فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان

میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان
راهنمایی متفاوت برای کسب و کار متفاوت

نسخه الکترونیک میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان

«بدترین مدل کسب‌وکار در جهان» (۲۰۱۸) نگاهی دارد به مدلی از کسب‌وکار که روی کاغذ بسیار وحشتناک؛ اما در دنیای واقعی و در عمل بسیار موثر و کاربردی است. قدیمی‌ترها شاید آن را بی‌نظم و بی‌ سروته بنامند؛ ولی افراد باهوش و زرنگ وقتی از آن استفاده می‌کنند، دیگر کمی بی‌نظمی خلاقانه ایرادی ندارد؛ مخصوصا اگر کمک کند کاری را که دوست دارید، بیشتر انجام داده و کاری را که دوست ندارید، کمتر انجام دهید. این کتاب برای چه کسانی مناسب است: کارآفرینان و کسانی که می‌خواهند خاص باشند علاقه‌مندان به شرکت‌های استارت‌آپ نیروهای کاری مستقل (Freelancers) میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر کارخانه محتوا
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.13 مگابایت
 • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بدترین مدل کسب وکار در جهان

راهنمایی متفاوت برای کسب و کار متفاوت

دَنی شومَن
گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

خلاصه:

«بدترین مدل کسب وکار در جهان» (۲۰۱۸) نگاهی دارد به مدلی از کسب وکار که روی کاغذ بسیار وحشتناک؛ اما در دنیای واقعی و در عمل بسیار موثر و کاربردی است. قدیمی ترها شاید آن را بی نظم و بی سروته بنامند؛ ولی افراد باهوش و زرنگ وقتی از آن استفاده می کنند، دیگر کمی بی نظمی خلاقانه ایرادی ندارد؛ مخصوصا اگر کمک کند کاری را که دوست دارید، بیشتر انجام داده و کاری را که دوست ندارید، کمتر انجام دهید.
این کتاب برای چه کسانی مناسب است:
 • کارآفرینان و کسانی که می خواهند خاص باشند
 • علاقه مندان به شرکت های استارت آپ
 • نیروهای کاری مستقل (Freelancers)

درباره نویسنده:

دَنی شومان نویسنده و بازاریاب است. او بعد از اینکه متوجه شد دوست دارد به جای درگیرشدن با پروسه های کاغذبازی، خلاقیت را در درون خود پرورش دهد، به کارآفرینی خودساخته تبدیل شد. او در سال ۲۰۰۹ «Twist»، یکی از استارت آپ های مشاوره برای شرکت های استارت آپ را تاسیس کرد. با گذشت حدود ۱۰ سال، این شرکت همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهد. او زمانی که در شرکت حضور ندارد، وقت خود را صرف سخنرانی و برگزاری کارگاه هایی برای بیان تفکراتش در زمینه کسب وکار، شرکت های سرمایه گذاری در کسب وکارهای جدید و فضاهای مشترک کاری می کند.

کارآفرینی را به روش خودتان انجام دهید تا جیبتان پر باشد و روحتان خوشحال.

صدبار این جمله را شنیده اید: «بهترین چیزها در زندگی رایگان هستند و پول خوشبختی نمی آورد.» قطعا با این جمله مخالفتی ندارید؛ اما اجاره خانه همچنان منتظر است که پرداختش کنید.
رمز موفقیت این است که شکم خود را با کاری سیر کنید که از آن لذت می برید و خیلی بعید است که این شغل، کار دفتری ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر باشد!
این کتاب نوشته شده است تا با بیان مدلی از کسب وکار که خیلی به کسب وکار ربطی ندارد، نقشه ی راهی برای متفکران خلاق رسم کند؛ کسانی که می خواهند بیگاری تکراری کار اداری را با کاری هیجان انگیز عوض کنند که سودآور هم باشد.
این مدل کسب وکار که توسط دَنی شومان طراحی شده، شامل نکات کاربردی است که از مصاحبه با صدها مبتکر موفق به دست آمده است و شاید خیلی به دردتان بخورد. همین امروز از آن استفاده کنید؛ چون فردا معلوم نیست از کجا سردرمی آورید.
در این کتاب خواهید خواند:
 • چرا باید ارزش کار خودمان را بالا ببریم؛
 • چگونه در راهی که در ابتدا بسیار دردناک و در آخر بسیار خوشایند است، پول دربیاوریم؛
 • چرا آماده شدن برای جلسات اتلاف وقت است.

استفاده از مدل «کار تفریحی» کارآفرینی را لذت بخش و ممکن می کند.

اگر تابه حال شده که در اداره به ساعت زل بزنید و منتظر تمام شدن زمان کاری باشید، حتما می دانید کاری که از انجام دادن آن لذت می برید، چه ارزشی دارد.
اینجاست که «انجام دادت کارهای مورد علاقه» وسط می آید. این مدلی از کارآفرینی است که در کارهایی که دوست دارید انجام دهید، تغییراتی اندک ایجاد می کند و باقی کار خودش جفت و جور می شود. از این به بعد این مدل از کارآفرینی را در این کتاب، کارآفرینی «کار تفریحی» می نامیم.
کارآفرینان «کار تفریحی» برای خودشان کار می کنند و رئیس ندارند. آن ها سراغ کاری می روند که در آن خوب هستند و حالشان را خوب می کند.
خیلی خوب است، نه؟ بله اما مشکلی وجود دارد: کارآفرینان «کار تفریحی» در جنبه های منطقی و فنی کار خیلی قوی نیستند.
این مشکل بزرگی است؛ زیرا این دو مورد بخشی از پایه های موفقیت را شکل می دهند. واضح است اگر نتوانید وب سایتی راه اندازی کنید یا با قوانین و مقررات کنار بیایید، نمی توانید کسب وکاری برای خودتان راه بیندازید.
بااین حال، کارآفرینان «کار تفریحی» یا به این مسائل اهمیت نمی دهند یا مهارت خوبی در آن ها ندارند. آن ها وقتی کار شروع شد، به نحوی از پس این موارد برمی آیند.
اگر چنین چیزی برایتان آشناست، این کتاب برای شما مناسب است. این موارد را بخش تجاری در کسب وکار خود در نظر بگیرید؛ مواردی ضروری که پایه و اساس عشق و حال در کار هستند.
شاید چنین دیدگاهی، مدل کارآفرینی «کار تفریحی» را بدترین مدل کسب وکار جلوه دهد. شاید خیلی به هم ریخته باشد؛ اما صددرصد نتیجه بخش است.
قبول دارم که چنین ایده ای با تصور عام کسب وکار مغایر است. این رویکرد با برنامه ریزی و کاهش ریسک در هر مرحله سنخیتی ندارد، یا حتی در این رویکرد برای پول درآوردن تا بیشترین حد ممکن جایی نیست. در عوض این رویکرد با در لحظه زندگی کردن، انعطاف پذیری و تجربه ی موفقیت شخصی خاص خودتان تعریف می شود.
البته که باید برای تامین زندگی، پول دربیاورید؛ اما همان گونه که پدر و مادرتان به شما یاد داده اند، پول خوشبختی نمی آورد.
در دنیا کمتر چیزی مانند آزادی، روح انسان را جلا می بخشد. این چیزی است که کارآفرینان «کار تفریحی» بیش از هر چیزی ارج می نهند. فرصتی برای کشف موقعیت ها و جلوگیری از کرختی و بی حوصلگی.
شاید این مدل کسب وکار، پروژه محور بوده و امنیت مالی آن کمی پایین باشد؛ اما ارزشش را دارد.
نیمه ی پر لیوان؟ هر وقت و هر جا دلتان بخواهد کار می کنید، بیشتر در کنار خانواده هستید، به دنبال علایق خود می روید و کاری که دوست ندارید، انجام نمی دهید.

نظرات کاربران درباره میکروبوک بدترین مدل کسب وکار در جهان

نسبت به قیمتش شاید صد برابر همون چند نکته ارزش داشته باشه
در 2 ماه پیش توسط حمید خادمی
به نظر کتاب خوبیه چون نباید دیگران و کارهاشون رو قضاوت کنیم و ذهنمون رو با چیزای الکی پر کنیم باید بریم تو دل کاری که عاشقشیم
در 2 ماه پیش توسط فرهاد جعفری
این کتاب سه نکته مهم به من آموخت که میلیون ها تومن برام ارزش داشت حسم الان خیلی خوبه این کتاب رو باید میخوندم و کارم رو شروع میکردم
در 3 ماه پیش توسط زهره یکتا
جالب بود.ممنون
در 3 ماه پیش توسط ars...548