فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک تربیت بی‌دردسر

میکروبوک تربیت بی‌دردسر

نسخه الکترونیک میکروبوک تربیت بی‌دردسر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک تربیت بی‌دردسر

کتاب «تربیت بی‌دردسر» (۲۰۱۴) رویکردی نو برای تربیت فرزندان ارائه می‌دهد که در آن بر اهمیت آموزش به جای تنبیه تاکید می‌شود. براساس علم عصب‌شناسی، این روش درگیری‌های عاطفی را کاهش داده و به والدین برای ایجاد رابطه‌ای عمیق با فرزندان کمک می‌کند. این کتاب برای چه کسانی مناسب است: * والدینی که از دادکشیدن بر سر فرزندانشان خسته شده‌اند * تراپیست‌ها، آموزگاران، مشاوران و مربیان کودک * علاقه‌مندان به علم توسعه‌ و رشد ذهنی میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک تربیت بی‌دردسر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره نویسنده:

دَنیِل جِی. سیگِل در دانشکده پزشکی UCLA به عنوان روان پزشک مشغول و موسس مرکز تحقیقاتی Mindful Awareness است.
تینا پِین برایسون مددکاری اجتماعی با تخصص روان درمانی بزرگسالان و اطفال است. او موسس Center for Connection در شهر پاسادنا در ایالت کالیفرنیاست.

چگونه والدین موثرتری باشیم؟

پدر یا مادر بودن تجربه ای بسیار غنی و بی نظیر محسوب می شود؛ اما بدین معنی نیست که همیشه آسان است. در تربیت فرزندان مواقعی پیش می آید که نمی دانید چه زمانی باید اجازه دهید که کودکان آزادانه خود را بیان کنند و چه زمانی باید دخالت کنید.
تربیت فرزندان همیشه آسان نیست و اغلب اعصاب خردکن است. بحث های بی خود سر مسائل بی اهمیت، مانند شستن ظرف ها یا خاموش کردن تلویزیون به مسئله ای بزرگ تبدیل می شوند و زندگی را سخت می کنند.
بنابراین تربیت فرزندان به روشی مثبت، بسیار حیاتی است. نویسندگان این کتاب عقیده دارند تنها در صورت درک کامل از نحوه عملکرد ذهن کودک، می توان او را به درستی تربیت کرد. با پیروی از توصیه های ایشان، فرزندان بیشتر به حرف شما گوش می دهند و از این طریق ارتباط شما با فرزندانتان بهتر می شود.
در این کتاب خواهید خواند:
  • تفاوت بین مغز طبقه بالا و مغز طبقه پایین؛
  • نحوه ارتباط با فرزند؛
  • وقتی فرزند دچار مشکلی می شود، چه کنیم.

تربیت فرزند یعنی درسی که باید او یاد بگیرد، نه تنبیه

بار آخری را که با فرزندتان به دلیل بدرفتاری برخورد کردید، به یاد می آورید؟ چه کار کردید؟ او را نصیحت کردید؟ سرش فریاد زدید؟ یا او را به اتاقش فرستادید؟
اما واقعا شده فکر کنید که وقتی او را تربیت می کنید، دقیقا چه کار می کنید؟
در تربیت سنتی، رویکردی ثابت متشکل از تنبیه و ترساندن کودک استفاده می شود و از تلاش برای توسعه رفتاری کودک خبری نیست.
برای اینکه درک بهتری از این روش داشته باشیم، فرستادن کودک به اتاقش را در نظر بگیرید. این روش که حتی مورداستفاده مهربان ترین والدین قرار می گیرد، برای این است که کودک وقتی در اتاقش تنهاست، به کارهای بدی که انجام داده فکر کند؛ اما زهی خیال باطل! کودک به این فکر می کند که چه والدین بد و ظالمی دارد و در نتیجه تنش بین کودک و والدین بیشتر می شود.
بخش دیگری از تربیت سنتی، تنبیه بدنی است. کودک وقتی مورد تنبیه بدنی قرار می گیرد، بیشتر به جای اینکه به رفتار خود فکر کند، از والدینش ترس پیدا می کند. تنبیه بدنی نه تنها مفید نیست؛ بلکه نتیجه عکس می دهد.
فرستادن کودک به اتاق و تنبیه بدنی بدون درنظرگرفتن شرایط، در پاسخ به بدرفتاری کودکان استفاده می شوند؛ اما القای ترس و نفرت نه برای والدین مفید است و نه برای کودکان. بهتر است طرز تفکر و رویکرد تربیتی مان را تغییر دهیم و آن را به فرصتی برای آموزش درس هایی مهم تبدیل کنیم.
تربیت فرزند باید بر آموزش تاکید داشته باشد و نه تنبیه؛ به گونه ای که هدف دار و انعطاف پذیر باشد.
تربیت فرزند باید پیش فعال باشد و نه واکنش گرا. این اصل بنیادین روش «تربیت بی دردسر» است. هدف کوتاه مدت این است که فرزند با شما همکاری کند و هدف بلندمدت، کمک به فرزند برای بهبود رفتار و مهارت های ارتباطی است. برای اینکه در این زمینه موفق باشیم، باید ارتباطی موثر با فرزند داشته و او را هدایت کنیم. این ارتباط باید قبل از هدایت و راهنمایی کودک به سمت رفتار صحیح شکل گیرد.
همچنین اگر بدرفتاری های جزئی کودک را فرصتی برای آموزش درس های مهم تلقی کنیم، کم کم کودک نیاز کمتری به تربیت مستمر خواهد داشت.نظرات کاربران درباره میکروبوک تربیت بی‌دردسر