فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز

کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز

نسخه الکترونیک کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز

برای مدیریت رفتار دانش‌آموزان همیشه نیاز است که از روش‌ها و تدابیر رفتاری مؤثر و مثبتی که در همه مدارس استفاده از آنها مجاز است نیز استفاده کنید. در مقام یک معلم، مطمئن شوید که از تمام این روش‌ها کاملاً اطلاع دارید. اگر مطمئن نیستید یا فکر می‌کنید که این تدابیر مناسب نیاز‌های شما نیستند با مسئولین مدرسه و همکاران‌تان صحبت کنید و نظرات خود را با آنها در میان بگذارید تا بتوانید این شیوه‌ها را بهبود بخشید. همچنین به یاد داشته باشید صحبت کردن در باره مشکلات، تبادل نظر و طلب حمایت و کمک از دیگر همکاران نه‌تنها نشانه ضعف نیست بلکه قدرت شما را آشکار می‌کند. به‌علاوه همواره از طریق همکاری است که مدیریت رفتار به صورت مؤثرتری امکان پذیر می‌شود.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.19 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۳۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیشگفتار نویسنده ها

این کتاب ایده ها و تکنیک هایی را به شما عرضه می کند که روی هم رفته حاصل بیش از ۵۰ سال تجربه تدریس ما هستند. بیشتر این تجربه ها نتیجه کارکردن مستقیم با دانش آموزانی است که رفتارهای چالش برانگیز داشته اند. بخشی نیز نتیجه همفکری با همکارانی است که تجربه مدیریت اینگونه رفتارها را داشته اند.
اطمینان داریم که ایده ها و مهارت های مطرح شده در این کتاب همیشه، در هر کلاس و در مورد هر دانش آموزی کارساز خواهند بود.
البته هر وقت با انسان ها سر و کار داریم موفقیت هیچ راه کاری را نمی شود صددرصد تضمین کرد چرا که رفتار همه ما تا حدودی غیرقابل پیش بینی است. با این حال، پس از همکاری با بیش از ۱۰۰۰ مدرسه مختلف، از مدارس پر دردسر مرکز شهر گرفته تا مدارس حومه شهر، مراکز آموزشی محلی و سایر موسسات آموزشی در سراسر بریتانیا، اطمینان داریم که ایده های مطرح شده در این کتاب در مورد اکثر دانش آموزان و در اکثر مواقع به احتمال قوی موثر خواهد بود.
البته در مدیریت کلاس هیچ معلمی نمی تواند همیشه از نعمت موفقیت برخوردار باشد. پس وقتی سر رشته کار از دستمان خارج می شود چه باید بکنیم؟

پیتر هوک

برای مدیریت رفتار دانش آموزان همیشه نیاز است که از روش ها و تدابیر رفتاری موثر و مثبتی که در همه مدارس استفاده از آنها مجاز است نیز استفاده کنید.
در مقام یک معلم، مطمئن شوید که از تمام این روش ها کاملاً اطلاع دارید. اگر مطمئن نیستید یا فکر می کنید که این تدابیر مناسب نیاز های شما نیستند با مسئولین مدرسه و همکاران تان صحبت کنید و نظرات خود را با آنها در میان بگذارید تا بتوانید این شیوه ها را بهبود بخشید.
همچنین به یاد داشته باشید صحبت کردن در باره مشکلات، تبادل نظر و طلب حمایت و کمک از دیگر همکاران نه تنها نشانه ضعف نیست بلکه قدرت شما را آشکار می کند. به علاوه همواره از طریق همکاری است که مدیریت رفتار به صورت موثرتری امکان پذیر می شود.
ما در اینجا در باره نحوه بهبود و استفاده از این سیاست های معمول و موثر رفتاری که در همه مدارس در موارد دشوار به کمک معلم می آیند توضیح نخواهیم داد. برای مثال مواردی مانند نگه داشتن دانش آموز در مدرسه بعد از تعطیل شدن، بیرون کردن دانش آموز از کلاس و نیز تدابیر خاصی که برای دانش آموزانی استفاده می شود که برخلاف برنامه های مدرسه همچنان به الگوهای نامناسب رفتاری خود پایبند هستند از حوزه بحث این کتاب خارج است.
ما مطمئنیم که نگرش ها، باورها، و مهارت هایی که در این کتاب گردآوری شده اند به شما کمک می کنند تا در امر کلاسداری موفق تر از پیش باشید. همواره از نظرها و انتقادهای شما استقبال می کنیم و به همین منظور آدرس پست الکترونیکی خودمان را در اختیارتان قرار داده ایم (به صفحات آخر کتاب نگاه کنید).

اندی واس

مقدمهچرا مدیریت رفتار لازم است؟

اگرچه در نظر اول پاسخ این سوال واضح به نظر می رسد اما لازم می دانیم در اینجا به این پرسش پاسخ دهیم. معلمان کارآمد از طریق مدیریت رفتار دانش آموزان هدف های زیر را دنبال می کنند:
۱. ایجاد فضایی که یادگیری در آن امکان پذیر و شکوفا شود
۲. صیانت از حقوق بنیادی افراد که شامل امنیت، یادگیری و احترام است
۳. ایجاد جوی در کلاس که دانش آموزان در آن احساس موفقیت و پیشرفت کنند
۴. آموزش رفتارهای مناسب و پذیرفته شده گوناگون اجتماعی به دانش آموزانبرای آنکه عملاً به این هدف ها برسید ضروری است که به شیوه برخورد و رویکردتان نسبت به این هدف ها نیز دقت کنید. معلمان کارآمد با نگرش بسیار مثبتی به اهداف مدیریت رفتار نگاه می کنند.

نگرش مثبت

منظور از نگرش مثبت در مدیریت رفتار این است که همیشه به یاد داشته باشید که شما تلاش می کنید با دانش آموزان روابط متقابل خوبی ایجاد کنید تا از این راه بتوانید بدون آنکه به شان و عزت نفس آنها لطمه ای وارد شود رفتار قابل قبول اجتماعی را به آنها یاد بدهید.
از نشانه های عمده داشتن این نگرش مثبت عبارتند از:

• استفاده مدام از جمله ها و عبارت های مثبت
• استفاده مدام از تشویق و پاداش
• آموزش آن نوع مهارت های اجتماعی به دانش آموزان که راه را برای موفقیت آنها باز می کند
• برجسته نکردن اشتباهاتشان به منظور هدایت آنها به سوی موفقیتنظرات کاربران درباره کتاب مدیریت رفتار با دانش‌آموز

این کتاب رو من درخواست داده بودم تشکر از توجه شما کتاب قبلی این نویسنده هم فوق العاده عالی بود
در 6 ماه پیش توسط مصطفی ناصری
خیلی برنامه تون مضخرفه‌..کتابو خریدم هرچی میزنم باز نمیشه و خواندن عمل نمیکنه
در 3 ماه پیش توسط