فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک فیلِ درون مغز

میکروبوک فیلِ درون مغز
انگیزه‌های پنهان زندگی

نسخه الکترونیک میکروبوک فیلِ درون مغز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک فیلِ درون مغز

فیلِ درون مغز انگیزه‌های خودخواهانه‌ای را که تشکیل‌دهنده‌ی بخش بزرگی از رفتار انسان هستند، پیدا می‌کند؛ اما ما ناخودآگاه ترجیح می‌دهیم از این انگیزه‌ها بی‌اطلاع بمانیم. این کتاب مناسب افراد زیر است: دانشجویان روان‌شناسی و مردم‌شناسی علاقه‌مندان به نظریه‌ی تکامل کسانی که می‌خواهند درباره‌ی محرک‌های رفتاری انسان بیشتر بدانند میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک فیلِ درون مغز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فیلِ درون مغز

انگیزه های پنهان در زندگی

کوین سیملر- رابین هنسن

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

چکیده:

فیلِ درون مغز (۲۰۱۸) انگیزه های خودخواهانه ای را که تشکیل دهنده ی بخش بزرگی از رفتار انسان هستند، پیدا می کند؛ اما ما ناخودآگاه ترجیح می دهیم از این انگیزه ها بی اطلاع بمانیم.
این کتاب مناسب افراد زیر است:
  • دانشجویان روان شناسی و مردم شناسی
  • علاقه مندان به نظریه ی تکامل
  • کسانی که می خواهند درباره ی محرک های رفتاری انسان بیشتر بدانند

درباره نویسنده:

کوین سیملر طراح، مهندس و نویسنده است. او در ابتدا راجع به رفتارشناسی و فلسفه می نوشت. سیملر در سان فرانسیسکوی کالیفرنیا سکونت دارد.
رابین هنسن معاون تحقیقات دانشگاه آکسفورد و عضو هیئت علمی دانشگاه جورج منسون در ویرجینیاست. او دکترای دانش عمومی خود را از موسسه ی تکنولوژی کالیفورنیا گرفته و در ناسا و لاک هدمارتین – شرکت مشهور فضانوردی و دفاع – روی هوش مصنوعی کار کرده است. هنسن همچنین کتاب سن زمین (۲۰۱۶) را نوشته که در آن راجع به تاثیرات پیشرفت صنعت روبوتیک روی آینده ی کره ی زمین توضیح داده است.

جایگاه خود را در قلمرو حیوانات بشناسید.

یکی از مشهورترین سخنان ارسطو این است که انسان حیوان سیاسی است. این سخن یعنی ما انسان ها سیستم اجتماعی – سیاسی قوانین خود را برای پیشرفت شخصی مان گسترش داده ایم.
اما ارسطو به دانش امروز دسترسی نداشت. الآن ما می دانیم که تکامل یافته ایم و آثار الگوی زیست شناسی قبل از تکامل همچنان در ما نمود پیدا می کنند. مهم تر از آن، این آثار همچنان ویژگی های رفتاری ما را تحت تاثیر قرار می دهند.
مسئله ی جذاب این است که ما – همانند ارسطو – وانمود می کنیم هیچ شباهتی به این حیوانات کم ارزش نداریم؛ اما این درست نیست. باوجوداینکه نمی خواهیم، گاهی اوقات خصیصه های حیوانی مان بروز پیدا کرده و ما را مجبور می کنند که آن ها را بشناسیم. این ویژگی ها فیل های درون مغز هستند!

در این کتاب می خوانیم:
  • وقتی که برای ارتقای شغلی تلاش می کنیم، چقدر قابل پیش بینی هستیم
  • چرا همیشه برای اتومبیل های درخشان و دوست داشتنی یک نمایشگاه وجود دارد
  • و مرغ کریچ ساز می تواند چه چیزهای برای پیداکردن شریک زندگی به ما یاد بدهد؟

تاثیر غرایز حیوانی در رفتار ما عمیق، پیچیده و معمولاً خودخواهانه است؛ اما همیشه متوجه آن نمی شویم.

اگر شامپانزه ها را در باغ وحش دیده باشید، قطعاً دیده اید که چگونه یکدیگر را تمیز می کنند. این کار فقط برای تمیزماندن نیست؛ بلکه دلایلی ورای تصور ما دارد. این کار درواقع یک تبادل است – که دلایل بسیار عمیق و بیشتر خودخواهانه ای دارد – که برای تمیزماندن خودشان انجام می دهند و نام این پدیده «آراستگی اجتماعی» است.
مثلاً شامپانزه A از تمیزکردن شامپانزه B بسیار خوشحال است؛ چون درازای این کار شامپانزه B هم باید او را تمیز کند. شامپانزه از این امر خوشحال می شود؛ زیرا دستش به بخشی از نقاط بدنش برای تمیزکردن نمی رسد و این کار باعث می شود بهتر تمیز شود.
پس از سال ها تحقیق روی نخستی سانان، رابین دانبار، یکی از نخستی شناسان، از این عمل پاکسازی شامپانزه ها به معنای عمیق تری دست یافت. هدف دیگری که آن ها داشتند، سیاسی بود: تشکیل یک رابطه و اتحاد دوطرفه که بر مبنای اعتماد ساخته شده است. این هدف طولانی مدت بوده و بسیار قابل ستایش است.
دانبار فکر می کرد میمون ها تا زمانی یکدیگر را تمیز می کنند که موهای همه کاملاً پاک شود. این اثبات می کرد که این کار بیشتر از بهداشت و تمیزی است و دلیلی سیاسی و زیرکانه پشت ماجرا وجود دارد.
البته نخستی سانان انسان نیستند. نوع آگاهی شان با ما فرق دارد. درحالی که از استراتژی های اجتماعی آگاه نیستند، به آن ها عمل می کنند. این کار غریزی است. از طرف دیگر انسان ها می توانند حس کنند که در ذهن دیگران چه می گذرد و بنا بر آن یکدیگر را قضاوت می کنند.
پس گاهی اوقات انگیزه های خود را از دیگران پنهان می کنیم و – به اشتباه – خودمان هم نمی خواهیم آن ها را ببینیم. به هرحال اگر خودمان متوجه این موضوع نباشیم که چه چیزی ما را مجبور به انجام کاری می کند، دیگران هم آن را نمی فهمند.
در مقایسه با سایر نخستی سانان باید گفت که آن ها نمی توانند انگیزه های یکدیگر را بفهمند و یکدیگر را قضاوت کنند؛ درنتیجه نیازی به فریب کاری ندارند.
درحالی که شامپانزه ها با یکدیگر بسیار خوب زندگی می کنند، بیایید نگاه نزدیک تری به انسان ها بیندازیم.

نظرات کاربران درباره میکروبوک فیلِ درون مغز

مرسی فیدیبو
در 3 ماه پیش توسط فرید قنبری