Loading

چند لحظه ...
کتاب مسئله علم در ایران

کتاب مسئله علم در ایران
از تاریخ و فلسفه علم تا فرهنگ دانشگاهی

نسخه الکترونیک کتاب مسئله علم در ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مسئله علم در ایران

این کتاب در شش دفتر شکل گرفت: ۱) دفتر یکم: در بارۀ فلسفۀ علم ۲) دفتر دوم: در بارۀ پیوند میان میان علم و ناعلم ۳) دفتر سوم: فلسفۀ علم در ایران ۴) دفتر چهارم: در بارۀ تاریخ علم و تاریخ­نگاری علم ۵) دفتر پنجم: در بارۀ فلسفه و/یا علم دانشوران ۶) دفتر ششم: در بارۀ «هست» و «بایدِ» آموزش عالی در ایران. در گزینش و چینش بخش‌های این کتاب سه قاعده را در نظر گرفتم: ۱. هیچ­یک از این بخش‌ها حاصل ترجمه یا همکاری نگارنده با فرد دیگری نباشد؛ ۲. چگونگی انتشار آن‌ها. این بخش‌ها عموماً به یکی از سه گروه زیر از آثار نگارنده تعلق داشته باشند: الف) گفت‌وگو‌ها با روزنامه‌ها یا مجله‌ها، ب) سخنرانی‌ها در مراکز پژوهشی و آموزشی، و پ) یادداشت‌ها برای روزنامه‌ها یا مجله‌ها. ۳. موضوع آن‌ها. این بخش‌ها عموماً در پیوند با جستارهای زیر باشند: ۱) تاریخ علم، ۲) تاریخ­نگاری علم، ۳) نسبت علم با گونه‌هائی از ناعلم، ۴) فلسفۀ علم، ۵) اندیشه‌ورزان و مروجان اندیشه در حوزۀ علم و فلسفه، از دیروز تا امروز، و ۶) وظایف نهاد آموزش عالی و دیگر نهادهای ذیربط در پیشبُرد درست برنامۀ آموزشی و پژوهشی، به­ویژه در زمینه‌‌های علمی و فلسفی.

ادامه...

مشخصات کتاب مسئله علم در ایران

بخشی از کتاب مسئله علم در ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مسئله علم در ایران