دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی

کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی

سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در فعالیت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که هدف کارآفرینان آن‌ها تبدیل فرصت‌ها به کسب و کارهای نوآور است. طرح‌های فناورانه و ابداعی و نوآور از طرق مختلف می‌توانند تأمین مالی شوند که سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر بهترین روش است. نهاد سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کمک قابل ملاحظه‌ای به توسعه طرح‌های نوآور و جلوگیری از خروج آن‌ها از کشور می‌نماید. توسعه فناوری از جمله دیگر مزایای این نوع روش تأمین مالی است. نهاد سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر بستر مناسب برای رشد خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها را فراهم می‌کند. مشارکت، در نهاد سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر به‌معنای تام کلمه عملیاتی می‌شود. در این نوع مشارکت هم تأمین مالی صورت می‌گیرد و هم حمایت‌های مشاوره‌ای ارائه می‌گردد. شمّ تجاری در این نوع فعالیت‌ها محور کار است و در این رابطه با مدیریت مشارکت می‌کنند. این نوع نهادهای تأمین مالی، کارآفرینان ایده‌های نو و خلاق را کمک می‌نمایند تا ایده‌های آن‌ها به عمل تبدیل شود. اسلام توجه خاصی به اندیشه مشارکت در سود و زیان دارد، به همین جهت عقود مشارکتی در شریعت اسلام، امضاء شده و در فعالیت‌های اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عقود اسلامی به‌ویژه عقود مشارکتی زیربنای لازم برای استفاده از سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی را فراهم می‌کند. این کتاب تلاش می‌کند ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی را مورد مداقه قرار دهد و نشان دهد این نهاد در چارچوب عقود اسلامی از کارایی لازم برخوردار است. ممنوعیت ربا و غرر در اسلام راه را برای استفاده هرچه گسترده‌تر از سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی باز می‌نماید.

ادامه...

مشخصات کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی

بخشی از کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آشنایی با مفاهیم و مدل‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اسلامی