دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
حافظه نامحدود

معرفی، خرید و دانلود کتاب حافظه نامحدود

نویسنده:
کوین هرسلی
درباره حافظه نامحدود

تصور کنید برای یک پرونده‌ی قانونی باید مقابل دادگاه دفاع کنید، وکیلی را ترجیح می‌دهید که همه‌ی پرونده‌های قانونی را به یاد بیاورد، یا وکیلی که برای مرور بندهای قانونی، دائم به مدارک و پرونده هایش رجوع می‌کند؟ برای انتخاب جراح چطور؟ شخصی را ترجیح می‌دهید که جزئیات بیماری شما را به یاد می‌آورد یا جراحی که برای یادآوری دائما به پرونده‌ی پزشکی شما رجوع می‌کند؟ برای شرکت در یک سخنرانی چه؟ سخنرانی را انتخاب می‌کنید که متنش را حفظ کرده یا کسی که مدام به یادداشت‌هایش رجوع می‌کند؟

مهم نیست در چه موقعیتی قرار می‌گیرید، داشتن حافظه‌ی بهتر همیشه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. استاد بزرگ حافظه، کوین هرسلی در کتاب حافظه‌ی نامحدود به شما آموزش می‌دهد چگونه حافظه خود را آنچنان تقویت کنید تا تبدیل به یک حافظه‌ی نامحدود شود.

 

درباره کتاب حافظه‌ی نامحدود  

کتاب حافظه‌ی نامحدود (The Unlimited Memory) اثر کوین هرسلی اولین بار در سال 2014 در ایالات متحده‌ی آمریکا منتشر شد. هرسلی این‌کتاب را بعد از بیست سال‌ تحقیق و اکتشاف درباره‌ی روش کارکرد ذهن و حافظه نوشت. او در کتاب حافظه‌ی نامحدود توجه خواننده را به این موضوع جلب می‌کند که هرگز نتوانسته‌ایم درست از توانایی حافظه‌مان استفاده کنیم  چون هرگز کسی به ما روش درست استفاده کردن از ذهن و حافظه را آموزش نداده است.

توصیه‌ی کوین هرسلی به خوانندگان این است که هنگام مطالعه‌ی این کتاب دنبال قضاوت و رسیدن به کمال نباشند: «زمانی که درباره‌ی اطلاعات قضاوت می‌کنید نمی‌توانید چیزی را فرا بگیرید و خود را از یادگیری بازمی‌دارید. شما می‌توانید درباره‎ی روش‌هایی که در این‌جا می‌خوانید قضاوت کنید و آن‌ها را نقد کنید. اما به عنوان یک کارشناس حافظه‌ به شما اطمینان می‌دهم که بدون استفاده از این اصول نمی‌توانید نتیجه‌ی لازم را به دست بیاورید.»

یکی از راه‌کارهایی که کوین هرسلی در کتابش توضیح می‌دهد توانایی زنده کردن اطلاعات است، او معتقد است هرچه بتوانیم اطلاعات بیشتری را به موضوعات روزمره مرتبط کنیم، اطلاعات بیشتری به یادمان می‌ماند. او با همین روش موفق شد عدد پی را تا ده هزار رقم اعشار به‌خاطر بسپارد و برای همین موضوع رکوردجهانی و لقب استاد بزرگ حافظه را به نام خود ثبت کرد.

کوین هرسلی هر فصل از کتاب حافظه‌ی نامحدود را با نقل قولی از یکی از دانشمندان بزرگ شروع می‌کند. خواندن این نقل قول‌ها پیش از شروع هرفصل به خواننده انگیزه می‌دهد تا موانع ذهنی‌اش را پاک کند. یکی از زیباترین نقل قول‌ها از الکساندرگراهام بل است: «تمام فکرتان را روی یک‌ کار تمرکز کنید. اشعه‌های خورشید فقط زمانی می‌سوزانند که در یک نقطه متمرکز شوند.»

هرسلی دو روش اصلی برای به خاطر سپاردن موضوعات ارائه می‌کند. هر دو روش هرسلی کارآمد هستند اما زمانی کاربردی و موثرتر می‌شوند که بتوانید این اطلاعات را به زندگی روزمره وارد کنید. کوین هرسلی درباره‎ی زنده کردن داده‌های ذهنی می‌گوید: «برای زنده کردن اطلاعات‌تان سعی کنید آن‌ها را به چیزهای مسخره مربوط کنید، هیچ‌کسی در هیچ‌جای دنیا نگفته است که یادگرفتن علم تنها از راه فلسفه ممکن است.»

دکتر ماریوس بعد از خواندن کتاب حافظه‌ی نامحدود در دوران دانشجویی‌اش متوجه قدرت شگفت‌انگیز این کتاب شد و تصمیم به ترجمه‌اش گرفت. او با استفاده از راهکارهای کوین توانست دوران دانشجویی موفقی را بگذراند و در نهایت با معدل الف فارغ التحصیل شود. دکتر ماریوس درباره‌ی کارآیی راه‌کارهای کوین می‌گوید:«وقتی تصمیم می‌گیرید روش‌های او را به کار بگیرید و با تکیه بر آن‌ها روش‌های جدیدی بسازید ظرفیتی نامتناهی آزاد می‌کنید و نه تنها حافظه بلکه کل زندگی خود را بهبود خواهید بخشید.»

کوین هرسلی؛ استاد بزرگ حافظه

کوین هرسلی (Kevin Hosley) استاد بزرگ حافظه،  سخنران و نویسنده است. حدود بیست و پنج سال است که کوین هرسلی درباره‌ی ذهن و حافظه تحقیق می‌کند و از معدود کسانی است که لقب استاد بزگ حافظه (The Grandmaster of Memory) را دریافت کرده است.

او مدال بهترین حافظه‌ی جهان  را هم به نام خو ثبت کرده و در یکی از سخنرانی‌هایش برای نشان دادن قدرت حافظه‌اش،‌ مجموعه‌ای از اعداد که به صورت تصادفی نوشته شده بودند را در طول بیست ثانیه به خاطر سپرد و بعد اعداد را یک‌بار به ترتیب و یک‌بار از آخر به اول برای حضار خواند.

کوین هرسلی رابطه‌ی  ما با توانایی کارکرد حافظه‌مان را از زاویه‌ی تازه‌ای بررسی می‌کند: «تعداد موضوعاتی که یک کودک شش ساله فراموش می‌کند، برابر با تعداد موضوعاتی است که یک فرد شصت ساله از یاد می‌برد. اما یک کودک شش ساله هرگز خودش را برای این موضوع سرزنش نمی‌کند... چیزی به عنوان حافظه‌ی خوب یا بد وجود ندارد، برخی مردم فکر می‌کنند حافظه‌ی خوبی ندارند چون به یاد نمی‌آورند که کلیدهای ماشین‌شان را کجا گذاشته‌اند. این مشکل در واقع ربطی به حافظه ندارد بلکه دقت فرد پایین است که به همچین مشکلی برمی‌خورد. بیش‌تر مشکلاتی را که ما فکر می‌کنیم از حافظه‌ی ماست، در واقع مربوط به دقت یا عدم دقت ما به جهان بیرون است.»

یکی از کلیدی‌ترین سوالاتی که کوین هرسلی در سخنرانی‌هایش از حضار می‌پرسد این است: «اگر قرار است چیزی را فراموش کنیم، هدف از خواندن کتاب‌های مختلف و یادگرفتن مهارت‌های مختلف چیست؟ ارزش هر موضوعی بعد از فراموش کردن یا به‌یاد نیاوردن از بین می‌رود.» او در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد کیفیت فکر کردن هر فرد به اطلاعاتی که به‌یاد می‌آورد بستگی دارد.

کوین هرسلی، استاد بزرگ حافظه، تاکنون چهار کتاب نوشته است. کتاب حافظه‌ی نامحدود نخستین کتاب او است. حافظه‌ی نامحدود، «ذهن خوش‌حال» و «راهنمای به یاد آوردن 44 رئیس جمهور آمریکا» کتاب‌های هرسلی هستند و از میان آثارش تنها حافظه‌ی نامحدود به فارسی برگردانده شده است.

سبک نگارش کوین هرسلی

کوین هرسلی نثری روان و ساده را برای نگارش کتاب‌هایش انتخاب کرده است. او معتقد است با استفاده از این لحن ساده می‌تواند با خواننده ارتباطی بهتر و صمیمی‌تر برقرار کند. با وجود اینکه لحن او ساده است، اما هرسلی مانند سخنرانان دیگر برای علمی شدن متن کتابش از آمار و ارقام زیادی استفاده کرده است؛ تحلیل این آمارها به خواننده فرصت فکر کردن می‌دهد و متن را باورپذیرتر می‌کند.

حافظه‌ی نامحدود به فارسی

نثر ساده و در عین حال کاربرید و تاثیرگذار کوین هرسلی خواندن کتاب حافظه‌ی نامحدود را بسیار جذاب می‌کند. کتاب حافظه‌ی نامحدود تا به حال سه بار به فارسی برگردانده شده است. «سیمین موحد»، «اصغر فرمان» و سحر آریان این کتاب را به فارسی ترجمه کرده‌اند.

خرید و دانلود کتاب حافظه‌ی نامحدود اثر کوین هرسلی ترجمه سحر آریان در همین صفحه‌ی فیدیبو امکان‌پذیر است.

در بخشی از کتاب حافظه‌ی نامحدود می‌خوانیم

بسیاری از افراد معتقدند که قدرت تمرکز عالی، یک موهبت جادویی است و تنها تعداد کمی از افراد خوش‌شانس از آن بهره‌مند هستند و با این ویژگی به دنیا آمده‌اند. اما در واقع چنین نیست. برای مثال آیا با این جمله موافق هستید، ورزیدگی عضلانی چیزی است که شما به صورت مادرزاد با آن به دنیا آمده‌اید؟ البته که نه، چون همه‌ی ما می‌دانیم برای ورزیده شدن باید ساعت‌ها آموزش دید و در باشگاه تمرین کرد. بله، مردم فقط به چیزهایی که دارید یا ندارید توجه می‌کنند. تمرگز مانند هر چیز دیگری در زندگی، به تمرین نیاز دارد. قدرت تمرکز متشکل از گزینه‌های کوچکی است که به طور مداوم تمرین شده‌اند.

تحقیقات مغزی به ما می‌گویند که مغز شما هنگام یادگیری، به طور مداوم تغییر می‌کند. افرادی که توانایی تمرکز و توجه‌ آن‌ها محدود است هنوز از مدل «مغز شما نمی‌تواند تغییر کند.» استفاده می‌کنند. ما می‌دانیم که توانایی تمرکز می‌تواند و می‌باید که بهبود یابد. ذهن شما مثل یک میمون چابک است و شما هر آن‌چه برای تقویت این میمون و بازگرداندن قدرت ذهن‌تان، لازم است را در اختیار دارید. در این‌جا برای نمونه، میانگین تمرکز و توجه روزانه‌ی برخی افراد را بررسی می‌کنیم. صبح‌ها بیدار می‌شوند؛ البته نه با خرسندی و رضایت بلکه کسی با صدای بلند آن‌ها را بیدار می‌کند یا صدای ساعت زنگ زده‌ی قدیمی، خواب را بر آن‌ها حرام می‌کند! موبایلشان را چک می‌کنند تا پیام‌ها و تماس‌های از دست رفته را ببینند. بعد از تخت خارج می‌شوند و دوش می‌گیرند. در حین دوش گرفتن به صدها چیزی که نیاز است نگرانش باشند یا انجامش دهند، فکر می‌کنند. متاسفانه برای آماده شدن به اندازه‌ی کافی وقت نمی‌گذارند. تنها کاری که می‌کنند این است که با عجله یک صبحانه‌ی ناسالم آماده می‌کنند. سوار ماشین می‌شوند، رادیو را روشن می‌کنند، تماس تلفنی می‌گیرند، حتی حین رانندگی و پشت چراغ قرمز، پیامک می‌فرستند. همه‌ی آن‌ها عصبانی می‌شوند و ترافیک آنان را کلافه می‌کند. همه‌ی ما نگران هستیم و توجه و تمرکزمان به میلیون‌ها چیز معطوف می‌شود که می‌توان آن‌ها را به زنمان درستی موکول کرد اما تاجازه می‌دهیم که توجهمان به جهات متفاوتی برود. توجه شما مثل ورزشکار المپیک است. آیا ورزشکار شما قادر است مسابقه بدهد؟ توجه و قدرت تمرکز ما ممکن است عوض آن‌قدرها که باید، خوب نباشد. احتمالا دلیلش این است که آن را آموزش نداده‌ایم. ما مدام مسیر‌های ذهن خود را عوض می‌کنیم و هرگز به اندازه‌ی کافی روی یک راه و مسیر مشخص توفق نمی‌کنیم.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۳۸ مگابایت
تعداد صفحات
150 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۵:۰۰:۰۰
نویسندهکوین هرسلی
مترجمسحر آریان
ناشرسحر آریان
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Unlimited Memory
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۳۸ مگابایت
۱۵۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 939 مخاطب
5
ستاره
48 ٪
4
ستاره
28 ٪
3
ستاره
9 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
8 ٪
508 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
ی
یاشار مقدم
۱۴۰۲-۰۵-۲۴
4

با سلام، یه نکته جالبی که تو این کتاب بود اینه که، روش حفظ اسامی رئیس جمهور های آمریکا رو سانسور کردید (توی چند صفحه از کتاب از این روش نام برده شده بود ولی این روش در کتاب نبود) ولی روش حفظ پاسور رو حذف نکردید!!

م
مسیح شیردل
۱۴۰۲-۰۴-۱۲
5

این کتاب باعث شد بیوفتم داخل تکنیک های حافظه و درس خوندن کاش قبل از کنکور درست حسابی میفهمیدمش اوضاع خیلی بهتر میشد هرچند الان بیشتر تکنیک های کتاب رو برای خودم شخصی سازی کردم ولی ایده کلی همون ایده کتابه حتما بخونیدش حتما من که واقعا هنوز بعد حدود ۳ سال خیلی از این تکنیک‌ها استفاده میکنم

9
937778****
۱۴۰۲-۰۴-۱۰
2

کتاب خوبی نیست

9
918965****
۱۴۰۲-۰۴-۰۹
3

درود بی کران بر خلایق لایق....من به نقطه ای رسیده بودم ک این کتاب برام مفهومی و کاربردی بود سپاس.

a
art********@gmail.com
۱۴۰۲-۰۳-۲۳
4

سلام خدمت شما دوستان عزیز و کتاب خوان این کتاب عالیه و توصیه میکنم

a
ali
۱۴۰۲-۰۳-۲۳
1

یک چرت و پرت به تمام معنا

9
938015****
۱۴۰۲-۰۳-۱۷
5

کتاب خوبیه.

m
min************@gmail.com
۱۴۰۲-۰۳-۱۴
5

حتما مطالعه کنید

a
aac*****@gmail.com
۱۴۰۲-۰۳-۰۸
5

کتاب خوبیه و میتونه بهت کمک کنه چطوری از حافظت کار بکشی

a
ali****************@gmail.com
۱۴۰۲-۰۳-۰۷
5

اگه اطلاعاتی در مورد افزایش قدرت حافظه ندارید این کتاب رو بهتون پیشنهاد می کنم فوق العادست. با خوندن این کتاب دیگه انگه خنگ بودن به خودتون نمیزنید چون می فهمید چرا حافظتون خوب کار نمیکرده.

نمایش 498 نقد دیگر
4
(939)
23,750
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
حافظه نامحدود
حافظه نامحدود
کوین هرسلی
سحر آریان
سحر آریان
4
(939)
23,750
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر