فیدیبو نماینده قانونی موسسه خدمات فرهنگی رسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب فنون افزايش هوش هيجانی كودكان

نسخه الکترونیک کتاب فنون افزايش هوش هيجانی كودكان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب فنون افزايش هوش هيجانی كودكان

امروزه کودکان و همچنین والدین دوره دشواری را سپری می‌کنند. در طول یک یا دو دهه گذشته دگرگونی بنیادی در ماهیت کودکی به وجود آمده است، نخست اینکه آموختن اصول مربوط به هیجان‌های انسانی برای کودکان دشوارتر است و دوم بالا رفتن انتظار والدین است، والدینی که این آموزش‌ها را به فرزندان دلبند خود می‌دهند. والدین باید در آموزش هیجان‌های اصلی و آموزش‌های اجتماعی به فرزندان خود هوشیارتر باشند. جان گاتمن(۱) در این راهنمای کاربردی به والدین نشان می‌دهد چگونه می‌توانند این کار را انجام دهند.
شاید تاکنون این نیاز ضروری و بدیهی به نظر نرسیده باشد. با توجه به آمار، در طول چند دهه گذشته تعداد قتل در بین نوجوانان چهار برابر، تعداد خودکشی سه برابر و تجاوز به محارم دو برابر شده است. در پس آمارهای اینچنینی احساسات هیجانی ناخوشایندتری نهفته است. در یک نمونه‌گیری تصادفی ملی از بیش از ۲۰۰۰ کودک آمریکایی که نخست در میانه سال‌های ۱۹۷۰ و سپس در پایان دهه ۱۹۸۰ انجام شد، این کودکان به‌وسیله والدین و آموزگاران ارزشیابی شدند، میانگین هیجان‌های پایه و مهارت‌های اجتماعی این کودکان در بررسی دوم کاهش یافته بود. این کودکان نسبت به گذشته ناآرام‌تر و تحریک‌پذیرتر و غمگین و دمدمی مزاج‌تر بودند، افسرده‌تر شده بودند و بیشتر احساس تنهایی می‌کردند، تکانشی‌تر و نافرمان‌تر بودند، نمره این آزمودنی‌ها در بیش از چهل شاخص کاهش یافته بود.
در پس این شرایط نامطلوب و مخرب عوامل تأثیرگذار بیشتری نهفته است. از سویی معنای واقعیت‌های اقتصادی نوین این است که والدین برای تأمین هزینه‌های زندگی خانواده باید بیش از نسل‌های گذشته کار کنند- بدین معنا که بسیاری از والدین در مقایسه با والدین خودشان وقت آزاد کمتری برای گذراندن با فرزندان خود دارند. بسیاری از خانواده‌ها دور از اقوام خود زندگی می‌کنند، معمولاً در محله‌هایی زندگی می کنند که والدین می‌ترسند به فرزندان خود اجازه بدهند در کوچه و خیابان بازی کنند و به تنهایی به خانه همسایه‌ها بروند. و ساعت‌های زیادی از زندگی کودکان صرف خیره شدن به صفحه تصویری می‌شود- یا تماشای تلویزیون یا نگاه کردن به صفحه کامپیوتر- بدین معنی که دیگر کودکان برای بازی از خانه بیرون نمی‌روند.
در کتاب فنون افزایش هوش هیجانی کودکان، جان گاتمن شیوه‌ای علمی و کاربردی به والدین ارائه می‌دهد تا بتوانند به فرزندان خود ابزار و مهارت‌های اساسی برای زندگی را بدهند.


  • ناشر: موسسه خدمات فرهنگی رسا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.85 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۷۱ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فنون افزايش هوش هيجانی كودكان در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب فنون افزايش هوش هيجانی كودكان