فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک دوست یا دشمن؟

میکروبوک دوست یا دشمن؟

نسخه الکترونیک میکروبوک دوست یا دشمن؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره میکروبوک دوست یا دشمن؟

دوست یا دشمن (۲۰۱۸) به بررسی عواملی می‌پردازد که درحال‌حاضر، بازاریابی سنتی و تبلیغات را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند. این کتاب نقش اینترنت و به‌ویژه تکنولوژی، علم و سفارشی‌سازی را در تغییر عملکرد آژانس‌های تبلیغات و تاثیر آن‌ها را روی تحول صنعت تبلیغات بررسی می‌کند. این کتاب برای افراد زیر مناسب است: - متخصصان بازاریابی و تبلیغات که در جست‌وجوی رویکردی جدید از کسب‌وکار خود هستند. - مدیران بازاریابی که در پی برقراری ارتباط با مخاطبان هستند. - خوانندگانی که به تاثیرات مخرب تکنولوژی روی صنعت‌های سنتی علاقه‌مند هستند. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک دوست یا دشمن؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

نگاهی اجمالی به تغییرات صنعت تبلیغات

تبلیغات بخش جدانشدنی زندگی مدرن است. تبلیغات را همه جا می بینیم؛ تلویزیون، گوشی همراه و حتی خیابان ها پر از پیام های تبلیغاتی هستند که همواره درصددند ما را برای خرید جدیدترین کالاهای ضروری و غیرضروری ترغیب کنند. طی سال های اخیر، شیوه ی کار بازاریاب ها و تبلیغ کنندگان تغییر کرده و تبلیغات دیگر تنها هنر ترغیب کردن نیست، بلکه به دانشی صنعتی تبدیل شده است.
در واقع، بازاریابی و تبلیغات طی چند دهه ی اخیر تحولات چشمگیری داشته است. نحوه ی کسب درآمد آژانس های تبلیغاتی، نگاه مردم به تبلیغات و چگونگی ارزیابی موفقیت کمپین های تبلیغاتی توسط مشتریان، تحت تاثیر تکنولوژی و داده های عظیم متحول شده است و این در حالی است که این دو عامل جدید روزبه روز قدرت بیشتری پیدا می کنند.
در کتاب پیش رو، خواهید دید که نابغه های خلاق تبلیغات قرن بیست ویکم چگونه راه را برای بازاریاب های باهوشی که به جای داده های عظیم بیشتر در پی سفارشی کردن هستند، هموار می کنند. همچنین درخواهید یافت که چرا غول های اینترنتی می خواهند بیش ازپیش راجع به زندگی شخصی افراد اطلاعات داشته باشند و در نهایت اینکه تغییرات دنیای تبلیغات، سیاست های آمریکا را برای همیشه متحول کرده است.

در این کتاب می آموزید:
  • چرا امروزه تبلیغات، صنعتی علمی است و نه خلاقانه؟
  • چرا بازاریاب ها از اینترنت برای دستیابی به اطلاعات شخصی افراد استفاده می کنند؟
  • دونالد ترامپ از چشم انداز تبلیغات امروزی چه چیزی بیشتر از هیلاری کلینتون می دانست؟

امروزه بازاریاب ها همه کاره هستند و اهمیت گوشی های هوشمند را درک کرده اند.

حتما بارها آرزو کرده اید که ای کاش تبلیغاتی که از همه جای صفحه ی گوشی یا لپ تاپ سردرمی آورند، هیچ گاه وجود نداشتند؛ اما تا زمانی که اقتصاد رقابتی وجود دارد، از تبلیغات و بازاریابی گریزی نیست. تبلیغات بین خریدار و فروشنده ارتباط برقرار می کند و به همین دلیل برای دنیای امروز بسیار ضروری است.
در یونان و روم باستان، پیام های تبلیغاتی فروشندگان یا صنعت گران روی سنگ نوشته یا روی دیوارها نقاشی می شد. آن روزها همه چیز ساده تر به نظر می رسید؛ درحالی که امروز بازاریابی و تبلیغات به طرز عجیبی پیچیده شده است.
تعریف امروزی تبلیغات طیف وسیعی از خدمات را پوشش می دهد و این شامل همه چیز است، از ایمیل های مستقیم گرفته تا برنامه های تبلیغاتی که هنوز اجرا نشده اند. تبلیغات همچنین می تواند در هنگام بحران، جلوی آسیب های احتمالی به کسب وکارها را بگیرد، مانند رسوایی شرکت فولکس واگن که در سال ۲۰۱۵ پیش آمد. تبلیغات حتی می تواند نام برند و لوگوی شرکت ها را بازسازی کند، مانند شرکت کابل تلویزیون تایم وارنر که به اسپکتروم تغییر نام پیدا کرد.
بازاریابی در قالب گرو های مشاوره هم فعالیت می کند، مانند شرکت McKinsey and Company که به مدیران عامل در تاسیس و مدیریت شرکت ها مشاوره می دهد. افراد بانفوذ و قدرتمند نسل هفتم مانند خانواده ی کارداشیان هم بخشی از این صنعت هستند؛ زیرا بازاریاب ها آن ها را وادار به تبلیغ نوع خاصی از محصولات در پلتفرم های شبکه های اجتماعی می کنند.
تا همین چند وقت پیش، رادیو و تلویزیون و رسانه های چاپی مانند مجلات و روزنامه ها، ابزارهای تبلیغات رسانه ای بودند؛ اما طی یک دهه ی اخیر، همه چیز به سرعت تغییر کرد. تمام این روش ها به وسیله ی گوشی های هوشمند تحلیل رفته و کنار گذاشته شده اند.
گوشی های هوشمند ابزار فوق العاده ای برای تبلیغات هستند. شش بیلیون نفر در سراسر دنیا از این گوشی ها با انواع قابلیت های جدید و در حال پیشرفت استفاده می کنند. مثلا قدرت محاسبه و پردازش گوشی آیفون ۸ از اولین شاتل فضایی هم بیشتر است؛ در واقع، گوشی های هوشمند آن قدر قدرتمند هستند که بازاریاب ها می توانند به وسیله ی آن ها در یک چشم به هم زدن با کاربران ارتباط برقرار کنند.
برای مثال، شرکت عظیم چینی، Tencent، پلتفرمی ایجاد کرده که کاربران هم می توانند در آن خرید کنند و هم با افراد تعامل داشته باشند. این پلتفرم ۸۰۰ میلیون کاربر دارد که ۸۰ درصد آن ها روزانه یک ساعت در این سایت وقت می گذرانند. این تمام ماجرا نیست. این کاربران در طول روز بیش از ۵۰۰ میلیون نوع فعالیت دارند و هر روز ۳۰۰ میلیون کارت اعتباری برای خرید از ۳۰۰ هزار فروشگاه آنلاین استفاده می شود. تمام این ها در همان یک پلتفرم اتفاق می افتد!
این در حالی است که برای هر کاربر تبلیغاتی به طور مجزا در نظر گرفته شده و تمام فعالیت های آن ها لحظه به لحظه نظارت می شود. این کار به بازاریاب ها کمک می کند تا سلیقه ی خرید و ترندهای محبوب کاربران را بهتر بشناسند.

خلاصه

دوست یا دشمن (۲۰۱۸) به بررسی عواملی می پردازد که درحال حاضر، بازاریابی سنتی و تبلیغات را تحت تاثیر قرار داده اند. این کتاب نقش اینترنت و به ویژه تکنولوژی، علم و سفارشی سازی را در تغییر عملکرد آژانس های تبلیغات و تاثیر آن ها را روی تحول صنعت تبلیغات بررسی می کند.

این کتاب برای افراد زیر مناسب است:
  • متخصصان بازاریابی و تبلیغات که در جست وجوی رویکردی جدید از کسب وکار خود هستند.
  • مدیران بازاریابی که در پی برقراری ارتباط با مخاطبان هستند.
  • خوانندگانی که به تاثیرات مخرب تکنولوژی روی صنعت های سنتی علاقه مند هستند.

نظرات کاربران درباره میکروبوک دوست یا دشمن؟