فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوای قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب راهنمای فن‌آوری سیستم‌های آبرسانی در اجتماعات کوچک

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای فن‌آوری سیستم‌های آبرسانی در اجتماعات کوچک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب راهنمای فن‌آوری سیستم‌های آبرسانی در اجتماعات کوچک

هدف اصلی در تصفیه و طراحی منابع آب، تأمین آب آشامیدنی به مقدار کافی، به طور دائم و با کیفیت مناسب می‌باشد. با توجه به نوع آب و هوا و شیوه زندگی، نیاز روزانه به آب برای آشامیدن و تهیه غذا حدود چند لیتر برای هر نفر است. مقدار بیشتر آب برای مصارف دیگری از جمله رعایت بهداشت فردی، شستشوی ظروف، پخت و پز، رختشویی و نظافت منزل ضروری است. منبع آب سالم قابل دسترسی به مقدار کافی و با بهسازی مناسب، از اجزا ضروری بهداشت عمومی می‌باشد. فنآوری‌های آبرسانی که در کشورهای صنعتی و توسعه یافته به کار گرفته شده است عموماً نیاز به بهره‌برداران ورزیده دارند. هرچند که سیستم تأمین آب روستایی، نیازمند حداقل مهارت‌های راهبری و نگهداری است لیکن نباید سیستم تأمین آب اجتماعات کوچک به صورت مقیاس کوچکتری از تأسیسات شهری و فاقد مهارت‌های مهندسی طراحی شوند. این مسئله ممکن است کاملاً معکوس نیز باشد و سادگی و کوچکی نیاز به مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد. در طراحی یک سیستم تأمین آب، انتخاب فناوری باید بر اساس برآورد محدودیت‌ها و نیاز‌های محلی، جنبه‌های طبیعی، اجتماعی، اقتصادی و ملاحظات بهداشت عمومی صورت گیرد.
برای انتخاب مناسب‌ترین فنآوری تأمین آب در یک جامعه کوچک، باید مهارت‌های راهبری و طراحی در نظر گرفته شود. ممکن است جهت استاندارد کردن سیستم‌های تأمین آب جوامع روستایی اصلاحات کوچکی نیاز باشد. این اصلاحات می‌تواند به طور اختصاصی برای مواردی مثل چاه‌ها، ساختمان آبگیر، پمپ‌ها و مخازن آب انجام شود. استاندارد کردن طراحی‌ها به سمت جانشین کردن طرح‌های پر هزینه در مرحله طراحی هدایت می‌شود. روش‌های تحقیقاتی سریع و ساده‌ای وجود دارد که توسط تکنسین‌ها یا بهسازها انجام می‌شوند و اطلاعات مناسب را جهت طراحی یک سیستم آبرسانی کوچک جمع آوری می‌کنند.
عناصر محلی باید به هر صورت ممکن مورد استفاده واقع شده و افراد بومی برای بهره‌برداری و نگهداری تأسیسات تربیت شوند. در جوامع کوچک، لوله‌کشی آب به خانه‌ها اغلب راه حلی اقتصادی و عملی است. اولویت‌های عملی‌تر برای جوامع کوچک به قرار زیر است:

- چاه حفاظت شده با پمپ دستی
- چشمه با شیر برداشت
- سیستم آب انبار و ذخیره آب باران
- ایستگاه برداشت عمومی


  • ناشر: انتشارات آوای قلم - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.25 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۲۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب راهنمای فن‌آوری سیستم‌های آبرسانی در اجتماعات کوچک در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب راهنمای فن‌آوری سیستم‌های آبرسانی در اجتماعات کوچک