فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها

کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها

نسخه الکترونیک کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها

در عصر حاضر که اغلب انسان‌ها به‌دنبال کلان‌داده‌ها می‌گردند و تحلیل کلان‌داده‌ها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ دیدگاه مارتین لیندستروم، نویسنده‌ی این کتاب در مورد ریزداده‌ها و همراه‌کردنش با تحلیل کلان‌داده‌ها، سبکی بی‌نظیر را در کاربردی‌کردن اطلاعات به نمایش می‌گذارد. همان‌طور که می‌دانید کلان‌داده‌ها مشکلات و معضلات خاص خود را دارند. به‌عنوان نمونه در وهله‌ی اول به‌سادگی در دسترس عموم نیستند و دست‌پیداکردن به آن برای قاطبه‌ی کاربران، آسان و میسر نیست. دوم این‌که بعضی‌وقت‌ها اطلاعات ما را هم به گمراهی می‌کشانند؛ شبیهِ مفهوم میانگین در جامعه‌های آماری‌. شاهد مثال: اگر به شما بگویند از رودخانه‌ای که به طور میانگین عمقش ۲ /۱ متر است، عبور کنید؛ آیا شما خواهید گذشت؟ واقعیت این است که این آمار، دیدگاه درستی به شما نمی‌دهد؛ چون ممکن است قسمت‌های زیادی از رودخانه بسیار کم‌عمق باشند (در حد چند سانتی‌متر)؛ ولی شاید در میانه‌اش به سیلابی قوی با عمق بیست‌متر تبدیل شود که در هر حالتی به‌راحتی باعث غرق‌شدن می‌شود. توجه‌کردن تنها و انحصاری به میانگین‌ها مخاطره‌آمیز است (مثالی که آوردم متعلق به آقای نسیم طالب در ارتباط با اتکانکردن به میانگین‌هاست). یک‌داده‌ی پرت به‌شکل اساسی می‌تواند واژه‌ی میانگین را به‌طور کامل بی‌معنا کند.

ادامه...

بخشی از کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار مترجم

در عصر حاضر که اغلب انسان ها به دنبال کلان داده ها می گردند و تحلیل کلان داده ها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ دیدگاه مارتین لیندستروم، نویسنده ی این کتاب در مورد ریزداده ها و همراه کردنش با تحلیل کلان داده ها، سبکی بی نظیر را در کاربردی کردن اطلاعات به نمایش می گذارد.
همان طور که می دانید کلان داده ها مشکلات و معضلات خاص خود را دارند. به عنوان نمونه در وهله ی اول به سادگی در دسترس عموم نیستند و دست پیداکردن به آن برای قاطبه ی کاربران، آسان و میسر نیست. دوم این که بعضی وقت ها اطلاعات ما را هم به گمراهی می کشانند؛ شبیهِ مفهوم میانگین در جامعه های آماری . شاهد مثال: اگر به شما بگویند از رودخانه ای که به طور میانگین عمقش ۲ /۱ متر است، عبور کنید؛ آیا شما خواهید گذشت؟ واقعیت این است که این آمار، دیدگاه درستی به شما نمی دهد؛ چون ممکن است قسمت های زیادی از رودخانه بسیار کم عمق باشند (در حد چند سانتی متر)؛ ولی شاید در میانه اش به سیلابی قوی با عمق بیست متر تبدیل شود که در هر حالتی به راحتی باعث غرق شدن می شود. توجه کردن تنها و انحصاری به میانگین ها مخاطره آمیز است (مثالی که آوردم متعلق به آقای نسیم طالب در ارتباط با اتکانکردن به میانگین هاست). یک داده ی پرت به شکل اساسی می تواند واژه ی میانگین را به طور کامل بی معنا کند.
سوم این که در برخی مواقع، اطلاعات زیاد و انباشته شده و بدون تحلیل و ریشه یابی صحیح می تواند باعث انحراف اطلاعات شود؛ بعضی از محققان معتقدند، «اگر دشمن داری به او اطلاعات بده». دانیل جی بورستین(۱) تاریخ شناس دانشگاه شیکاگو می گوید، «بزرگ ترین مانع اکتشافات، جهالت نیست؛ توهم داشتن اطلاعات است».
در عصر حاضر هم به علت گسترش روزافزون وسایل ارتباط جمعی و سهولت دسترسی آسان به اطلاعات، دچار فست دیتاها شده ایم (درست مثل فست فودها)؛ و به دلیل پالایش نشدن صحیح و گاهی وجود منابع غیرموثق، فقط انباشتی از اطلاعات غیرمفید نصیب مان می شود و شبیه مثال فست فودها، این بار دچار فربهی ذهنی می شویم.
چهارم، ما به علت تماس بیش از حد با یکسری از اطلاعات و رخدادها، به سادگی از کنارشان می گذریم؛ مثال معروفش افتادن سیب از درخت است که نیوتن را به فکر انداخت که علتش چیست؟ ولی میلیون ها انسان شاهد این رخداد بوده اند و تمایلی به پیداکردن علت وقوع آن در خودشان ندیده اند و در این میان، خطای حواس جمعی (Illusion of Attention) یا سایر خطاها یا سوگیرهای ذهنی هم باعث تحلیل های غلط می شود. بر این اساس، مارتین لیندستروم با دیدی موشکافانه سعی در برقراری و تحلیل داده های اصلی کرده است و در این کتاب، روش و دیدگاه خود را در جهت ایجاد نوع جدید و بی نظیری از بررسی داده ها به منصه ی ظهور می گذارد.
مارتین لنیدستروم به معنای واقعی کلمه سعی کرده است تا هنر شفاف اندیشیدن را در بررسی های خود اجرا کند تا بتواند به فلسفه ی اصلی هرگونه روند و گرایش های موجود در جامعه و حتی تغییر روند ها دست پیدا کند و در جهت استفاده در مدیریت برند به کار بندد. تاریخ به ما نشان داده است که انحرافات اساسی در باورها و دیدگاه ها چگونه نمایان شده است. به طور مثال مکتبی که امیرالمومنین(ع) فرمود: هر کس کلامی به من بیاموزاند، من را بنده ی خویش کرده است (من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا)؛ در زمان ابوعلی سینا تبدیل به فلک شدنش شد و استادش گفت شاگرد از استاد سر شده است. حال آن که ایزاک بارو رییس دانشگاهی که ایزاک نیوتن در آن درس می خواند، وقتی از کارهای تحقیقاتی او بازدید کرد؛ شیفته ی دیدگاه هایش شد و از سمت ریاست استعفا داد و خود را شاگرد نیوتن کرد.
امیدوارم امثال این کتاب بتوانند با روشن کردن دیدگاه ها و روش های جدید به پیداکردن ریزداده ها کمک قابل توجهی کنند و در ضمن بتوانیم از فلسفه های نهفته در بطن اجتماعات و این ریزداده ها که باید با دقت پیدای شان کرد، مسیر درست کارآفرینی و برندسازی و حتی تغییر اجتماع خویش را فراهم کنیم. به گمانم انتشار این کتاب، دو فرصت برای مخاطب ایرانی فراهم می کند. نخست آن که می تواند ابزار جدیدی برای تحلیل داده های بازار باشد. و دوم، مجالی ست تا دیدگاه های لیندستروم در مقیاس بازار ایران سنجش شود و بتوان سره و ناسره ی این آموزه ها را در بازار امروز ایران سنجید. در پایان این یادداشت لازم می دانم از زحمات استاد فرهیخته، آقای حسین یاغچی قدردانی کنم.

نظرات کاربران درباره کتاب خلق تجارت‌های بزرگ با ریزداده‌ها

جالب است
در 3 هفته پیش توسط dh....ani
بسیار پرمحتوا بود. هر صفحه اش هزاران نکته داره
در 1 ماه پیش توسط rab...ess