دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب تعیین تعرفه در گمرک

کتاب تعیین تعرفه در گمرک

نسخه الکترونیک کتاب تعیین تعرفه در گمرک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب تعیین تعرفه در گمرک

از لحاظ هر واردکننده، یا صادرکننده کالا بسیار مهم است که شماره تعرفه گمرکی، یا کد هشت رقمی کالایی که می‌خواهد وارد یا صادر نماید را بشناسد. این کد یا شماره تعرفه که در سامانه طبقه‌بندی کالا در کشور مبتنی بر یک سامانه بین‌المللی، موسوم به HS=Harmonaized System یا سامانه هماهنگ شده است که به پیوست کتاب قانون و مقررات صادرات و واردات که هر ساله از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (وزارت بازرگانی سابق) منتشر و در دسترس عموم قرار می‌گیرد. در مقابل هر شماره هشت رقمی، شرح کالا، و ستون‌هایی مثلاً برای درج نرخ تعرفه یا حقوق ورودی گذاشته‌اند. بدین‌ترتیب با دانستن شماره تعرفه امکان مراجعه به کتاب و اطلاع از مقررات، شامل حقوق ورودی، عوارض، شرایط ورود، و سایر نکاتی که ممکن است برای آن شماره یا کد کالا پیش‌بینی و یادآور شود، برای مخاطب امکان‌پذیر خواهد بود. این شماره‌ها یا کدهای هشت رقمی پیش از هر اقدامی برای وارد یا صادر کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد، و تا زمانی‌که کالا از گمرک ترخیص شود، کاربرد دارد و برای اخذ مجوزها، در واردات برای ثبت سفارش کالا، در گمرک به هنگام اظهار کالا، و حتی بعد از ترخیص کالا از گمرک ممکن است مورد استفاده و استناد قرار گیرد. در این مجموعه ضمن آشنایی با تعاریف و ساختار تعرفه HS، چگونگی استفاده از قواعد و یادداشت‌ها و دسترسی به تعرفه صحیح را فراخواهید گرفت.

ادامه...

مشخصات کتاب تعیین تعرفه در گمرک

بخشی از کتاب تعیین تعرفه در گمرک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تعیین تعرفه در گمرک