Loading

چند لحظه ...
کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش

کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش
مبانی نظری، گونه‌شناسی و خط‌مشی‌هایی برای عمل در آموزش عالی

نسخه الکترونیک کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش

«میان‌رشتگی»، ساختار معرفتی نوینی است که از خصلت‌های زبانی و معرفتی خاص خویش برخوردار است و از روابط و مناسبات درونی میان عناصر و اجزای آن نظام شناختی، ساختار فکری، و قواعد اجتماعی گفتمان جدید دانش شکل گرفته است. به زبان دیگر، میان‌رشتگی برآیند پیچیدگی مسائل، چندوجهی بودن موضوعات، غیرخطی‌بودن روابط و مناسبات پیچیده میان پدیده‌ها و مسائلی است که مستلزم تبیین، تفهم و تحلیل آنها از طریق هم‌کنشی و تلفیق دانش، مفاهیم، روش‌ها، ابزارها و چشم‌اندازهای گوناگون رشته‌ای و علمی است. بایستگی میان‌رشتگی از فضاها، شرایط و موقعیت‌های پیچیده و رمزآلودی منشأ می‌شود که بر فضاهای اجتماعی زیست انسان در عصر «ارتباطات»، جوامع «دانایی» و در دنیاهای «مجازی» حاکم است. امروزه، تقریباً در تمامی حوزه‌های نهادی «دانش» و اجتماعات سازمانی «آموزش»، «میان‌رشته‌گرایی» بسط و گسترش یافته و به شکل اجتناب‌ناپذیری، مشخصۀ نوین شیوه تولید دانش و سیاستگذاری عرضه آموزش به شمار می‌رود.

ادامه...

مشخصات کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش

بخشی از کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب گفتمان میان‌رشته‌ای دانش

چرا فهرست نداره؟ چه طور باید با مطالب کتاب آشنا بشیم وقتی فهرستش را درج نکردید؟
در ۳ سال پیش توسط fat...650 ( | )