فیدیبو نماینده قانونی انتشارات راهنمای سفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب راهنمای سفر سنگاپور

کتاب راهنمای سفر سنگاپور

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای سفر سنگاپور به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب راهنمای سفر سنگاپور

سنگاپور یک کشور جزیره ای بسیار کوچک با جاذبه ها و موفقیت های بزرگی است. این کشور از لحاظ استراتژیک در نوک شبه جزیره مالزی و میان اقیانوس هند و دریای چین جنوبی واقع شده است. این کشور به شلوغ ترین بندر جهان، دومین تصفیه کننده بزرگ نفت در محل و یک مرکز مالی بین المللی مهم تبدیل شده است. در حالیکه این ثروت سنگاپور آن را از سایر جزایر کوچک جدا کرده، جمعیت این کشور است که باعث منحصر بفرد بودن آن شده است. ترکیبی از مردمان چینی، مالایی و هندی در این نقطه از آسیای جنوب شرقی گرد هم آمده اند تا نشانه ای از تساهل و تسامح قومی و مذهبی باشند. همانطور که مسافران سنگاپور از ثروت و سیاست خردمندانه این کشور به تحسین واداشته شده اند، خرید و غذاهای ملل مختلف آنها را به وجد می آورد. خرید و صرف غذا در رستوران بیشترین فعالیت و سرگرمی سنگاپوری ها بشمار می آید. قبل از اینکه پای توریست ها به این کشور باز شود این فعالیت ها بسیار اندک بود. بدلیل مکان جغرافیایی قرارگرفتن این کشور و به دلیل سیاست منطقه آزاد سنگاپور بعنوان یک مرکز خرید عالی برای لباس، صنعت، جواهرات و تولیدات خوب کشورهای نزدیک مثل مالزی، تایلند و دیگر مراکز صنایع دستی جنوب شرق آسیاست. مجددا به دلیل موقعیت خاص سنگاپور، این کشور بسیاری از از تنوع غذایی و پخت و پز در آسیا را در خود قرار داده است. اینجا بهترین های چین، هند، مالای و زیباترین و خوشمزه ترین غذاهای تمامی ملت ها در دسترس هستند.

ادامه...

بخشی از کتاب راهنمای سفر سنگاپور

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

سنگاپور یک کشور جزیره ای بسیار کوچک با جاذبه ها و موفقیت های بزرگی است. این کشور از لحاظ استراتژیک در نوک شبه جزیره مالزی و میان اقیانوس هند و دریای چین جنوبی واقع شده است. این کشور به شلوغ ترین بندر جهان، دومین تصفیه کننده بزرگ نفت در محل و یک مرکز مالی بین المللی مهم تبدیل شده است. در حالیکه این ثروت سنگاپور آن را از سایر جزایر کوچک جدا کرده، جمعیت این کشور است که باعث منحصر بفرد بودن آن شده است. ترکیبی از مردمان چینی، مالایی و هندی در این نقطه از آسیای جنوب شرقی گرد هم آمده اند تا نشانه ای از تساهل و تسامح قومی و مذهبی باشند. گروه های قومی مختلف میراث فرهنگی خود را جشن می گیرند، دیدن ترکیب و آمیزش قومی چند عجیبی است. برای مثال یک عروسی مالایی درست کنار یک مراسم عزاداری چینی برگزار می شود. در اطراف شهر قدم بزنید. غیر معمول نیست که معبد بودا، زیارتگاه هندو ها و مساجد را به فاصله ۲ بلوک از هم ببینید. که در سایه امنیت و قانون بطور مسالمت آمیزی در این مکان جمع شده اند و با توجه به تفاوت های طبیعی به مذهب و فرهنگ همدیگر احترام میگذارند. سنگاپور شاید یکی از بیشترین ترکیب نژادی در دنیا را در خود جای داده باشد. سنگاپور همچنین بعنوان یکی از پاکترین و کارآمدترین و بطور خاص سیستماتیک ترین کشورها در آسیا شناخته می شود. همانطور که مسافران سنگاپور از ثروت و سیاست خردمندانه این کشور به تحسین واداشته شده اند، خرید و غذاهای ملل مختلف آنها را به وجد می آورد. خرید و صرف غذا در رستوران بیشترین فعالیت و سرگرمی سنگاپوری ها بشمار می آید. قبل از اینکه پای توریست ها به این کشور باز شود این فعالیت ها بسیار اندک بود. بدلیل مکان جغرافیایی قرارگرفتن این کشور و به دلیل سیاست منطقه آزاد سنگاپور بعنوان یک مرکز خرید عالی برای لباس، صنعت، جواهرات و تولیدات خوب کشورهای نزدیک مثل مالزی، تایلند و دیگر مراکز صنایع دستی جنوب شرق آسیاست. مجددا به دلیل موقعیت خاص سنگاپور، این کشور بسیاری از از تنوع غذایی و پخت و پز در آسیا را در خود قرار داده است. اینجا بهترین های چین، هند، مالای و زیباترین و خوشمزه ترین غذاهای تمامی ملت ها در دسترس هستند.البته بعضی با قیمت های بسیار بالا عرضه میشوند. در نهایت جستجو برای چشم انداز و فرهنگ سنگاپور میتوان گفت که اینجا محلی دوستانه و تاریخی برای یافتن همزیستی است در میان خیابان عربها، هند کوچک، منطقه شهری و شهر چینی ها (چایناتون). از باغهای ارکیده تا باغ وحش های جهانی،جذابیتی بین المللی میزبان شماست. (مانند مرکز خریدی با بزرگترین فواره دنیا)، بلوک آپارتمانهای مسکونی دولتی (محل زندگی میلیونها نفر) و آسمانخراش ها (که پول از آنها پارو می شود) همچون جزایری کوچک و درخشان هستند.
این سوال به ذهن ما می رسد که چگونه این همه ویژگی فرهنگی، قومی و اقتصادی همگی در یک جای کوچک جا شده اند. جزیره اصلی سنگاپور و بیش از ۶۳ جزیره کوچک اطراف آن حدود ۶۹۹ کیلومتر مربع را تحت پوشش قرار می دهند که چهار برابر از لوگزامبورگ با جزیره رود کوچکتر است.
***
رتبه های اول سنگاپور
• بندر سنگاپور شلوغ ترین بندر دنیاست.
• سنگاپور نسبت به شمال آفریقا گونه های گیاهی بیشتری دارد.
• رایج ترین تفریح در سنگاپور تماشای تلویزیون است.
• بهترین دانشجویان ریاضیات دنیا در مدارس سنگاپور هستند.
• نوشیدنی Singapore Sling هنوز در همان جایی که حدود یک قرن پیش، در لانگ در هتل رافلز، اختراع شد، سرو می شود.
• اغلب مردم سنگاپور (بیش از ۸۳ درصد) در آپارتمان های بلندی زندگی می کنند که دولت ساخته است.
• مرکز خرید Santec City دارای بزگترین فواره دنیاست.
• پایین ترین دمای ثبت شده در این کشور ۱۹/ ۴ C° بوده است.
• بیش از ۹۰ درصد سنگاپوری ها دارای تلفن همراه هستند.
• تعداد سالانه بازدید کنندگان بیش از دو برابر کل جمعیت این کشور است.
***فوتبالیست ها در پادانگ

با اینحال نیمی از این سرزمین شامل مناطق حفاظت شده جنگلی، باتلاق ها و دیگر نواحی سرسبز است.

فضاهای سبز

مناطق سردسیر سنگاپور بازدید کنندگانی که برای بار اول به اینجا می آیند را شگفت زده می کنند. زیرا اغلب آنها انتظار دارند تا با یک شهر دولت غول آسا که از شیشه و فولاد ساخته شده و زیر یک حباب پلاستیکی قرار گرفته، رو به رو شوند. در حالیکه سنگاپور با ۷ /۴ میلیون نفر جمعیت شلوغ بوده و همواره این میزان در حال افزایش است، این کشور از وصله کاری و همپوشانی حومه شهر و توسعه ساخت و ساز استفاده نکرده، کاری که در شهرهای مدرن و بزرگ مانند لس آنجلس انجام شده اند. به جای آن میتوان گفت که سنگاپور یک لس آنجلس عمودی است بیش از ۸۳ درصد ساکنین آن در آپارتمان هایی زندگی می کنند که سر به فلک کشیده اند. این برجهای مسکونی درسرتاسر جزیره اصلی تا شهرهای حومه ای امتداد یافته اند.
بسیاری از این شهرهای حومه ای دارای ایستگاه مترو، مراکز خرید، کتابخانه، مراکز فعالیت گروهی و دیگر خدمات شهری هستند. میان این توده برج ها و شهرها منطقه سرسبز وسیع و نواحی پارک قرار دارند.
با اینکه سنگاپور از لحاظ جغرافیایی و تاریخی ما مالزی در ارتباط است یک کشور مستقل محسوب می شود که اغلب مردمان آن (۷۶ درصد) چینی هستند مالایی ها ۱۴ درصد شهروندان سنگاپور را تشکیل میدهند و بدنبال آن هندی ها با ۸ درصد قرار دارند. ۲ درصد بقیه نیز شامل اروآسیایی ها، اعراب، یهودیان ودیگر گروه های اقلیت می باشند. این کشور دارای چهار زبان اصلی انگلیسی، مالایی، چینی ماندارین و تامیل است و زبان انگلیسی زبان اداری و اجرایی بوده و مالایی زبان ملی می باشد. اما در اصل بسیاری از سنگاپوری ها به زبان Sninlish، ترکیبی از انگلیسی، گویش های چینی و مالایی صحبت می کنند. اغلب چینی ها از انواع زبانها همچنون هولکین، توچو و کانتونی استفاده می کنند که حاکی از تنوع قومیت در چینی های سنگاپوری است.هنرمندان نمایش خیابانی چینگای

یک قومیت که در شکل گیری فرهنگ، معماری و آشپزی سنگاپور نقش به سزایی داشته همان Strarts Chinese یا پراناکان است. این قومیت مجموعه ای از نژادهایی است که از ازدواج میان مهاجران چینی خودچین و مالایی های بومی بوجود آمده است. به مردان این قومیت بابا و به زنان آن نیونیا می گویند. و آنها فرهنگی با ویژگی های مالایی، چینی و بریتانیایی هستند. خود بریتانیایی ها نیز روی زبان، فرهنگ و امور دولتی این کشور تاثیر بسیاری داشته اند زیرا آنها در سال ۱۸۱۹ عملاً سنگاپور مدرن را راه اندازی کرده و تا تایید تشکیل دولت متشکل در ۱۹۵۹ این کشور را رهبری و هدایت کردند.

به سوی موفقیت

سنگاپور کشوری راسیستم سیم کشی عالی است زیرا بسیاری از خانه های آن به یک شبکه کشوری کابلهای فیبر نوری متصل هستند تا انواع خدمات از تلویزیون کابلی (۸۰ کانال) تا اینترنت باند پهن را دریافت کنند. هدف دولت تبدیل سنگاپور به یک شهر همواره مرتبط و متصل است و این کار با ویژگی بالاترین سرعت ممکن، شبکه آزاد و بدون نقص تحت یک ابر پروژه با نام iN۲۰۱۵ یا کشور هوشمند ۲۰۱۵ انجام می شود.
سیستم حمل و نقل سنگاپور یک نمونه بارز در صنعت ملی است. مترو (MRT) نیز روزانه بیش از یک میلیون را جابه جا کرده و همچنان در تمام گوشه و کنار این کشور در حال توسعه است. بیش از ۲۰۰۰۰ تاکسی در این شهر کار می کنند که ارزان و تمیز بوده و انواع کارت اعتباری را قبول می کنند. تنها حدود یک سوم ساکنین سنگاپور (که دارای دومین درآمد سالیانه بالا در آسیا هستند) توان خرید اتومبیل را دارند. دلیل این مسئله اعمال مالیات های سنگین، محدودیت استفاده از اتومبیل و تعرفه های مالکیت آن می باشد.
***
وای فای wifi رایگان
دسترسی به اینترنت بی سیم پر سرعت در بسیاری از مکانهای عمومی سنگاپور تحت عنوان طرح Wireless@ SG Scheme امکان پذیر است. تنها کافی است از طریق یک عرضه کنده خدمات بصورت آنلاین ثبت نام کرده و از موبایل دارای WiFi استفاده کنید تا به هر کجای وب که خواستید سری بزنید.
***
این دلایل به همراه دیگر قوانین ترافیکی سخت گیرانه باعث شده تا مرکز شهر قفل ترافیکی موجود در دیگر نواحی کلانشهر را نداشته باشد. فرودگاه سنگاپور که اغلب بهترین در دنیا نامیده می شود. دارای پروازهای نامحدود است. بعد عبور از بخش گمرک و مهاجرت دیگر مشکلی نخواهید داشت.
البته شایستگی، نظام مند بودن، پاکیزگی، و رفتار عمومی خوب سنگاپور ناشی از چیزی است که برخی منتقدان بهای غیر منطقی می نامند. حتی خود افراد محلی نیز به شوخی می گویند که سنگاپور کشور خوبی است، ببینید چگونه دولت روی هر رفتار نامناسبی، از سیفون نزدند در توالت تا فروش آدامس، جریمه تعیین کرده است. همچنین سنگاپور بعنوان کشوری شهرت یافته که جرایمی بسیار شدیدتر از خود جرم دارد. حاکم زندان برای برخی جرایم تعریف شده است حکم قاچاق مواد مخدر اعدام است. اما آنچه غربی ها آن را یک دولت شهر با قوانین سخت و آزادی فردی اندک تلقی میکنند، از نظر بسیاری از سنگاپوری ها روش معقول برای اداره یک جامعه است. موفقیت اقتصادی سنگاپور و قابلیت آن برای مبارزه با مشکلات اجتماعی همچون مصرف مواد مخدر، فساد و آلودگی آن را به مایه حسادت بسیاری از کشورها و الگویی برای آسیا تبدیل کرده است.
از نظر غربی های بدبین، دیدن سنگاپوری ها آینه عبرت است قطعاً این کشور جمعیتی سرخورده ندارد، بلعکس مردمان سنگاپور افراد با نشاط و خونگرمی هستند، البته اندکی رقابت و خشونت نیز میان آنها دیده می شود. برخی بر این عقیده اند که مهندسی اجتماعی در سنگاپور موفق بوده است زیرا بر اساس اصول کنفوسیوس و ارزشهای آسیایی منطقه پایه ریزی شده است. در حالیکه سنگاپور کشوری چند ملیتی بوده و از لحاظ ظاهری به غرب شباهت دارد، در اصل جامعه ای با مردمانی است که روی خانواده و ملت، تساهل نژادی و اجامع نظر تاکید بسیاری دارند. شاید بازدید کنندگان معدودی سیاست های سنگاپور را سرکوب کننده بدانند اما وقتی متوجه شوند که آب و هوای آن این ویژگی را دارد، بخشیده خواهند شد.
***
احترام به سالمندان
در سنگاپور به سالمندان و بزرگترها احترام بسیاری گذاشته می شود؛ فرزندان به لحاظ قانونی مجبور هستند تا در دوران بازنشستگی از والدین خود حمایت کنند.
***
سنگاپور که در ۱۳۶ کیلومتری شمال خط استوا قرار دارد در تمام طول سال گرم و مرطوب است و به ندرت شب ها آن هم تنها با چند درجه اختلاف خنک می شود. پایین ترین دمایی که تاکنون در سنگاپور ثبت شده ۱۹ /۴C° بوده است. رطوبت بالا نیز باعث می شود تا بازدید کنندگان به محض ورود به خیابان خیس عرق شوند خوشبختانه سنگاپور به نیروهای جوی نیز غلبه کرده و هر جایی که امکان تعبیه سیستم تهویه وجود داشته، از اتوبوس تا مراکز خرید، دارای این تسهیلات است.

آسیای فوری

برای برخی سنگاپور یک توقفگاه خوب است. فرودگاه مجهز آن باعث شده تا دروازه های بی نقص به تایلند، اندونزی، مالزی، کمبوج و ویتنام باشد. از نظر برخی دیگر سنگاپور با ویژگی افسانه ای پاکیزه و تنظیف بودن، کاربرد وسیع زبان انگلیسی و مناظر و مغازه های معروف و غذا خوریهای قومی، به خودی خود یک مقصد بی نظیر است- که در واقع مقدمه ای ایده آل برای شناخت تمام آسیا محسوب می شود.کشور چند ملیتی

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای سفر سنگاپور