فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک بهشیاری

میکروبوک بهشیاری
راهنمایی کاربردی برای دستیابی به آرامش در دنیای پرهیاهو

نسخه الکترونیک میکروبوک بهشیاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک بهشیاری

بهشیاری و مدیتیشن ریشه‌ای عمیق در تمدن و مذاهب آسیا دارند. محبوبیت آن‌ها در غرب مدیون هیپی‌ها و عرفانی است که این متدها را در قرن بیستم وارد غرب کرد که تأثیر آن هنوز دیده می‌شود. کافی است درباره‌‌ی مدیتیشن با معتقدان فلسفه‌ی عقلانی سخن بگویید تا بلافاصله بحث را ترک کنند: «مگر بهشیاری چیزی غیر از ناقوس، بخور و عرفان درویشی است؟» در این کتابچه خواهید خواند: چرا برای تمرین بهشیاری نیازی به مذهبی بودن نیست؛ مدیتیشن چگونه ساختار ذهن را بازسازی می‌کند و چگونه بهشیاری را بخشی از زندگی خود کنیم؟ میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک بهشیاری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

بهشیاری چیزی نیست که اغلب مردم فکر می کنند.

بهشیاری اخیراً خیلی خبرساز شده است؛ اما علی رغم تمامی مطالبی که در مجله ها منتشر می شود، هنوز فرضیات و سوءتفاهمات زیادی درباره ی ماهیت بهشیاری و فواید آن وجود دارد.
این موضوع باعث خجالت است؛ زیرا این تفکرات غلط مردم را بی انگیزه می کند.
بیایید به برخی از باورهای غلط دراین باره بپردازیم و با این مورد شروع کنیم که بهشیاری مذهب است.
بهشیاری در بسیاری از مذاهب محبوب است؛ اما مذهب نیست. بهشیاری تکنیک تمرین ذهنی است که با تمام عقاید و باورها سازگاری دارد.
برای تمرین بهشیاری باید چهارزانو روی زمین بنشینید؛ مگر نه؟ خیر! اگر بخواهید، می توانید این کار را انجام دهید؛ اما بیشتر مردم در هر حالتی که راحت هستند، بهشیاری را تمرین می کنند.
زمان چطور؟ آیا بهشیاری به زمان زیادی نیاز ندارد و شما را تنبل بار نمی آورد؟
یک کلام خیر! می توانید از یک دقیقه تا یک روز کامل بهشیار باشید؛ کاملاً به خودتان بستگی دارد. در مورد پرت کردن حواستان، تحقیقات نشان داده که بهشیاری حتی کمک می کند که تمرکز ذهن داشته باشید.
حال که برخی از باورهای غلط را بیان کردیم، بیایید ببینیم بهشیاری واقعاً چه چیزی است.
به طور کل، بهشیاری آگاهی دلسوزانه است. به افکار و احساسات خود توجه می کنید؛ بدون اینکه قضاوتی داشته باشید یا کاری کنید.
بیایید مثالی از زندگی روزمره بزنیم. وقتی از محل کار به خانه در حال پیاده روی هستید، به این فکر می کنید که همکارتان روز گذشته چه برخورد بدی با شما داشته است.
می توانید وقتی به خانه رسیدید، ایمیلی تند بزنید و از برخورد او گله کنید؛ اما قبل از این کار اگر شاهد شکل گیری افکار منفی خود باشید، چه؟ بهتر نیست اجازه دهید این افکار رد شوند؟
بهشیاری توانایی اجازه دادن به افکار منفی برای ردشدن مانند ابرهای باران زاست. بهشیاری شما را در زمان حال نگاه می دارد و توجه شما را به چیزی جلب می کند که در لحظه و در مکان رخ می دهد.

تحقیقات روانشناسی تاثیر خارق العاده ی بهشیاری را تایید می کنند.

بهشیاری اغلب به هیپی گری عصر جدید و باطن گرایی سطحی ربط داده می شود؛ اما شواهد و مدارک محکمی دال بر تاثیر بسزای آن در بهبود رفاه و سلامت انسان وجود دارد.
بیایید کمی عمیق تر شویم و توجیهات عملی ماپس بهشیاری را موردبررسی قرار دهیم.
تحقیقات نشان داده که بهشیاری سلامت فیزیکی را بهبود می بخشد و درد را تسکین می دهد.
در سال ۲۰۰۳ تحقیقی در نشریه ی Psychosomatic منتشر شد که نشان داد بهشیاری سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، از آنفلوانزا، سرماخوردگی و دیگر ویروس ها پیشگیری کرده و در درمان آن ها موثر است.
اما این همه چیز نیست. تحقیقی دیگر در سال ۲۰۰۸ توسط جان کابات زین نشان داد که مدیتیشن به صورت بهشیار دردهای مزمن را بهبود می بخشد.
سپس به افسردگی می رسیم. تحقیقی که توسط پرفسور بلژیکی، آقای کیس ون هیرینگن انجام شد، نشان داد که افراد وقتی در کنار داروهای ضدافسردگی تکنیک های بهشیاری را انجام می دهند، کمتر دچار افسردگی می شوند و احتمال افسردگی از ۶۸ به ۳۰ درصد کاهش پیدا می کند. بهشیاری همچنین پادزهر موثری در برابر اضطراب روزانه است.
تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ انجام شد، نشان داد که مدیتیشن بهشیار مستمر اضطراب، زودرنجی و افسردگی را کاهش می دهد.
گروه دیگری از دانشمندان به رهبری روانشناسی به نام آمیشا جها در سال ۲۰۰۷ به فواید بیشتری دراین باره دست یافتند. بهشیاری حافظه ی شرکت کنندگان، زمان عکس العمل و استقامت فیزیکی آن ها را افزایش داد.
در پایان، مقاله ای از آقای نورمن فارب در ژورنال Social Cognitive and Affective Neuroscience در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که نشان داد مدیتیشن قسمتی از مغز را که مسئول همدردی است، تقویت می کند.
حال که با فواید بهشیاری آشنا شده اید، بیایید ببینیم که با دیگر حالات ذهنی چه ارتباطی دارد.

نظرات کاربران درباره میکروبوک بهشیاری