فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ‌‫قدرت زمان

کتاب ‌‫قدرت زمان
روشی اثبات شده برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر از حد تصورتان‌‫

نسخه الکترونیک کتاب ‌‫قدرت زمان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ‌‫قدرت زمان

***انتشارات راشین دارای مجوز از برایان تریسی برای ترجمه و انتشار کلیه کتابهای او به زبان فارسی است. *** مدیریت زمان را می‌‌‌‌توان وسیله‌ای برای ساختن یک زندگی آرمانی با شاخص موفقیت‌‌های بزرگ و احساس رضایت و پیشرفت دانست. مدیریت زمان مثل وسیله نقلیه‌ای است که شما را از جایی که هستید به مقصدی می‌‌رساند که قصد رفتن به آنجا را دارید. مدیریت زمان را می‌‌توان مجموعه‌‌ای از اصول انضباطی فردی در نظر گرفت که در صورت مهارت پیدا کردن در آن می‌‌توانید به هر ویژگی شخصیتی که می‌خواهید برسید، به هر چیزی می‌خواهید برسید و هر کاری را که اراده کنید انجام دهید و برای رسیدن به هر نوع موفقیتی که عالی‌‌ترین لذت و احساس خوشبختی را در شما ایجاد می‌کند، هر آنچه را لازم است انجام دهید. این کتاب حاصل بیش از بیست سال تحقیق و آموزش در حوزه کارایی ‌‌فردی است و بر پایه‌ تجربه‌‌ بیست و پنج ساله من در زمینه فروش، بازاریابی، مدیریت و بر اساس مشاوره برای بیش از ۵۰۰ شرکت نوشته شده است.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.97 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ‌‫قدرت زمان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه. کار بیشتر در زمان کمتر

موفقیت یعنی تمرکزِ حداکثر توان روی هدفی که در آتش اشتیاق رسیدن به آن می سوزید.
ویلفِرد ای پیترسون

از اینکه این کتاب را می خوانید از شما تشکر می کنم، چرا که می دانم تا چه اندازه سرتان شلوغ است و همچنین می دانم که خواندن کتابی در مورد مدیریت زمان کاری است که به ندرت ممکن است وقت آن را داشته باشید ولی به شما قول می دهم در صفحات بعدی کتاب ایده ها، روش ها، راهکار ها و تکنیک های عملی و فوری زیادی را خواهید آموخت تا بتوانید در زمان کمتر کار بیشتری انجام دهید. به دنبال آموختن و به کارگیری این فنون عملی و نیرومند به میزان حیرت آوری کیفیت زندگی شما در هر حوزه ای بهتر خواهد شد.
قرن ها دغدغه بزرگ ترین متفکران عالم پیدا کردن پاسخ این پرسش بوده است که «چطور زندگی کنیم تا خوشبخت باشیم؟» به قول زیگموند فروید، پدر روانشناسی مدرن اصل لذت، انگیزه اصلی بشر است و این اصل گرایش مستمر به سمت چیزی است که برای ما لذت بخش است و باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودمان و زندگی مان داشته باشیم.
در نهایت همه ما خواهان خوشبختی هستیم. بیشتر اوقات زندگی ما صرف این می شود که با ترکیبی از مجموعه عواملِ روابط، کار، پول، ورزش، سرگرمی و دیگر فعالیت ها به احساس خوشبختی و رفاه مطلوب برسیم. این کتاب با موضوع مدیریت زمان قصد دارد به شما صدها ایده ارزشمند ارائه کند، ایده هایی که می توانید برای سازماندهی زندگی و فعالیت هایتان فوراً به کار بگیرید. تا بتوانید هر چه بیشتر به آنچه که می خواهید و به آن نیاز دارید برای رسیدن به خوشبختی برسید.

مدیریت زمان یک وسیله است

مدیریت زمان را می توان وسیله ای برای ساختن یک زندگی آرمانی با شاخص موفقیت های بزرگ و احساس رضایت و پیشرفت دانست. مدیریت زمان مثل وسیله نقلیه ای است که شما را از جایی که هستید به مقصدی می رساند که قصد رفتن به آنجا را دارید. مدیریت زمان را می توان مجموعه ای از اصول انضباطی فردی در نظر گرفت که در صورت مهارت پیدا کردن در آن می توانید به هر ویژگی شخصیتی که می خواهید برسید، به هر چیزی می خواهید برسید و هر کاری را که اراده کنید انجام دهید و برای رسیدن به هر نوع موفقیتی که عالی ترین لذت و احساس خوشبختی را در شما ایجاد می کند، هر آنچه را لازم است انجام دهید.
این کتاب حاصل بیش از بیست سال تحقیق و آموزش در حوزه کارایی فردی است و بر پایه تجربه بیست و پنج ساله من در زمینه فروش، بازاریابی، مدیریت و بر اساس مشاوره برای بیش از ۵۰۰ شرکت نوشته شده است.

مخرج مشترک موفقیت

با مطالعه بیشتر در باره موفقیت و آدم های موفق متوجه شده ام که در وجود همه این آدم ها یک خصوصیت مشترک وجود دارد. برای همه آنها وقت فوق العاده ارزشمند است و همیشه در تلاشند که منظم تر و کارآمدتر باشند.
نتیجه گیری نهایی من این است که بدون برخورداری از مهارت های عالی مدیریت زمان هیچ نوع موفقیتی ممکن نیست. حتی تصورش هم محال است که کسی پیدا بشود که بدون نظم دادن به زندگی اش و با بی نظمی خوشبخت و رضایتمند باشد. بزرگ ترین کشف من این است که انسان با به کارگیری اصول مدیریت زمان، عادت های بسیاری کسب می کند که او را به موفقیت، ثروت و پیشرفت در تمام حوزه های زندگی هدایت می کند.
برای گسترش مهارت های مدیریت زمان نقطه شروع پی بردن به این نکته است که مدیریت زمان یعنی مدیریت زندگی، یعنی شیوه مراقبت از ارزشمندترین نعمتی که از آن برخوردارید. بنجامین فرانکلین می گوید: «به زندگی تان عشق می ورزید؟ پس وقت تان را تلف نکنید، چرا که وقت شما همان چیزی است که زندگی را می سازد.»
وقتی که یاد می گیرید ارباب وقت تان باشید، ارباب زندگی تان هم خواهید شد و آینده شما کاملاً در دست هایتان قرار می گیرد.

کتاب راهنمای عملکرد عالی

این کتاب تمام ابزارهای لازم برای مدیریت عالی زمان در حوزه زندگی حرفه ای و شخصی را برای شما فراهم می کند. فراموش نکنید که ضمن خواندن کتاب به کاربرد فوری ایده های آن بیندیشید. زیر نکات کلیدی خط بکشید و از آنها یادداشت بردارید. تمرین های عملی پایان هر فصل را انجام بدهید. اگر قصد حفظ کردن و نهادینه کردن همیشگی ایده های این کتاب را دارید آماده باشید که آن را بیشتر از یک بار بخوانید و چندین بار مرور کنید.
با اشراف پیدا کردن بر این مهارت ها برای یک زندگی کارآمد و همراه با پیشرفت بسیار آماده خواهید شد، آدمی جدید با نگاهی جدید به زندگی خواهید شد، به شکل بی سابقه ای که فکرش را هم نمی کنید در زمانی کمتر کار بیشتری خواهید کرد و کنترل کامل زندگی تان را به دست می گیرید.

با متمرکز کردن تمام منابع جسمی و ذهنی، قدرت مشکل گشایی انسان چندین برابر می شود.
نورمن وینسِنت پیل

این کتاب را تقدیم می کنم به دوستان، همکاران و شرکای گرامی ام، دوآن هندریکسون، استیو بلَک، گَری تروی، شِری جکسون، میچ هیوبِم و دورو اُوِنز، تاجران برجسته ای که طی سال ها کمک های بسیاری به من کرده اند. از شما به خاطر همه چیز تشکر می کنم.
حمایت و همکاری شما برای من جبران ناپذیر است.

فصل اول. روانشناسی مدیریت زمان

ذهن ماست که محدود است. مادامی که ذهن بتواند تصور کند که می توانیم کاری را انجام بدهیم، می توانیم آن کار را انجام دهیم، به شرطی که ۱۰۰% آن را باور داشته باشیم.
آرنولد شواتزینگر

قانون مطابقت می گوید زندگی بیرونی شما، مثل تصویر آینه انعکاس زندگی درونی شماست. نگاه شما به هر جا باشد همان جا خواهید بود. نگاه شما به هر جا باشد انعکاس تصویر تان را آنجا می بینید. شما دنیا را همان طور که هست نمی بینید، بلکه همان طور می بینید که درون شما آن را می بیند. اگر می خواهید اتفاقات دنیای اطراف تان را تغییر دهید، از جمله روابط، دستاوردها و پاداش ها، باید آنچه را که در دنیای درون شما جریان دارد تغییر دهید. خوشبختانه تنها حوزه ای از زندگی که روی آن کنترل کامل دارید همین حوزه است.
نقطه شروع موفقیت
نقطه شروع پیشرفت در مدیریت زمان انگیزه است. تقریباً همه این طور احساس می کنند که می توانند مهارت های مدیریت زمان شان را نسبت به آنچه که هست به میزان زیادی بهبود بخشند. مردم بارها تصمیم می گیرند با تمرکز و اولویت بندی های مناسب تر و غلبه بر تعلل، وقت شان را بهتر مدیریت کنند و مدتی در این مورد جدی برخورد می کنند ولی با کمال تاسف تصمیم به تنهایی کارساز نیست.
باید انگیزه لازم را هم به دست آورید. برای اینکه بتوانید انگیزه تان را در رسیدن به قدرت زمان افزایش دهید باید عمیقاً منافع این کار را بشناسید؛ باید آنقدر مشتاق دستاوردهای این کار شوید که بتوانید بر این میل طبیعی که همان روش قبلی را ادامه دهید غلبه کنید. به چهار دلیل شما باید مطالب این کتاب را به کار بگیرید. با این کار می توانید:
۱. روزی دو ساعت وقت اضافه پیدا کنید.
۲. عملکرد و بهره وری تان را افزایش دهید.
۳. احساس کنترل تان را بر زندگی افزایش دهید.
۴. وقت بیشتری برای خانواده تان داشته باشید.
روزی دو ساعت وقت اضافه
با آموختن مطالب این کتاب می توانید روزی دو ساعت وقت اضافه مفید داشته باشید. فکرش را بکنید! اگر در روز از موهبت دو ساعت وقت کاری اضافه برخوردار شوید به چه کاری می پردازید یا چه کاری را تمام می کنید؟ می توانید چه پروژه هایی را شروع و تمام کنید؟ چه کتاب هایی را می توانید بنویسید و منتشر کنید؟ می توانید چه مطالبی را یاد بگیرید و بر آنها مسلط شوید؟ اگر بتوانید روی تکمیل کارهای باارزش تکیه و تمرکز کنید، با استفاده از این دو ساعت وقت اضافه روی انجام چه کاری تمرکز می کنید؟
دو ساعت وقت اضافه در روز اگر در پنج روز هفته ضرب شود، یعنی ده ساعت وقت اضافه در هفته. ده ساعت وقت اضافه در هفته اگر در پنجاه هفته ضرب شود برابر است با ۵۰۰ ساعت وقت اضافه مفید در سال و ۵۰۰ ساعت وقت اضافه مفید در سال یعنی بیش از دوازده هفته چهل ساعتی یا سه ماه ساعت کاری مفید در سال.
با به دست آوردن دو ساعت وقت اضافه در روز می توانید زندگی فردی و حرفه ای تان را متحول کنید. می توانید به تمام هدف هایتان برسید، درآمد تان را طی دو سه سال آینده به میزان زیادی افزایش دهید و در نهایت لااقل اگر ثروتمند نشوید می توانید به استقلال مالی برسید.
بهبود بهره وری و عملکرد
بهره وری، عملکرد و در آمد شما حداقل ۲۵ درصد طی سال آینده افزایش خواهد یافت. دو ساعت وقت اضافه در روز یعنی حداقل ۲۵ درصد افزایش درآمد.
درآمد امروز شما همان است که در قبال تولید امروزتان به شما پرداخت می شود. اگر بهره وری تان را ۲۵ درصد افـزایش دهید، در نهایت باید ۲۵ درصد افزایش درآمد داشته باشید. اگر کارفرمای فعلی شما در قبال بهبود عملکردتان دستمزدی به شما پرداخت نکند، کارفرماهای دیگری پیدا می شوند که حاضرند با کمال میل در قبال توانایی تولید بیشتر پول بیشتری به شما پرداخت کنند.
افزایش قدرت کنترل
با عملی کردن ایده های مدیریت زمان انرژی تان بیشتر و فشار روحی تان کمتر می شود. با نفوذ در قدرت زمان احساس می کنید روی کار و زندگی شخصی تان کنترل بیشتری دارید. احساس می کنید به سرنوشت تان مسلط هستید و در زندگی احساس قدرت می کنید. در تمام حوزه های زندگی مثبت تر می شود.
روانشناسان طی سال ها تحقیقات گسترده روی حوزه ای که «مرکز کنترل» نامیده می شود کشف کرده اند که اینکه تا چه حد نسبت به خودمان و زندگی مان احساس خوبی داریم بستگی دارد به اینکه تا چه حد احساس می کنیم خودمان مسئول زندگی مان هستیم، یعنی مرکز کنترل درونی داریم. با داشتن مرکز کنترل درونی احساس می کنید که کنترل زندگی تان در دست خود تان است. این خودتان هستید که برای خودتان تصمیم می گیرید و خودتان را مسئول اعمال و عواقب آنها می دانید. در این صورت فقط شما قدرت خلاقه اصلی در زندگی تان هستید.
از طرف دیگر روانشناسان پی برده اند که اگر مرکز کنترل بیرونی داشته باشید، احساس می کنید دیگران و شرایط بیرونی، مثل کارفرما، صورت حساب ها، خانواده، وضعیت جسمانی یا عوامل دیگر روی شما کنترل دارند، بدبین و عصبانی و اغلب افسرده خواهید بود. احساس ناامیدی می کنید و احساس می کنید نمی توانید تغییر کنید. پدید ه ای در وجودتان رشد می کند که به آن «ناامیدی اکتسابی» می گویند و خودتان را «مخلوق شرایط» می دانید تا «خالق شرایط». اگر مرکز کنترل بیرونی داشته باشید، احساس می کنید که زندانی قدرت های بیرونی هستید و اغلب خودتان را به چشم یک قربانی می بینید.
کنترل زمان و زندگی تان را به دست بگیرید
یکی از کلید های افزایش قدرت، کنترل درونی و مدیریت موثرتر زمان و زندگی تان است. هرچه در مدیریت زمان مهارت بیشتری پیدا کنید، احساس خوشبختی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. احساس کنترل فردی تان نیرومندتر می شود. احساس خواهید کرد که حاکم بر سرنوشت تان هستید.احساس سلامتی بیشتری می کنید. خو ش بین تر می شوید و خود تان را با شخصیت تر احساس می کنید.
وقت بیشتر برای خانواده
با کنترل زمان و زندگی تان وقت بیشتری برای خانواده و زندگی شخصی خواهید داشت. برای پرداختن به دوستان، داشتن آسایش بیشتر و رشد حرفه ای و فردی، یا هر چیز دیگری که خواهان آن باشید، وقت بیشتری خواهید داشت.
وقتی اختیار وقت دردست شماست و روزی دو ساعت در آن صرفه جویی می کنید می توانید از آن برای انجام کارهای مهم استفاده کنید، مدارج دانشگاهی تان را تکمیل کنید، کتاب بنویسید، کسب و کاری راه بیندازید و زندگی فوق العاده ای را برای خودتان خلق کنید. با دو ساعت وقت اضافه در روز می توانید زندگی و کار تان را در شاهراه پیشرفت قرار دهید و در این مسیر از چنان سرعتی برخوردار شوید که تصور آن هم برایتان محال بوده است.
سه مانع ذهنی قدرت زمان
اگر مدیریت عالی زمان مهارتی مطلوب است پس چرا تعداد افراد منظم، موثر و کارآمد تا این اندازه محدودند؟ با گذشت زمان فهمیده ام که باور اکثر مردم در مورد مدیریت زمان درست نیست. افکار شما باعث می شوند خودتان، دنیای اطراف و رابطه ها و همچنین مدیریت زمان را با نگاه خاصی ببینید. اگر در مورد موضوعی بدبین باشید، این باورها روی تفکر و اعمال شما تاثیر می گذارند و در نهایت واقعیت وجودی شما را خواهند ساخت. شما آن کسی که گمان می کنید نیستید بلکه همانی هستید که مدام به آن فکر می کنید. این افکارتان هستند که شخصیت شما را شکل می دهند.
مانع شماره ۱: نگرانی ها
اولین باور منفی در مورد مدیریت زمان این است که اگر بیش از اندازه منظم باشید، سرد، حسابگر و بی احساس خواهید شد. بعضی از مردم احساس می کنند که اگر فوق العاده کارآمد و موثر باشند، قدرت ابتکار و آزادی عمل شان را از دست می دهند و برای اینکه بتوانند بی پرده و صادقانه ابراز وجود کنند و از یک زندگی عادی برخوردار باشند مشکل خواهند داشت. بعضی از مردم فکر می کنند اگر روی وقت مان مدیریت داشته باشیم انعطاف پذیری مان را از دست می دهیم و خشک و بی روح می شویم.
این باور کاملاً غلط است. بسیاری از مردم در پشت این باور غلط پنهان می شوند و از آن به عنوان عذری در جهت بی قیدی نسبت به انضباط درست استفاده می کنند. واقعیت این است که آدم های بی نظم هستند که قدرت ابتکارشان را از دست داده اند، سردرگم هستند، اغلب احساس آشفتگی می کنند و بیشتر اوقات از فشار روحی زیاد رنج می برند. هر چه نظم بیشتری داشته باشیم، برای رسیدن به آرامش و قدرت واقعی ابتکار و در نتیجه شاد زندگی کردن فرصت بیشتری خواهیم داشت. در این صورت مرکز کنترل «درونی» بسیار قدرتمند تری خواهیم داشت.
نکته کلیدی این است که باید توانایی هایتان را سازماندهی کنید و به آنها نظم بدهید: دوراندیشی، برنامه ریزی برای پیشامدهای احتمالی، همیشه آماده بودن و تمرکز روی نتایج خاص. فقط با این آمادگی می توانید در صورت تغییر شرایط آرامش تان را حفظ کنید و ابتکار عمل به خرج دهید. هرچه عوامل تحت کنترل شما سازمان یافته تر باشند برای ایجاد تغییرات سریع در مواقع لزوم آزادی عمل و انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت.
مانع شماره ۲: برنامه نویسی ذهنی منفی
دومین مانع ذهنی در راه پرورش مهارت های عالی مدیریت زمان برنامه نویسی ذهنی منفی است که اغلب از والدین تان یاد گرفته اید، البته نقش کسانی که در دوره رشد تحت نفوذ آنها بوده اید نیز بی تاثیر نیست. اگر در دوران کودکی والدین یا افراد دیگر به شما گفته باشند که آدم شلخته ای هستید یا اینکه وقت شناس نیستید، هرگز کاری را که شروع می کنید تمام نمی کنید به احتمال قوی در بزرگسالی ناخودآگاه همین فرمان های اولیه را اطاعت خواهید کرد.
متداول ترین عذری که در مورد این نوع رفتارها می آوریم این است که می گوییم: «من این طوری هستم» یا اینکه «از اول هم همینطور بوده ام». واقعیت این است که هیچ کس شلخته و بی نظم یا مرتب و بالیاقت متولد نمی شود. مهارت های مدیریت زمان و کارایی فردی قوانینی هستند که یاد می گیریم و در اثر تمرین و تکرار آنها را یاد می گیریم و گسترش می دهیم. اگر در زمینه مدیریت زمان عادت های بدی را یاد گرفته باشیم، می توانیم آموخته هایمان را خنثی و به مرور زمان عادت های خوب را جایگزین آنها کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب ‌‫قدرت زمان

این کتاب به نطر من بهترین کتاب تریسی در حوزه آموزش تکنیکهای مدیریت زمان هست. فرقش با کتاب قورباغه را قورت بده اینه که روشهای بیشتری ارائه میده و تمرینهای عملیش بیشتر از کتاب قورباغه هست و متنش تقریبا سه برابر کتاب قورباغه هست. برای کسایی که میخوان با روش علمی و عملی زندگیشون رو به سمت هدفهاشون هدایت کنن کتاب بسیار مفیدی هست. ترجمه، دقیق و روان هست.
در 5 ماه پیش توسط سروش قاضی
کتاب خوب و موثری هستش
در 3 هفته پیش توسط ami...n.h