فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوای قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب نانوفناوری و محیط زیست

کتاب نانوفناوری و محیط زیست

نسخه الکترونیک کتاب نانوفناوری و محیط زیست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۴,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب نانوفناوری و محیط زیست

امروزه در ایران نیز بحث نانو در صنعت‌هایی همچون آب و فاضلاب، نفت، وسایل الکترونیکی، دارویی و... جای زیادی باز کرده است. اما با جرأت می‌توان گفت که هیچ یک از این بخش‌ها برنامه‌ای جهت تصفیه و استانداردسازی زائدات حاصل از آن ندارند. این کتاب با توجه به تجارب کشورهای صاحب فناوری به چگونگی این مسائل پرداخته و خواننده را در دستیابی به نحوۀ شناسایی، استانداردسازی و مدیریت مواد نانو آشنا می‌کند. کتاب نانوفناوری و محیط زیست دربردارنده مطالب ارزنده و مهمی در زمینه ساخت انواع نانومواد و کاربرد آنها در محیط زیست و خطرات احتمالی آنها می‌باشد که توسط جمعی از متخصصین مهندسی بهداشت محیط ترجمه و در اختیار جامعه علمی کشور قرار گرفته است.

ادامه...

بخشی از کتاب نانوفناوری و محیط زیست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:تقدیم به انسانهایی که به فردایی بهتر می اندیشند.

مقدمه ناشر

سپاس بیکران پروردگار را که به انسان قدرت اندیشیدن بخشید، قدرتی که در مقایسه با سایر موجودات باعث شده است که انسان هرگز به امکانات محدود خود اکتفا نکند. مکاتب الهی، انسان را موجودی کمال طلب و پویا می‎دانندکه جهت گیری او به سوی خالقش می باشد. از جمله راههای تقرب به خداوند علم است، علمی که زیبایی عقل است. علمی که در دریای بیکران آن هر ذره نشانی از آفریدگار است و هر چه علم انسان افزون گردد، تقربش بیشتر می‎شود. از این روست که به علم اندوزی و دانش آموزی توجهی بی نظیر مبذول گردیده است. اما علم آموزی به ابزاری نیاز دارد که مهمترین آن کتاب است و انتشار نتیجه مطالعات پژوهشگران و اندیشمندان پاسخگوی این نیاز خواهد بود.
جهت تحقق این امر و گام برداشتن در جهت ارتقای پایه های علم و دانش و رشد و شکوفایی استعدادها انتشار کتاب را یکی از اهداف خود قرار داده و انتظار داریم با حمایت های معنوی هموطنان گرامی بتوانیم گامهای موثر و ارزشمندی را برداریم. گرچه تلاش خواهد شد در حد دانش و تجربه اندکمان کارهایی بدون اشکال تقدیم حضورتان گردد، ولی اذعان داریم که راهنماییهای شما عزیزان می‎تواند ما را در ارتقای کیفی کتاب راهگشا باشد لذا همیشه منتظر پیشنهادات و راهنماییهای شما خواهیم بود.
در پایان از همه عزیزانی که در مراحل مختلف تهیه، تدوین و چاپ کتاب از همفکری و همکاری آنها برخوردار بوده ام به خصوص آقایان علی نقی زاده، مختار مهدوی، مهدی قربانیان، اسماعیل قهرمانی و حسین صفری پلنگی (مترجمان)، مهندس علی محمد خانی (مدیر فروش) و همچنین همکاران محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز آقایان مهندس نوری و مهندس منفرد سپاسگزاری نموده و موفقیت روزافزونشان را آرزومندم.

مهدی خانی
مدیر مسئول انتشارات آوای قلم

مقدمه مدیر عامل

امروزه پیشرفت فناوری و دستیابی انسان به روش های نوین برای استفاده از منابع طبیعی دستاوردهایی را به همراه دارد که علاوه بر تاثیرات فراوان در زندگی بشر، تاثیراتی منفی را نیز برای محیط زیست به ارمغان می آورد. به تازگی انسان متمدن به این تفکر رسیده است که شاید بتوان با استفاده از فناوری های مدرن و پیشرفته به حفظ و نگهداری منابع طبیعی و محیط زیست کمک نمود که از جمله آنها می توان به فناوری نانو و کاربرد آن در حفظ محیط زیست اشاره کرد.
فناوری نانو به عنوان یک فناوری کاربردی در دهه های اخیر مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. کاربرد این فناوری در حوزه های مختلف، متفاوت است. این فناوری با تولید محصولات متنوع در بخش های شیمی، انرژی و محیط زیست کاربرد فراوانی دارد. البته قبل از استفاده از محصولات این فناوری در محیط زیست، لازم است ارزیابی دقیقی از تاثیرات مثبت و منفی کاربرد آنها بر محیط زیست صورت گیرد.
کتاب نانوفناوری و محیط زیست دربردارنده مطالب ارزنده و مهمی در زمینه ساخت انواع نانومواد و کاربرد آنها در محیط زیست و خطرات احتمالی آنها می باشد که توسط جمعی از متخصصین مهندسی بهداشت محیط ترجمه و در اختیار جامعه علمی کشور قرار گرفته است که امید است مورد توجه صاحبنظران و کارشناسان محترم قرار گیرد. در خاتمه بر خود واجب می دانیم از گروه مترجمین که زحمت ترجمه این کتاب را بر عهده داشته اند و همچنین از ناشر محترم نهایت قدردانی را به عمل آوریم.

حسین نوری
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل
شرکت آب و فاضلاب استان البرز

مقدمه مترجمان

امروزه شاهد پیشرفت سریع علم و فناوری در شاخه های مختلفی از رشته های دانشگاهی و صنعت در سراسر دنیا هستیم و در این بین کشورهای پیشرفته سهم بزرگی از این کارها را به خود اختصاص داده و بعد از تجاری سازی یک فناوری آن را به سایر کشورها معرفی و واگذار می نمایند. یکی از این پیشرفت ها و فناوری های جدید، فناوری نانو و کاربردهای وسیع آن در زندگی جدید انسان هاست.
از طرفی شاهد استفاده وسیع از فناوری نانو در سایر کشورها خصوصاً کشورهای در حال توسعه نیز هستیم و نکته اساسی که در این فرآیند مبهم باقی مانده است نبود استاندارد، برنامه خاص، روش های شناسایی و وسایل مورد نیاز آن برای مدیریت زائدات حاصل از نانو است.
امروزه در ایران نیز بحث نانو در صنعت هایی همچون آب و فاضلاب، نفت، وسایل الکترونیکی، دارویی و... جای زیادی باز کرده است. اما با جرات می توان گفت که هیچ یک از این بخش ها برنامه ای جهت تصفیه و استانداردسازی زائدات حاصل از آن ندارند.
این کتاب با توجه به تجارب کشورهای صاحب فناوری به چگونگی این مسائل پرداخته و خواننده را در دستیابی به نحوه شناسایی، استانداردسازی و مدیریت مواد نانو آشنا می کند. امید است که در آینده ای نزدیک شاهد چنین برنامه های منسجم و یکپارچه ای در کشور اسلامیمان ایران عزیز باشیم. در آخر نیز از خوانندگان گرامی درخواست می گردد چنانچه نظر یا پیشنهاداتی راجع به متن ترجمه شده دارند آنها را به ما منعکس نمایند.

با تشکر
گروه مترجمان

نظرات کاربران درباره کتاب نانوفناوری و محیط زیست