دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی
پایش ثبات اقتصاد کلان

نسخه الکترونیک کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

مطالعات نااطمینانی، بخش بزرگی از اقتصاد امروز را به خود اختصاص داده است. نااطمینانی هم در سطح خرد و هم در سطح کلان قابل بررسی است و شامل پژوهش‌های متعددی است. پرداختن به مفهوم ثبات در اقتصاد و دستیابی به شرایط امن اقتصادی از آن جهت حائز ‌اهمیت است که ثبات در اقتصاد کلان لازمه اصلی رشد و توسعه اقتصادی برای هر جامعه‌ای است. این امر مستلزم به‌کارگیری سیاست‌های مناسب اقتصادی، ثبات سیاست‌های اقتصادی و همچنین شناخت بیشتر عوامل مؤثر بر رشد اقتصادی است. سیاست‌های مناسب اقتصادی در زمینه‌های پولی، مالی، بانکی، تولیدی و... این فرصت را برای اقتصاد فراهم می‌آورد تا به چالش‌ها و شوک‌های اقتصادی پاسخی مناسب و درخور دهد. حصول ثبات در اقتصاد نیازمند پرداختن به شاخص‌های اساسی تسهیل‌کننده سیاست‌های اقتصادی است که با موشکافی هر یک از این شاخص‌ها قادر خواهیم بود تا قسمتی از نظام اقتصادی کشور را سامان بخشیم و شرایط بی‌ثباتی و نااطمینانی را پایان دهیم تا در نهایت به اهداف والای اقتصادی نظیر رشد و توسعه دست یابیم. امروزه، اقتصاددانان پذیرفته‌اند که ثبات اقتصادی یک شرط لازم برای رشد اقتصادی بالاست، در‌ حالی که بی‌ثباتی اقتصادی یکی از عوامل مهمی است که افق‌های رشد اقتصادی را محدود می‌سازد. در این پژوهش، به بررسی و تبیین ابعاد ثبات اقتصاد کلان برای نیل به اقتصاد مقاومتی، پس از مروری بر ادبیات آن صورت می‌گیرد.

ادامه...

مشخصات کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

بخشی از کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی