فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب دانشگاه مجازی
رسانه‌های جدید و نهادهای یادگیری و آموزش عالی

نسخه الکترونیک کتاب دانشگاه مجازی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب دانشگاه مجازی

مروزه شیوه‌های کاربرد فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، پژوهش، تدریس، نهاد‌ها و رویه‌های آموزش عالی سنتی را دچار تغییر کرده است. وب و دیگر پیشرفت‌های مبتنی بر فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات دانشگاه‌ها و نهاد‌های انتفاعی و غیرانتفاعی را به سوی بهره‌گیری از آموزش آنلاین سوق داده است و آموزش از راه دور به طور خاص به هدفی برای جوامع اطلاعاتی تبدیل شده که به طور اجتناب‌ناپذیر رقابت فزاینده بین تولیدکنندگان کالاهای آموزشی را در پی دارد.
ساختار‌های سنتی از کلاس درس تا کتابخانه به تدریج توسط این فناوری‌ها در حال تغییر است، اشکال جدید یادگیری الکترونیکی تغییراتی بنیادین در جغرافیای نهاد‌های آموزشی را ممکن کرده که شکل‌گیری کنسرسیوم‌های بیشتر میان نهادهای آموزشی و ادغام فضای پژوهش، تدریس و تعامل دانشجویان و اساتید را در پی دارد.
کتاب دانشگاه مجازی پاسخی به تحولات فوق است.این اثر که مشتمل بر چهار بخش و بیست و دو فصل است در واقع مجموعه مقالاتی از صاحبنظران حوزه آموزش است که تعدادی از آنها در سال ۱۹۹۹ به کنفرانس بین‌المللی «نقش رسانه‌های جدید در آموزش و یادگیری» ارائه شده و توسط مولفین برای استفاده در این اثر ویرایش و به‌روز شده‌اند. کتاب در چهار بخش، چهار فرایند تولید، کاربرد، مصرف و هدایت فناوری‌های اطلاعات را بررسی می‌کند و به فرصت‌ها و محدویت‌های پیش رو می‌پردازد.
کتاب دانشگاه مجازی پاسخی است به طرح مباحث جدی و سوالاتی بنیادین مبنی بر اینکه: چطور فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات خود را با کلاس درس، دانشکده، دانشگاه و حتی زندگی مردم وفق می‌دهند، کاربرد این فناوری‌ها در چهارچوب نهاد‌ها چطور به تغییر ساختار نهادی و رویه‌های آموزش عالی، شیوه و مکان یادگیری منجر می‌‌شود، دسترسی به آموزش عالی از طریق این فناوری‌ها چه فرصت‌ها و محدویت‌هایی ایجاد می‌کند، چطور مدل‌های تجاری یا محیط‌های رقابتی دانشگاه‌ها در حال تغییر است و اینکه چطور می‌توان در عین رقابت با ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین از اعتبار ناشی از کیفیت محیط آموزش عالی حفاظت کرد.


  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.18 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۱۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب دانشگاه مجازی در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب دانشگاه مجازی