از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب اقتصاد نهادگرا

کتاب اقتصاد نهادگرا
مطالعه‌ يک سنت هترودوكس در برابر ارتدوكس اقتصادی

نسخه الکترونیک کتاب اقتصاد نهادگرا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب اقتصاد نهادگرا

اقتصاد جریان اصلی مدعی است، مسائل محوری علم اقتصاد عبارتند از تخصیص منابع، تعیین سطوح قیمت و محصول، و بررسی مسئله توزیع درآمد. در مقابل، اقتصاد نهادگرا بر این باور تأکید دارد که در علم اقتصاد اولویت با مسائل مربوط به سازمان و کنترل نظام اقتصادی، یا به‌عبارت دیگر، با نهادها، ساختار و قدرت نظام اقتصادی است. این بینش موجب شده است که سمت‌وسوی اقتصاد نهادگرا متفاوت از اقتصاد جریان ‌اصلی باشد و در نتیجه به دلالت‌های کاملاً متفاوتی نیز دست یابد. بر این اساس، در این کتاب، با توجه به ضرورت موضوع، ابتدا به بررسی ظهور و تکامل اقتصاد متعارف و روایت‌های تاریخی موجود در خصوص سیر این نحله فکری پرداخته‌ایم. در ادامه ضمن تتبع و کنکاشی در مبانی روش‌شناختی اقتصاد مرسوم و تأملاتی در چیستی و ماهیت این پارادایم، به بررسی موضوع مهم خاستگاه فلسفی ریاضیات در علم اقتصاد و تبعات به‌کارگیری آن در این علم پرداخته‌ایم. طبیعتاً، یکی از دلایل شکل‌گیری نهادگرایی ریشه در کاستی‌ها و نقایص اقتصاد متعارف داشته است. لذا، یکی دیگر از موضوعاتی که این کتاب به آن پرداخته است، ناسازگاری‌های جریان اصلی علم اقتصاد می‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب اقتصاد نهادگرا

بخشی از کتاب اقتصاد نهادگرا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اقتصاد نهادگرا

اقتصاد نهادگرایی تو کشور ما مورد غفلت واقع شده، همین ک امروز اینهمه نقدینگی داریم بخاطر همونه
در ۲ سال پیش توسط 991...779 ( | )
بنظر کتاب خوبی میاد فهرستش که جالبه نویسنده هم آدم پری هستن تو حوزه ی نهادگرایی
در ۲ سال پیش توسط امین بیگی ( | )