دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تفکر درباره آینده فیدی‌پلاس

کتاب تفکر درباره آینده
رهنمودهایی برای آینده‌نگاری راهبردی

نسخه الکترونیک کتاب تفکر درباره آینده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تفکر درباره آینده

این کتاب حاوی ۱۱۵ رهنمود کاربردی در حوزه آینده‌نگاری راهبردی است که بر اساس یک چارچوب کلی و مرحله‌ای، ذیل شش گام اصلی طبقه‌بندی شده است. گام‌هایی که فرایند آینده‌نگاری راهبردی را به تصویر می‌کشند: چارچوب‌بندی، پیمایش، پیش‌بینی، چشم‌اندازسازی، برنامه‌ریزی و اقدام. این رهنمودها که حاصل همفکری و مشارکت یک تیم ۳۶ نفره از متخصّصان همین حوزه است، یک بسته راهنمای قوی را برای علاقه‌مندان به این حوزه فراهم می‌کند تا به هنگام اجرای فرایند آینده‌نگاری در مجموعه‌های خود بتوانند از آن در عمل به راحتی بهره‌مند شوند. ساختار کلی کتاب بدین شکل است که هر یک از مراحل شش‌گانه پیش‌گفته، یکی از فصول کتاب را شکل می‌دهد و ذیل هر مرحله اصلی چند گام فرعی مطرح می‌شود که هر گام، حاوی چند رهنمود مفید و کاربردی است. هر رهنمود نیز در سرتاسر کتاب از یک ساختار واحد بهره جسته است: ۱- عنوان اصلی رهنمود، ۲- توضیحاتی کلی در مورد معنا و منظور از رهنمود، ۳- گام‌های اصلی اجرای رهنمود، ۴- مزایای حاصل از اجرای رهنمود، ۵- بررسی یک نمونه یا مثال موفق یا شکست‌خورده که مصداق اجرا یا عدم اجرای آن رهنمود در پروژه‌های آینده‌نگاری راهبردی است و در نهایت، ۶- معرفی منابعی برای مطالعه و جست‌وجوی بیشتر.

ادامه...

مشخصات کتاب تفکر درباره آینده

بخشی از کتاب تفکر درباره آینده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تفکر درباره آینده