Loading

چند لحظه ...
کتاب شناخت‌شناسی

کتاب شناخت‌شناسی
مفاهیم کلیدی در فلسفه

نسخه الکترونیک کتاب شناخت‌شناسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱,۲۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب شناخت‌شناسی

شناخت‌شناسی صرفا عرصه‌ای انتزاعی و مباحث غیرعملی در دانشگاه‌ها و یا محافل روشنفکری نیست، بلکه عمیقا با زندگی روزمره و قضاوت‌های اجتماعی و اخلاقی ما مرتبط است. این امر ضرورت آشنایی بیش از پیش ما با مباحث شناخت‌شناسانه و کاوش برای یافتن روش‌های مناسب برای تمیز وهم از حقیقت را متذکر می‌شود. ضرورتی که پرداختن بدان مستلزم آشنایی با میراث فکری و اندیشه‌ای بشر و آگاهی نسبت به جریان‌های اصلی تفکر در طول تاریخ است و در این میان، اندیشمندان و فیلسوفان برجسته همواره در تلاش بوده‌اند که تا حد امکان، مسائل بنیادین و ضروری این عرصه را به زبانی همه‌فهم عرضه نمایند، بلکه زمینه‌های لازم برای شکوفایی توانایی‌ها و خلاقیت‌های انسانی فراهم آید و بشر مسیر تعالی و رشد خود را استوارتر و متقن‌تر طی کند. در نگاه اول شاید کتاب حاضر را در زمره آثار متعددی قرار دهیم که درباره شناخت‌شناسی تا کنون نگارش، ترجمه و منتشر شده‌اند. اما آنچه کتاب حاضر را از دیگر آثار منتشرشده متمایز می‌کند زبان خاص و نقطه تمرکز محوری آن است. این کتاب همان‌گونه که نویسنده نیز در پیشگفتار خود متذکر می‌شود نه با هدف تکرار مطالب بیان‌شده در این عرصه، که با هدف ارائه تعریف و تبیینی جامع از حوزه معرفتی «شناخت‌شناسی» نگاشته شده است، به‌گونه‌ای که فهم آن برای کسانی که آگاهی‌ و دانش ناکاملی از مباحث کلان فلسفی و فکری صورت‌گرفته درباره آن دارند نیز توان کسب درکی جامع از وجوه مختلف این حوزه معرفتی داشته باشند. بر این اساس، آنچه نقطه امتیاز این کتاب از آثار دیگر را شکل می‌دهد دغدغه و توجه جدی نویسنده به مرتبط ساختن مباحث به ظاهر خشک فلسفی با مسائل روزمره و ملموس حیات انسانی به گونه‌ای است که خواننده بتواند در پایان، اهمیت و کاربرد شناخت‌شناسی در زندگی خویش را دریابد.

ادامه...

مشخصات کتاب شناخت‌شناسی

بخشی از کتاب شناخت‌شناسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب شناخت‌شناسی