فیدیبو نماینده قانونی دانشگاه امام صادق (ع) و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی

کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی
مبانی، اصول و روش‌ها

نسخه الکترونیک کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۱۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی

برنامه‌ریزی اقتصادی یکی از مباحث جدید علم اقتصاد است و شروع آن به سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. اما در همین مدت این موضوع در میان کشور‌های جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته به طوری که نهاد‌های تصمیم‌گیری (اقتصادی) بدون استفاده از این ابزار قدم بر‌نمی‌دارند. در این اثر ابتدا دولت و نقش آن در اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته و به تبع آن تلاش شده تا جایگاه برنامه‌ریزی در پهنه اقتصاد روشن شود. در واقع دولت، نقش‌آفرین اصلی در سیاست‌گذاری در کشورهاست. در شرایطی که دخالت دولت برای قرار دادن کشور در مسیر رشد و اصلاح نقص‌ها و کاستی‌ها تلاش می‌کند، ضرورت برنامه‌ریزی هر چه بیشتر مشخص می‌شود. دولت نیازمند است که یک تناسب منطقی توزیع منابع به‌وجود بیاورد که دو اصل اساسی کارایی و عدالت در آن رعایت شود. این مهم به‌دست نخواهد آمد مگر آنکه با استفاده از ابزار‌های مناسب و اقدامات کارشناسانه بتواند مسیری را طراحی کند که جریان منابع به بهترین نحو صورت بگیرد.

ادامه...

بخشی از کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخن ناشر

فلسفه وجودی دانشگاه امام صادق (ع) که از سوی ریاست فقید دانشگاه به کرات مورد توجه قرار گرفته، تربیت نیروی انسانی ای متعهد، باتقوا و کارآمد در عرصه عمل و نظر است تا از این طریق دانشگاه بتواند نقش اساسی خود را در سطح راهبردی به انجام رساند.
از این حیث «تربیت» را می توان مقوله ای محوری یاد نمود که وظایف و کارویژه های دانشگاه، در چارچوب آن معنا می یابد؛ زیرا که «علم» بدون «تزکیه» بیش از آنکه ابزاری در مسیر تعالی و اصلاح امور جامعه باشد، عاملی مشکل ساز خواهد بود که سازمان و هویت جامعه را متاثر و دگرگون می سازد.
از سوی دیگر «سیاست ها» تابع اصول و مبادی علمی هستند و نمی توان منکر این تجربه تاریخی شد که استواری و کارآمدی سیاست ها در گرو انجام پژوهش های علمی و بهرمندی از نتایج آن هاست. از این منظر پیشگامان عرصه علم و پژوهش، راهبران اصلی جریان های فکری و اجرایی به حساب می آیند و نمی توان آینده درخشانی را بدون توانایی های علمی ـ پژوهشی رقم زد و سخن از «مرجعیت علمی» در واقع پاسخ گویی به این نیاز بنیادین است.
دانشگاه امام صادق (ع) در واقع یک الگوی عملی برای تحقق ایده دانشگاه اسلامی در شرایط جهان معاصر است. الگویی که هم اکنون ثمرات نیکوی آن در فضای ملی و بین المللی قابل مشاهده است. طبعاً آنچه حاصل آمده محصول نیت خالصانه و جهاد علمی مستمر مجموعه بنیان گذاران و دانش آموختگان این نهاد است که امید می رود با اتکاء به تاییدات الهی و تلاش همه جانبه اساتید، دانشجویان و مدیران دانشگاه، بتواند به مرجعی تمام عیار در گستره جهانی تبدیل گردد.
معاونت پژوهشی دانشگاه امام صادق (ع) با توجه به شرایط، امکانات و نیازمندی جامعه در مقطع کنونی با طرحی جامع نسبت به معرفی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه، ارزیابی سازمانی ـ کارکردی آنها و بالاخره تحلیل شرایط آتی اقدام نموده که نتایج این پژوهش ها در قالب کتاب، گزارش، نشریات علمی و.... تقدیم علاقه مندان می گردد. هدف از این اقدام ـ ضمن قدردانی از تلاش خالصانه تمام کسانی که با آرمان و اندیشه ای بزرگ و ادعایی اندک در این راه گام نهادند ـ درک کاستی ها و اصلاح آنها است تا از این طریق زمینه پرورش نسل جوان و علاقه مند به طی این طریق نیز فراهم گردد؛ هدفی بزرگ که در نهایت مرجعیت مکتب علمی امام صادق (ع) را در گستره بین المللی به همراه خواهد داشت (ان شاءالله).

وللّه الحمد
معاونت پژوهشی دانشگاهبرنامه ریزی اقتصادی

مبانی، اصول و روش ها

مهدی صادقی شاهدانی - عادل قویدل

حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است
نظرات کاربران درباره کتاب برنامه‌ریزی اقتصادی