شرایط استثنایی، خرید سهام، اوراق قرضه یا مشارکت در سرمایه گذاری به دست آید. اگر پای صحبت آدم های ثروتمند بنشینید به شما خواهند گفت که جای این که منتظر بنشینند تا فرصت در خانه ی آن ها را بزند، فرصت ها را می قاپند!

۳۲. نگرش یعنی همه چیز!

اگر می خواهید به موفقیت دست یابید، برخورداری از نگرشی مناسب و صحیح باید در راس امورتان قرار گیرد. مثبت بودن و معاشرت با اشخاصی که دارای نگرش مثبت هستند کمک شایان توجهی به موفقیت شما خواهد کرد. اجازه ندهید افکار منفی به ذهنتان رخنه کند. در سمینارهای انگیزشی شرکت کنید و راه هایی را برای لذت بردن از زندگی بیابید. نگرش مثبت باعث می شود هر وضعیت یا حادثه ی ناگواری را به چشم فرصتی برای یادگیری بنگرید. حتماً اصطلاح «نیمه ی پر لیوان» و «نیمه ی خالی لیوان» به گوشتان خورده است. باید همیشه نیمه ی پر لیوان را ببینید، چراکه باعث می شود از روحیه و انرژی بیشتری برخوردار شوید که نقش مهمی در موفقیت شما ایفا می کند.

۳۳. شکرگزار باشید

نه تنها بابت دستاوردها، بلکه بابت شکست هایتان هم باید شکرگزار باشید. نهادینه ساختن نگرش و عادت شکرگزاری بسیار مهم است، زیرا موجب خضوع و فروتنی شما می شود که این خصوصیت نیز به نوبه ی خود نقش مهمی در موفقیت غایی شما دارد.

۳۴. یک دفتر یادداشت روزانه تهیه کنید

همچنان که برای دستیابی به موفقیت تلاش می کنید باید ترتیبی دهید تا دستاوردهایتان را ملاحظه کنید. برای این منظور، در یک دفتر یادداشت روزانه، کلیه ی دستاوردهایتان را یادداشت کنید. در مواقعی که احساس یاس و ناامیدی به شما دست می دهد با مراجعه به این دفتر و مشاهده ی موفقیت ها و دستاوردهایتان نیرویی تازه خواهید یافت.

۳۵. به خودتان پاداش دهید

وقتی کودکان کار خوبی انجام می دهند، پدر و مادرشان با خریدن اسباب بازی یا گفتن کلامی تحسین آمیز آنان را تشویق می کنند. هنگامی که اشخاص در کار از خود لیاقت نشان دهند، ترفیع می گیرند. شما هم همچنان که در کارتان پیشرفت می کنید می بایست به خودتان پاداش دهید. برای این منظور می توانید با خریدن لباسی نو، هدیه ای کوچک یا هرآنچه که دوست دارید، به خودتان پاداش دهید.

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای کسب موفقیت در کار و زندگی