دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی
پایش تاب‌آوری سازمانی

نسخه الکترونیک کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

هدف از این پژوهش، شناسایی و ارزیابی عوامل مؤثر بر تاب‌آوری سازمان‌هاست که سپس می‌توانند با اتخاذ راهبردهای مناسب نه‌تنها به کسب مزیت رقابتی پایدار دست یابند، بلکه نسبت به مخاطرات و شوک‌های ناگهانی محیطی نیز پاسخگو باشند. به کمک این مدل بومی، سازمان‌ها ضمن رصد مخاطرات بالقوه محیطی و داخلی خود، به توسعه ابعاد مورد نظر «تاب‌آوری سازمانی» نائل شده تا زمینه را برای تحقق توسعه پایدار در جامعه هموار کنند. مزیت اصلی مدیریت تاب‌آوری، بهینه‌سازی منابع به‌ هنگامی است که سازمان‌ها سیلوهای خود را حذف می‌کنند و با کار مشارکت‌آمیز فرصت‌های پیش‌روی خود را بیشینه می‌کنند و احتمالات و نتایج منجر به خطرات را کاهش می‌دهند تا از اهداف سازمانی حمایت کنند. این پژوهش با نگاهی جامع و البته بومی تلاش دارد تا مدلی را بر اساس متن فرهنگی کشور ایران جهت ارزیابی تاب‌آوری سازمانی ارائه کند. بدین منظور، نخست مبانی نظری در فصل یک، بررسی شده است تا ابعاد اصلی تاب‌آوری سازمانی شناخته شود. فصل دوم به بحث روش‌شناسی کتاب اختصاص یافته است؛ جهت جمع‌آوری داده‌ها تکنیک متن‌کاوی و مصاحبه انجام گرفته است. به‌منظور جمع‌آوری آرای خبرگان برای پیاده‌سازی در تکنیک دلفی فازی، از پرسش‌نامه هفت‌مقیاسی استفاده شده است. برای تعیین روایی پرسش‌نامه از روش روایی محتوا و به‌منظور تعیین پایایی آزمون از روش آلفای کرونباخ استفاده شده است. در نهایت، در فصل سوم، متغیرهای تاب‌آوری سازمانی بر اساس بافت فرهنگی ایران مورد بازنگری قرار گرفته و در قالب پنج بعد شامل «رهبری و مدیریت»، «انسانی و اجتماعی»، «عملیاتی و سازمانی»، «ارتباطی و اطلاعاتی» و «نهادی و زیرساختی» ارائه شده است. در نهایت، در فصل آخر، موارد یادشده به‌طور مختصر جمع‌بندی شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

بخشی از کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جستارهایی در اقتصاد مقاومتی