فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی

میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی

نسخه الکترونیک میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی

اگر مرتب‌کردن را دوست ندارید، صفحات این کتاب به شما نشان می‌دهد که این امر نباید یک کار بزرگ و دردناک باشد. قاعدتاً برآورد دارایی‌ها و مرتب‌نگه‌داشتن خانه می‌تواند بسیار آرام‌بخش و اطمینان‌بخش باشد. در این کتاب می:خوانیم: چرا فروش یک دارایی خانوادگی بهتر از نگه‌داشتن آن است. چگونه خرت‌وپرت‌زدایی پیش از مرگ می‌تواند فرصتی برای علاقه و محبت خانوادگی باشد. و چگونه "جعبه‌های دورانداختنی" می‌تواند خانواده‌ی شما را از خجالت‌کشیدن نجات دهد. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
  • ناشر کارخانه محتوا
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 0.13 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه
  • شابک

بخشی از میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:هنر پسندیده ی خرت وپرت زدایی سوئدی

چگونه عمر خود و خانواده تان را از یک عمر شلختگی نجات دهید

مارگاریتا مگنوسن

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

یاد بگیرید که چگونه دارایی های خود را برآورد کنید.

ممکن است راجع به مزایای مرتب نگه داشتن خانه چیزهایی شنیده باشید، فرقی ندارد برای ساده زیستی باشد یا برای بازشدن افکار؛ اما دلیل مهم دیگری برای خلوت نگه داشتن منزل وجود دارد؛که مطمئن شوید شخص دیگری لازم نیست پس از مرگتان این کار را انجام دهد.
ممکن است به تمیز کردن یا مرتب کردن زندگی خود مثل بیگاری نگاه کنید که بهتر است از آن اجتناب کرده یا برای آینده آن را بگذارید. درکل ما وسایلی را در زیرزمین، اتاق زیرشیروانی یا انباری می گذاریم که نمی خواهیم به آن ها فکر کنیم؛ اما موضوع اینجاست: اگر نمی خواهید سراغ جعبه های خود بروید و بفهمید کدام وسایل را لازم دارید و کدام را لازم ندارید، چرا باید عزیزانتان پس از مرگ شما این کار را انجام دهند؟
اگر مرتب کردن را دوست ندارید، صفحات این کتاب به شما نشان می دهد که این امر نباید یک کار بزرگ و دردناک باشد. قاعدتاً برآورد دارایی ها و مرتب نگه داشتن خانه می تواند بسیار آرام بخش و اطمینان بخش باشد.
در این کتاب می:خوانیم:
  • چرا فروش یک دارایی خانوادگی بهتر از نگه داشتن آن است.
  • چگونه خرت وپرت زدایی پیش از مرگ می تواند فرصتی برای علاقه و محبت خانوادگی باشد.
  • و چگونه "جعبه های دورانداختنی" می تواند خانواده ی شما را از خجالت کشیدن نجات دهد.
" döstädning" یا "خرت وپرت زدایی پیش از مرگ" یک رسم سوئدی برای خلاص شدن از دارایی های اضافی است قبل از این که بمیریم.
تا الآن به این فکر کرده اید که پس از مرگتان چه اتفاقی برای وسایلتان می افتد؟ وسایلی که باقی می گذارید به ناچار باری خواهد شد بر روی دوش عزیزانتان و مجبور شدن برای دیدن وسایل شما، فقط کار ی طولانی و طاقت فرسا نیست و بار روانی زیادی در پی دارد.
البته، فکرکردن به مرگ ناراحت کننده است، اما وقتی به آن فکر کنید، کار ی که می توانید انجام دهید، تصمیم گیری درباره ی وسایل از قبل است. سوئدی ها آن را " döstädning" می نامند که معنی آن "خرت و پرت زدایی" بوده و همان ردکردن وسایل پیش از مرگ معنی می شود.
دلایل زیادی برای نظافت خانه و دور ریختن وسایل وجود دارد. ممکن است عزیز ی را از دست داده باشید، یا با طلاق یا شکست عشقی مواجه شده، به یک خانه ی کوچک تر اسباب کشی کرده یا به یک آسایشگاه نقل مکان کرده باشید.
نویسنده به واسطه ی داشتن عمری طولانی و ۱۷ بار اسباب کشی، چیزهایی در رابطه با خرت وپرت زدایی می داند. با هر اسباب کشی، دید بیشتری نسبت به این پیدا کرده که چه وسایلی را باید با خود جابه جا کند.
تسهیل اوضاع برای عزیزان نیازمند پیری نیست. درواقع کار هوشمندانه این است که از همین الآن شروع به تمیزکردن وسایل کنید تا ااینکه آن را به بعد موکول کنید.
هنر خرت وپرت زدایی فراتر از گردگیری و مرتب کردن است؛ لازم است که تمامی وسایل را بررسی کرده تا چیزهای بی فایده را دور بریزید. مسئله ی دیگری که وجود دارد، این است که این کار مرحله ای از زندگی شماست که پس ازآن تمام کارهایتان را با راحتی و نظم بیشتری انجام دهید.
شاید فکر کنید که خیلی سخت است، اما راه هایی وجود دارد تا خود را از نظر احساسی آماده کرده و کار را با بیشترین سرعت و کمترین سختی به پایان برسانید.
مثلاً زمانی که پدر و مادر نویسنده فوت کردند، دستبندی زیبا از مادرش به ارث ماند. او اگر می خواست این دستبند را نگه دارد، ممکن بود پس از مرگش بین پنج فرزندش برای برداشتن دستبند درگیری ایجاد شود.
او وقتی که درحال تمرین خرت وپرت زدایی بود، از درگیری فرزندانش با فروش دستبند جلوگیری کرد. به هرحال، هرکدام از فرزندانش چیزهایی از پدر و مادربزرگشان به ارث برده بودند، پس چرا باید باعث می شد حسادت و احساسات بدی در آن ها برانگیخته شود؟
برای شروع خرت وپرت زدایی از اتاق ها و مکان های کوچک شروع کنید. وسایلتان را به دیگران اهدا کنید و فعلاً با عکس ها کاری نداشته باشید.
اگر بدانید که دیدن تمامی وسایل شما پس از مرگتان چه بار سنگینی برای عزیزانتان دارد، کشف چگونگی کم کردن آن ها زمان زیادی می برد. بااین وجود هرچه بیشتر صبر کنید کار سخت تر می شود.
پس بیایید دست به کار شده و تمرین هایی را برای تسهیل روند کار یاد بگیریم.
بهترین جا برای شروع خرت وپرت زدایی از بالاترین یا پایین ترین نقطه ی خانه است، بسته به اینکه زیرزمین دارید، اتاق زیرشیروانی یا هردو، چراکه این ها جاهایی هستند که خرت وپرت های بلااستفاده ای را در آن جا انباشته می کنیم. ممکن است وسایل به دردنخور دیگری را هم در کمد کنار در ورودی انبار کرده باشید.
فرقی ندارد که این وسایل تجهیزات ورزشی باشند که سال ها از آن ها استفاده نکرده باشید یا یک خانه ی عروسکی خاک گرفته باشد، ببینید آیا کسی از دوستان و آشنایان یا اهل فامیل هست که این وسایل را نیاز یا دوست داشته باشد؟ اگر نمیدانید، افرادی را به خانه ی خود دعوت کنید تا نگاهی به کتاب ها، اسباب بازی ها یا ابزاری که از آن ها استفاده ای نمی کنید بیندازند.
این موضوع فرصتی برای صله ی رحم است، مخصوصاً با نوه هایتان که شاید خیلی از روزهای جوانی تان چیزی ندانند. وقتی در بین وسایل می گردید، می توانید داستان ها و خاطرات قدیمی که با آن وسایل داشتید را تعریف کنید. این یک شرایط دوسربرد است؛ به عزیزانتان نزدیک تر می شوید و ممکن است آن ها هم چیز باارزشی پیدا کنند که برایشان عزیز باشد.
هرچه زمان بیشتری را برای گشتن بین وسایلتان سپری کنید، بهتر متوجه می شوید که کدام را نگه دارید و کدام را دور بریزید. حتی شاید کسی را در نظر بیاورید که وسایل را به او بدهید.

نظرات کاربران درباره میکروبوک هنر پسندیده‌ی خرت‌وپرت‌زدایی سوئدی

این مجموعه کتابها اصلا ترجمه خوبی ندارند پر از ایرادن
در 3 ماه پیش توسط