فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب صوتی عصر استعمارگری

نسخه الکترونیک کتاب صوتی عصر استعمارگری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی عصر استعمارگری

استعمارگری به چه معنا است؟

امروزه حتی تاریخ‌نگاران و پژوهش­گران، استعمارگری و امپریالیسم را غالباً به یک معنا به کار می‌برند. اما کارشناسان گاهی بین این دو اصطلاح تمایز قائل می‌شوند. آن‌ها معمولاً استعمارگیری (Colonialism) را سلطه و فرمانروایی مستقیم سیاسیِ تحمیلی از سوی یک کشور بر سرزمینی دوردست، تعریف می‌کنند. آن سرزمین که مستعمره نامیده می‌شود، ممکن است پذیرای مهاجران زیادی از کشور استعمارگر باشد و یا نباشد. نمونه‌هایی از این دست، مستعمراتی است که بریتانیا در قرن هفدهم در ماساچوست، ویرجینیا و جامایکا برپا کرد. اما امپریالیسم یا امپراتوری‌گری، مفهومی کلی‌تر و مربوط به حفظ امپراتوری‌هاست. کشور امپریالیست قدرت نفوذ خود را بر شهرها، جزیره ها و کشورهای دور دستی که در مجموع امپراتوری آن را تشکیل می‌دهند اعمال می‌کند و این کار را با روش‌های اقتصادی، تهدید، مداخله‌ی مسلحانه و یا آمیزه‌ای از این‌ها انجام می‌دهد.

گرچه استعمار پیشینه‌ای کهن دارد، اما مفهوم جدید آن از قرن‌های شانزدهم و هفدهم آغاز می‌شود. تاریخ استعمارگری را می‌توان به چهار دوره تقسیم کرد:

- دوره اول یا عصر باستان
- دوره دوم یا دوران جهانی
- دوره سوم که مربوط می‌شود به قرن‌های نوزدهم و بیستم
- دوره چهارم یا استعمار نوین

درباره‌ی کتاب

در مقدمه­‌ی این کتاب نقل‌قولی از جورج سانتایانا فیلسوف آمریکایی قرن بیستم آمده است:

«کسانی که نمی‌توانند گذشته را به‌خاطر آورند، محکوم به تکرار آنند.» منظور او این است که کسانی که از اشتباهات گذشتگان بی‌خبرند همان اشتباهات را مرتکب می‌شوند. کتاب حاضر، نوشته‌ی دان ناردو -یکی از پرکارترین نویسندگان آمریکا- با جزئیات فراوان عصر استعمارگری را معرفی می‌نماید. خوانش استادانه و دل­نشین اکرم پریمون بسیار آن را شنیدنی کرده است.


  • ناشر: آوانامه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 205.15 مگابایت
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی عصر استعمارگری در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب صوتی عصر استعمارگری