از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

بررسی و مطالعۀ گذشتۀ «آموزش عالی» به عنوان منبع فیاض و الهام‌بخش نهاد آموزش که سرچشمۀ همه کمالات بشری است و در طول تاریخ‌ پر‌فراز و نشیب خود، به ویژه در دوران طلایی فرهنگ و تمدن اسلامی‌، با الهام از منبع پر نور الهی و نمودهای مادی و معنوی آن، از طریق تربیت دانشمندان و نخبگان بزرگ مسلمان به تأثیرگذاری پرداخته، از اهمیت ویژه‌ای برای بهره‌گیری در دوران معاصر برخوردار است. تاکنون مقالات و کتابهای مختلفی در زمینۀ آموزش و نهادهای آن در تاریخ مسلمانان ارائه شده است که هر کدام جنبه‌هایی از آن را بررسی کرده و در جای خود ارزشمند و قابل بهره‌برداری­اند؛ لکن جای مطالعه و پژوهشی که ضمن پرداختن به جنبه‌های تاریخی آموزش، به گذشتۀ آموزش عالی در دوران اسلامی پرداخته و با نگرشی کل­نگر و همه­جانبه، آن را به نقد و تحلیل بکشاند، خالی بود؛ به ویژه که انگیزۀ این بررسی، به دست آوردن رهیافتها و راهکارهایی برای استفاده در تعریف و پی­افکنی طرح دانشگاهی با ویژگی­های اسلامی و در عین حال روزآمد باشد. لذا این تحقیق در این راستا صورت پذیرفته که در نوع خود، بدیع و قابل تأمل است.

ادامه...

مشخصات کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

بخشی از کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آموزش عالی در گسترۀ تاريخ و تمدن اسلامی

متنی قابل تامل در زمینه آموزش عالی به امید اینکه به خود آئیم
در ۱۱ ماه پیش توسط میثم مجیدی ( | )