فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح

کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح
همه آنچه می‌خواهيد در باره ارواح بدانيد

نسخه الکترونیک کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح

کتاب حاضر همه آنچه را که می‌خواهید در مورد ارواح، جن‌ها, ظهورات و بسیاری دیگر از سایر پدیده‌های توجیه ناپذیر بدانید ارائه خواهد کرد. کتاب به ۱۱ فصل عمده تقسیم شده‌ا‌‌ست و شامل مباحث مختلفی در مورد ارواح و احضار آنها و تحقیقات علمی مربوط به این پدیده می‌شود.

ادامه...
 • ناشر راشین
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 10.38 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۶۵ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول: روح

ارواح چه هستند؟

کلمه روح بلافاصله تصور خاصی را در اذهان اکثر مردم به وجود می آورد و اگر چه شواهد زیادی برای اثبات وجود روح موجود نیست اما این باور عملاً بخشی از اعتقادات هر فرهنگی در جهان را تشکیل می دهد. ولی به راستی روح چیست؟ بر اساس آخرین تعاریف، روح، جان یک شخص مرده است که می تواند باعث شود زندگان آن را ببینند, احساس کنند و یا صدایش را بشنوند. فردریک دبلیو. ایچ. مایرز یکی از پایه گذاران انجمن تحقیقات روانی در لندن به سال ۱۸۸۲، روح را چنین توصیف می کند: «ظهور انرژی پایدار فردی یا نشانه ای از اِعمال نوعی نیرو پس از مرگ، که به طریقی با شخصی که قبلاً در زمین زندگی می کرده است، در ارتباط باشد.»
آیا ارواح چیزی را احساس می کنند؟
تعاریف دقیق در فرهنگ های مختلف متفاوت است. در برخی از نقاط دنیا، مردم معتقدند ارواح موجوداتی آگاه هستند، در حالی که دیگران عقیده دارند ارواح فقط انعکاس یک منبع آگاهی هستند که سرچشمه آن در جایی دیگر است. محققان جدید بر این باورند که بعضی ارواح دارای شعور هستند و افراد مختلفی که هیچ ارتباط یا شناختی هم با فرد مرده ندارند, می توانند آنها را احساس یا درک کنند.فردریک مایرز یکی از پایه گذاران انجمن تحقیقات روانی در لندن

کلمه روح مورد استفاده همگان است ولی فرا روانشناسان، یعنی آنهایی که پدیده های ذهنی غیر قابل توجیه را مطالعه می کنند، کلمه «ظهور» را ترجیح می دهند ـ گر چه فقط درصد کمی از موارد منجر به تصاویر قابل رویت می شود. اغلب تماس های ارواح به این شکل است که موجودی حضور خود را از طریق بو، هوای سرد یا گرم، حرکت اشیاء و ایجاد صدا اعلام می کند.روح یک مسافر غرق شده به همسرش ظاهر می شود.
***
معتقد یا شکاک
بر اساس یک نظرسنجی در سال ۱۹۹۹, ۴۲ درصد از مردم بریتانیا معتقدند که ارواح, اشباح و ظهورات ماوراءالطبیعه وجود دارند. این ارقام نشان می دهند که بیشتر مردم به ارواح معتقدند تا به خدا.
***

انواع ارواح

ارواح و ظهورات را عمدتاً به شرح زیر طبقه بندی می کنند:
 • ظهورات بحرانی: معمول ترین نوع است. بسیاری از مردم داغدار ادعا می کنند زمانی که وابستگان آنها در حال احتضار بوده اند, روح آنها را مشاهده کرده اند. برای مثال در سال ۱۹۱۷، زنی بریتانیایی ادعا کرد شبح برادر ناتنی خود را دیده است. او بعداً متوجه شد درست در همان لحظه ظهور، هواپیمای برادرش در آلمان مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرده بود.
 • همتا: بسیاری از مردم ادعا می کنند که همتای دقیق خود را که به آنها ظاهر شده دیده اند. کاترین ملکه روسیه، همتای خود را دیده بود که بر تخت او نشسته و به محافظانش دستور تیراندازی داده بود.
 • ارواح بیقرار: بیشترین ظهورات مربوط به این نوع ارواح است. ارواح بی سامان آنقدر به خانه های قبلی خود رفت و آمد می کنند تا بالاخره به آرامش برسند. در سال ۴۰ قبل از میلاد در شهر آتن، فیلسوفی به نام آتنودوروس، صدای به هم خوردن زنجیرهایی را شنید و متوجه پیرمردی شد که در بین درختان ناپدید شد. پس از کندن زمین باغ، اسکلت مردی را یافتند که در غل و زنجیر بود. هنگامی که استخوانها به نحو مناسبی دفن شد، تردد آن روح نیز به پایان رسید.
 • ارواح دوره ای: این ارواح هر ماه یا هر سال, در یک روز معین ظاهر می شوند. برای مثال می گویند که روز ۲۴ دسامبر هر سال، روح آن بولین، همسر دوم هنری هشتم، در خانه دوران کودکی اش در هِوِر کاسل ظاهر می شود.
 • ارواح وقایع گذشته: این ارواح واقعه ای از زمان حیات خود را به نمایش می گذارند و عکس العملی نسبت به دخالت انسان ها نشان نمی دهند. یکی از معروف ترین این وقایع در سال ۱۹۵۳ در شهر نیویورک اتفاق افتاد. مردی به نام هری ماترین دِیل ادعا کرد هنگی از سربازان رومی را دیده است که در زیرزمین محل کار او رژه می رفته اند.
 • اجنه: این ارواح پر سرو صدا هستند و از روی ایجاد صدا، جابجایی اشیا و ایجاد مزاحمت برای افراد مشخص می شوند. فرضیه های مختلفی برای توجیه وجود آنها ارائه شده است. (در صفحات آینده)
 • ظهورات بستر مرگ: ظهور موجودات فرشته مانند مثل مقامات مذهبی و نزدیکان فوت شده فرد در هنگام احتضار او.
 • تجلی حضرت مریم: تجلی یا حضور حضرت مریمزیر زمین محل کار هری ماترین دیل در نیویورک که سربازان رومی را در سال ۱۹۵۳ در آن مشاهده کرد.
***
برقراری تماس
۸۲ درصد از ظهورات، به منظور برقراری ارتباط برای گفتن مطلبی, دادن هشدار در مورد خطری فوری، گفتن تسلیت به داغداران، انتقال دادن اطلاعات و یا تنها برای نشان دادن علاقه به محلی خاص است. بعضی از ظهورات مربوط به ارواح مردگانی است که به علت برخی کارهای تمام نشده در زمین هنوز گرفتار هستند.
***

نظرات کاربران درباره کتاب دایره‌المعارف کوچک ارواح

دایره المعارف خیلی جالبیه. من چند سال پیش کتاب کاغذیش رو خریدم و خوندم. عکس زیاد داره در مورد وقایع مختلف روحی و اتفاقات عجیب که در دنیا اتفاق افتادن. خوشم می یاد که مختصر و مفیده. از مجموعه دایره المعارفهای کالینز جم هست که معتبرن در دنیا. اگه به اینجور موضوعها علاقه دارین توصیه میکنم بخونین!
در 3 هفته پیش توسط سروش قاضی