پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کشف جرم در حریم خصوصی

کتاب کشف جرم در حریم خصوصی

نسخه الکترونیک کتاب کشف جرم در حریم خصوصی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کشف جرم در حریم خصوصی

کشف جرم در حریم خصوصی به عنوان یکی از اهداف حقوق کیفری را می­توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد. در این پژوهش تلاش شده است تا با رویکردی فراگیر جنبه­های اصلی این موضوع یعنی، جنبه­های نظری و عملی آن، مورد بررسی قرار گیرد تا علاوه بر شناسایی چارچوب این مفهوم، به بررسی موضوعات و ابهامات رویه حاضر و آثار آن بر فرد و جامعه پرداخته شود. به منظور ارائه­ی پژوهشی جامع، سه فصل به همراه نتیجه­گیری و ارائه پیشنهاد به شرح ذیل در نظر گرفته شده است: هدف از نگارش فصل نخست، آشنایی خواننده با مباحثی است که لازمه­ی درک بهتر مباحث سایر فصول هستند. از این رو در فصل اول با عنوان کلیات و کشف علمی جرایم به تحولات تاریخی در این عنوان و سیر بررسی صحنه جرم، جایگاه پلیس علمی و انواع تحقیقات جنایی، دلایل و مدارک کاشف از صحنه جرم، تاریخچه کشف جرم در ایران باستان و دین اسلام و چگونگی بررسی صحنه جرم در جرایم خاص و درنهایت تشکیلات و موانع کشف جرم در نظام عدالت کیفری خواهیم پرداخت. در فصل دوم، به تحولات تاریخی تحقیقات جنایی پلیس، شناخت وظایف پلیس، سیاست­های جنایی در پیش‌گرفته توسط حقوق کیفری در جهت کشف جرم، شناخت مفهوم بازرسی و مبانی این امر مهم، انواع بازرسی­ها، نحوه­ی تحصیل دلیل در بررسی صحنه جرم و مشروعیت دلایل به‌دست‌آمده می­پردازیم. در نتیجه، امید است که خواننده­ی محترم پس از مطالعه­ی این فصل، مفهوم بازرسی پلیسی و چگونگی تحصیل مشروع دلیل و آگاهی از رویکرد سیاست جنایی حقوق کیفری در امر تحقیقات جنایی و سایر مفاهیم اصطلاحی را مورد ارزیابی قرار دهد. پس از آشنایی با کشف علمی جرایم و انواع بازرسی­ها و سیاست­های جنایی اتخاذشده برای ورود به حریم خصوصی اشخاص در جهت کشف جرم، به جایگاه حق خلوت، گستره­ی حریم خصوصی شهروندان، مبانی حق خلوت، انواع حریم خصوصی، تهدیداتی که علیه حق خلوت شهروندان وجود دارد، رعایت کردن حق خلوت اشخاص به عنوان یک اصل و ترجیح دادن مصالح اجتماعی بر منافع فردی، جایگاه توجیه نهاد مصلحت و مداخله در حریم خصوصی شهروندان بررسی خواهد شد. براین اساس، می­توان فصل مزبور را مهم­ترین فصل پژوهش دانست. بر خود فرض می­دانم از آقای دکتر سید عباس حسینی نیک (مدیریت محترم انتشارات حقوقی مجد) که زمینه چاپ و نشر این اثر را فراهم آوردند، صمیمانه تشکر نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت نمایم. بدیهی است بضاعت اندک علمی نگارنده، اثر حاضر را با کاستی­های فراوان همراه نموده است.

ادامه...

مشخصات کتاب کشف جرم در حریم خصوصی

بخشی از کتاب کشف جرم در حریم خصوصی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کشف جرم در حریم خصوصی