فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر

کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر
۲۱ روش فوق‌العاده برای پیشرو شدن در حرفه‌ای که داری

نسخه الکترونیک کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۸۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر

***انتشارات راشین دارای مجوز از برایان تریسی برای ترجمه و انتشار کلیه کتابهای او به زبان فارسی است. *** این کتاب برای همه کسانی نوشته شده است که می‌خواهند شغل و حرفه خود را کاملاً در کنترل خود داشته باشند. اگر فکر می‌کنی شایستگی‌های تو بسیار بیشتر از چیزی است که امروز در زندگی‌ات داری به‌احتمال زیاد حق با توست. این کتاب به تو نشان خواهد داد که چطور می‌توانی به خواسته‌هایت برسی. ۲۱ روشی که از این کتاب یاد می‌گیری مهارت‌های کاربردی و امتحان شده‌ای را در اختیارت قرار می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانی در هر سازمان یا هر شغلی که هستی به‌سرعت جلو بروی و پیشرفت کنی. هدف از ارائه ۲۱ روش فوق‌العاده‌ای که در این کتاب مورد بحث قرار می‌گیرند تنها کمک به توست تا اگر می‌خواهی از همه توانایی‌هایت در کاری که انتخاب کرده‌ای استفاده کنی، بتوانی به خواسته‌ات برسی. این قوانین بر اساس این حقیقت شکل گرفته‌اند که تو خودت مسئول آینده و حرفه‌ات هستی. تو یک مأمور بی‌اختیار نیستی که دائم منتظر و امیدوار است چیزها و اتفاق‌های خوب خود به خود به سراغش بیایند. بلکه بر عکس، تو قدرتمندترین نیروی سازنده و بهترین معمار زندگی‌ات هستی. تو خالق شرایط و رویدادهای زندگی‌ات هستی نه مخلوق شرایط و رویدادهای زندگی‌ات.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.55 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه: خود تو مسئول شغل و آینده ات هستی

قرن حاضر زمان فوق العاده ای در تاریخ بشریت است. در هیچ زمانی به اندازه امروز فرصت، موقعیت و امکانات کافی برای انسان های بلندپروازی که می خواهند به هدف های شغلی و شخصی شان برسند وجود نداشته است.
مسئولیت تو در قبال خودت و دنیایی که در آن زندگی می کنی این است که از فرصت های بی شمار موفقیت و سعادت که دور و برت به وجود می آید نهایت استفاده را ببری. وظیفه تو این است که با تمام توانایی ها و استعدادهایی که در درونت داری در ساختن دوره ای که اقتصاددانان از آن با عنوان «عصر طلایی تاریخ بشریت» نام می برند مشارکت داشته و سهیم باشی. این کتاب به تو یاد خواهد داد که چطور این کار را انجام بدهی.
در صفحات بعد یک سری اصول کاربردی و عملی، ثابت شده، ساده و موثر را یاد خواهی گرفت که به تو کمک می کنند در قبال کاری که می کنی درآمد بیشتری به دست بیاوری. بسیاری از ثروتمندترین و موفق ترین افراد جامعه ما همواره در حال استفاده از این اصول هستند. به محض اینکه شروع به استفاده از این اصول کنی، مثل این است که پایت را داخل پرشتاب ترین آسانسور زندگی ات گذاشته ای و با این کار در حرفه ات به سرعت از همه جلو خواهی زد. پیشرفت تو در عرض دو سال آینده بیشتر از پیشرفت یک انسان معمولی، انسانی که فقط سعی می کند با زحمت خودش را بین انسان های دور و برش پیش ببرد، در عرض ۱۰ یا ۲۰ سال است.
ما قرن استخدام مادام العمر را پشت سر گذاشته ایم و وارد عصر قابل استخدام بودن مادام العمر شده ایم. یعنی از این لحظه به بعد تو خودت مسئول همه قسمت ها و جنبه های کار و زندگی خصوصی ات هستی. بزرگ ترین اشتباهی که در کل زندگی ات ممکن است مرتکب شوی این است که فکر کنی داری برای کس دیگری کار می کنی نه برای خودت. اصلاً مهم نیست که چک حقوقت را چه کسی امضا می کند، مهم این است که تو همیشه رئیس خودت هستی. تو همیشه در استخدام خودت هستی. در دراز مدت خودت تعیین خواهی کرد چقدر درآمد داشته باشی و با چه سرعتی ترفیع مقام پیدا کنی. سایر چیزهایی را نیز که برایت اتفاق خواهد افتاد خودت مشخص خواهی کرد. تو خودت مسئول همه چیز هستی. سه درصد بالای جامعه آمریکا از لحاظ درآمد و مقام، صرف نظر از اینکه کجا و برای چه کسی کار می کنند، خودشان را صاحب کار خودشان می دانند. این نگرش «صاحب کار» بودن و پذیرش مسئولیت کامل نتایج کار، آنها را برای شرکت هایشان و برای خودشان ارزشمندتر می کند. در نتیجه دستمزد بیشتری دریافت می کنند و سریع تر ارتقاء پیدا می کنند.
از امروز به بعد خودت را مدیر عامل شرکتی ببین که فقط یک کارمند دارد: خودت. خودت را مسئول فروش یک محصول به یک بازار رقابتی ببین: خدماتی که خودت عرضه می کنی. خودت را مشاور شرکت فعلی ات ببین، مشاوری که تعیین می کند درآمد هر روز و هر ساعتت چقدر باید باشد. سپس شروع کن و ۲۱ راه بیشتر کردن درآمد و سریع تر کردن ترفیع را که همه انسان های موفق و پیشتاز به کار می گیرند تا در رقابت همیشه جلودار باشند به کار بگیر. مطمئن باش دیگر هیچ وقت با حسرت به گذشته ات نگاه نخواهی کرد.

فصل ۱. تصمیم بگیر واقعاً چه می خواهی

اگر کسی هدفش را بداند و بداند به کجا می رود، کلمات و رفتارش این موضوع را نشان خواهند داد و یکی از قانون های جهان آفرینش این است که اگر کسی هدفش را بشناسد دنیا حتماً جای درستی برای او در نظر می گیرد و او را به آنجا هدایت خواهد کرد.
ناپلئون هیل

عظیم ترین و بلندترین قدم در راه رسیدن به موفقیت ها و دستاوردهای شخصی این است که تصمیم بگیری واقعاً از شغل و حرفه ات چه می خواهی. وقت بگذار و استعدادها و توانایی های درونی ات را با دقت و با صرف زمان کافی بررسی و تجزیه و تحلیل کن. نگاهی به اعماق وجودت بینداز و ببین از انجام چه کارهایی واقعاً لذت می بری. کارها و فعالیت هایی را که واقعاً به آنها علاقه داری و توجه تو را جلب می کنند مشخص کن. در مورد شغل های گذشته ات فکر کن. ببین رضایت بخش ترین تجربه ها و لذت بخش ترین لحظات کاری ات چه بوده است.
تو بزرگ ترین معجزه آفرینش هستی. تو نتیجه نهایی میلیون ها سال تکامل جهان آفرینش هستی. هیچ وقت پیش از این، و مطمئناً هیچ وقت پس از این، کسی شبیه تو پا به این دنیا نگذاشته است و نخواهد گذاشت. کد های ژنتیکی تو جوری کنار هم قرار گرفته اند و از لحاظ ژنتیکی تو جوری برنامه ریزی شده ای که توانایی های نهفته فوق العاده ای داری که اگر آنها را کشف کنی و پرورش بدهی، می توانی کارهای خاصی را به طور منحصر به فرد و خارق العاده انجام بدهی.
تو از همان لحظه ای که پا به این دنیا گذاشتی برای موفقیت برنامه ریزی شده ای. تو در اعماق وجودت مخزن ها و گنجینه هایی از استعداد و مهارت های نهفته ای داری که تا به حال از آنها استفاده نکرده ای. تو این ظرفیت و توانایی را داری که درست همان چیزی بشوی یا همان کاری را بکنی یا همان چیزی را داشته باشی که در ذهنت مجسم می کنی. اما اول باید بپذیری که مسئولیت تصمیم گیری در مورد این که واقعاً چه می خواهی با خود توست و بعد از آن باید با دل و جان و با همه وجود، خود را وقف رسیدن به چیزی کنی که قابلیت، ظرفیت و شایستگی رسیدن به آن را داری.
موقع تصمیم گیری در مورد اینکه واقعاً از کارت چه می خواهی از فرآیند «ایده آل گرایی» استفاده کن. خودت را در ۵ سال آینده تصور کن. فکر کن در حال انجام دادن کار ایده آلت در کنار همکاران ایده آل با درآمد ایده آل و با شرایط ایده آلت هستی. اگر همه اینها را درست تصور کنی، آن موقع است که می توانی بگویی کار ایده آلت دقیقاً چه جور کاری است. ابتدا شرایط ایده آلت را درست تعریف کن و سپس آنچه را برای رسیدن به آن شرایط باید انجام بدهی دقیقاً مشخص کن. از همین امروز شروع کن به انجام کارهایی که برای واقعیت پیدا کردن رویا و تصورت لازم است انجام بدهی.
یک لحظه تصور کن که می توانی هر شغلی را انتخاب کنی. تصور کن همه شغل ها و مقام های دنیا برای پذیرش تو آماده هستند. شغلی را تصور کن که واقعاً از انجام دادنش روز به روز و ساعت به ساعت بیشتر لذت می بری.
یکی از بزرگ ترین رازهای موفقیت که لازم است بدانی این است که اول باید مطمئن شوی از انجام چه کاری واقعاً لذت می بری و سپس به دنبال کاری باشی که فقط با انجام دادن آن کار بتوانی زندگی ایده آلت را بسازی و همه اینها به تو بستگی دارد. هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را به جای تو و برای تو انجام دهد. تو خودت مسئول انجام این کار هستی.
اگر کاری را انجام بدهی که از انجام آن لذت ببری و به نظرت بسیار جالب و جذاب بیاید، حس رقابت را در تو بیدار کند و نیروهای درونی ات را به مبارزه دعوت کند، تو را به هیجان بیاورد و به تو انگیزه بدهد حتماً درآمدت هم بیشتر می شود و سریع تر ترفیع می گیری و در کارت نیز بیشتر پیشرفت خواهی کرد. واقعیت این است که اگر از کاری که می کنی لذت نبری هیچ وقت نخواهی توانست تعهد، شور و اشتیاق و تمرکز و پشتکارت را به کار افزایش بدهی در حالی که برای پشت سر گذاشتن، عبور کردن و گذشتن از سختی ها، رقابت ها، چالش ها و موانعی که حتماً در هر شغل و حرفه ای وجود دارند وجود این عوامل (تعهد و شور و اشتیاق و...) ضروری هستند.
برای اینکه درست تصمیم بگیری، در زندگی کاری و زندگی شخصی ات همیشه از روش «تفکر از نقطه صفر» استفاده کن. این روش یک روش کلیدی در تفکر است که منشا آن علم حسابداری و روش «نقطه صفر» است. این روش یکی از قدرتمندترین روش های تفکری است که می توانی یاد بگیری و از آن استفاده کنی.
روش استفاده از آن بسیار ساده است. در حسابداری به روش «نقطه صفر»، به هر هزینه ای که می رسند از خودشان می پرسند: «اگر ما این سرمایه گذاری را نکرده بودیم و همین اطلاعاتی که امروز داریم را روز اول داشتیم، آیا باز هم این کار را شروع می کردیم؟»
تفکر از نقطه صفر نیز شبیه همین فرآیند است. همه تصمیم های گذشته ات را در نظر بگیر و این سوال را از خودت بپرس: «آیا چیزی در زندگی من هست یا کاری هست که الآن در حال انجام دادنش هستم ولی اگر دانش و تجربه ای را که امروز دارم روز اول داشتم آن کار را اصلاً شروع نمی کردم؟»
این مفیدترین پرسش همه زندگی ات است که می توانی از خودت بپرسی و به آن جواب بدهی: آیا امروز چیزی در زندگی ات وجود دارد یا کاری هست که در حال انجام دادنش باشی ولی اگر دانش و تجربه ای را که امروز داری، روز اول داشتی اصلاً آن کار را شروع نمی کردی؟
حقیقت این است که در زمانه ما که پر از آشفتگی و تغییرات سریع است، و احتمالاً تا پایان زندگی شغلی ات به همین منوال خواهد بود، پاسخ این سوال در مورد برخی جنبه ها و بخش های زندگی شخصی یا زندگی کاری ات حتماً «بله» خواهد بود.
روش تفکر از نقطه صفر را در مورد شغل فعلی ات انجام بده. اگر چیزهایی را که امروز می دانی همان روز اول می دانستی، آیا این کار را با شرایط و مشخصات و ویژگی هایی که امروز دارد قبول می کردی؟ اگر می دانستی قرار است با رئیسی که امروز داری کار کنی آیا باز هم قبول می کردی این کار را بپذیری؟ آیا حاضر بودی برای این شرکت کار کنی؟ آیا حاضر بودی در این صنعت مشغول به کار شوی؟ آیا حاضر بودی با این حقوق کار را قبول کنی؟ آیا قبول می کردی در این مقام که الآن داری مشغول به کار شوی؟ بله یا خیر؟
اگر پاسخت خیر است، سوال بعدی که باید از خودت بپرسی این است: «چطور و با چه سرعتی می توانم موقعیت فعلی ام را تغییر بدهم؟» فراموش نکن تو خودت مسئول هستی.
شاید قبل از اینکه بتوانی کار ایده آلت را شروع کنی مجبور شوی انرژی بسیار زیادی صرف کنی و کارهای ناموفق زیادی را انجام بدهی. ولی موفقیت از زمانی شروع می شود که بنشینی و تصمیم بگیری که واقعاً می خواهی شغل ایده الت چطور باشد، همانطور که باید تصمیم بگیری که شغلت چطور نباشد، و سپس باید دست به کار شوی و کارهای لازم برای رسیدن به هدفت را انجام بدهی.
***
همین الآن دست به کار شو!

- لیستی از رویاهایت در مورد کار و مقام ایده آلت تهیه کن. برای شروع باید تصور کنی هیچ محدودیتی در مورد کاری که دوست داری انجام بدهی یا مقامی که می توانی داشته باشی وجود ندارد. تصور کن همه امکان ها و فرصت ها در دسترس تو هستند. تصور کن همه تحصیلات، همه دانش ها، همه تجربه ها، همه روابط لازم با اشخاص و همه پول و زمان لازم را در اختیار داری. حالا که می توانی هر شغلی را که دوست داری داشته باشی، چه شغلی را انتخاب می کنی؟
- حالا به کارهای خاصی که فوراً باید انجام بدهی تا به هدفت برسی فکر کن. در این لحظه چه کاری می توانی انجام بدهی که تو را برای پذیرش پست و شغل دلخواهت آماده کند و تو را حتی یک قدم به کار یا مقام ایده آلت نزدیک کند؟ پاسخت هرچه هست، دست به کار شو و کاری بکن، هرکاری شده، فقط شروع کن. فراموش نکن تو خودت مسئول زندگی ات هستی.
***

پیشگفتار

این کتاب برای همه کسانی نوشته شده است که می خواهند شغل و حرفه خود را کاملاً در کنترل خود داشته باشند. اگر فکر می کنی شایستگی های تو بسیار بیشتر از چیزی است که امروز در زندگی ات داری به احتمال زیاد حق با توست. این کتاب به تو نشان خواهد داد که چطور می توانی به خواسته هایت برسی. ۲۱ روشی که از این کتاب یاد می گیری مهارت های کاربردی و امتحان شده ای را در اختیارت قرار می دهد که با استفاده از آنها می توانی در هر سازمان یا هر شغلی که هستی به سرعت جلو بروی و پیشرفت کنی.
این مهارت ها چکیده و عصاره بیش از سی سال تجربه من در دنیای کار، در هر سطحی، از پست ترین شغل ها تا عالی ترین مقام های مدیریت است. من کارم را از ظرف شویی شروع کردم و سپس در یک مرکز خرید پادو شدم. در کل دوران زندگی ام بیش از ۲۰ شغل را در صنایع مختلف و در کشورهای مختلف تجربه کرده ام و در حالی که داشتم با تمام وجود برای پیشرفت کردن تلاش می کردم و خودم را به آب و آتش می زدم این اصول را یاد گرفتم.
در تمام دوران زندگی شغلی ام، دائم به دور و برم نگاه می کردم و از خودم می پرسیدم: «چرا بعضی از مردم از بقیه موفق ترند؟» مخصوصاً اینکه چرا بعضی ها بیشتر پول درمی آورند و سریع تر پیشرفت می کنند درحالی که بقیه اینطور نیستند؟
در طول سال ها، از شغل کارگری به کار فروشندگی و سپس به مدیریت ارتقاء پیدا کردم و سرانجام به مقام مدیریت ارشد یک شرکت ۲۶۵ میلیون دلاری رسیدم. امروز من مشاور هیات رئیسه بزرگ ترین شرکت های دنیا در زمینه پیشرفت کار و موفقیت شخصی هستم.
در موقعیت های شغلی مختلفی که داشته ام، انسان های بی شماری را، از یک کارمند جزء گرفته تا رئیس یک شرکت، استخدام کرده ام، آموزش داده ام، به آنها مشاوره داده ام، به آنها ترفیع مقام داده ام و یا اخراج شان کرده ام. برای هزاران زن و مرد مشتاقی که می خواستند هرچه سریع تر به قله های موفقیت برسند سمینارهای مختلفی تدوین و برگزار کرده ام.
در دوره های پیشرفته آموزش خصوصی، با مدیران و موسسان شرکت های موفق کار کرده ام و به آنها کمک کرده ام تا با برنامه ریزی و شناسایی توانایی های درونی شان کارهای درست بیشتری را با روش های درست انجام دهند تا درآمدشان با سرعتی بسیار بیشتر از قبل افزایش پیدا کند.
هر شغل و حرفه ای که داری، مطمئن باش این ایده ها به دردت می خورند. واقعیت این است که تو به احتمال زیاد لیاقت دریافت حداقل دو برابر درآمد فعلی ات را داری. حتی ممکن است پنج یا ده برابر بیشتر از این، ارزش داشته باشی. ولی این خود تو هستی که باید تصمیم بگیری برای استفاده از این قابلیت هایت قدمی برداری.
مسئولیت با خود توست. خود تو معمار و سازنده زندگی شغلی ات هستی. بیشتر اتفاقاتی که حتی در آینده برایت می افتد را خودت تعیین می کنی. مهم ترین وظیفه شغلی که در قبال خودت داری این است که «بازده انرژی ات» را بالا ببری. مهم ترین هدفت باید این باشد که در قبال قسمتی از زندگی ات که برای کارت صرف می کنی بالاترین دریافتی را داشته باشی. همه تلاشت باید این باشد که در قبال وقت و زمانی که برای کارت صرف می کنی حداکثر درآمد ممکن را به دست بیاوری.
برای تبدیل شدن به یک انسان موفق به همان اندازه یک انسان معمولی شدن، وقت لازم داری. و حقیقت این است که تو یک انسان معمولی نیستی. تو احتمالاً توانایی و استعداد خارق العاده شدن در برخی رشته ها و شاید در بسیاری از رشته ها را داری. تقریباً با قطعیت می گویم که در همین لحظه استعدادها و ظرفیت هایی در درون تو وجود دارند که تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته و همچنان دست نخورده باقی مانده اند. وظیفه تو این است که استعدادهای ویژه درونی ات را کشف کنی، آنها را بشناسی و سپس از آنها برای به دست آوردن حداکثر بازدهی از زندگی و شغلت استفاده کنی.
این کتاب تنها روی یک موضوع متمرکز است: موفقیت شغلی. در این کتاب در مورد هماهنگی و تعادل در جنبه های مختلف زندگی، کیفیت زندگی یا اهمیت روابط خانوادگی بحث نخواهد شد. بهتر است این موضوعات مهم و حیاتی در جای دیگری مورد بحث و بررسی قرار بگیرند.
هدف از ارائه ۲۱ روش فوق العاده ای که در این کتاب مورد بحث قرار می گیرند تنها کمک به توست تا اگر می خواهی از همه توانایی هایت در کاری که انتخاب کرده ای استفاده کنی، بتوانی به خواسته ات برسی. این قوانین بر اساس این حقیقت شکل گرفته اند که تو خودت مسئول آینده و حرفه ات هستی. تو یک مامور بی اختیار نیستی که دائم منتظر و امیدوار است چیزها و اتفاق های خوب خود به خود به سراغش بیایند. بلکه بر عکس، تو قدرتمندترین نیروی سازنده و بهترین معمار زندگی ات هستی. تو خالق شرایط و رویدادهای زندگی ات هستی نه مخلوق شرایط و رویدادهای زندگی ات.
همه ایده ها، روش ها، استراتژی ها، شگردها و مهارت هایی که قرار است در این کتاب یاد بگیری قبلاً در کوره داغ تجربه های واقعی آبدیده و ثابت شده اند. هزاران زن و مردی که می خواهند نتایج کارشان را به طور غیرقابل باوری بهبود بدهند هر روز در حال استفاده از این قوانین هستند. استفاده مداوم از قوانین و ایده های این کتاب تو را از چند سال کار سخت برای رسیدن به حد مشخصی از موفقیت و درآمد نجات می دهد و خیلی سریع تر تو را به آن نقطه می رساند. و حرف آخر اینکه هیچ محدودیتی در میزان موفقیت و دستاوردهای تو وجود ندارد جز همان محدودیتی که تو خودت برای خودت می سازی.

برایان تریسی
ساحل سولانا، کالیفرنیا

نظرات کاربران درباره کتاب درآمدت را بیشتر کن و سریع‌تر ترفیع بگیر

کتاب پرباریه واسه موفقیت ولی به شرطی که تمامی دستورالعمل ها رو جدی بگیری و مو به مو تو جریان زندگی قرارش بدی
در 2 ماه پیش توسط emad azarkish
عالی بود
در 1 ماه پیش توسط ami...014