فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

نسخه الکترونیک کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

تردیدی نیست که جهانی‌شدن به پدیده‌ بیش ازپیش پیچیده‌ای تبدل شده است که نفوذ در فرایندهای گوناگون آن و برگزیدن فرایندهایی که فرصت بیشتری در تأثیرگذاری بر آموزش عالی دارند‌، چندان راحت نیست و رقابتی پویا را برای رسیدن به اهداف از پیش‌تعیین‌شده می‌طلبد. از آنجا که گونه‌های مختلف رقابت‌، رفتارهای گوناگونی را می‌طلبد‌، این تفاوت‌ها گزینه‌های سیاسی زیادی را در روبه‌رو شدن با چالش‌های جهانی، در برابر دانشگاه‌ها قرار می‌دهد. همین قدر لازم به ذکر است که پویایی جهانی‌شدن بر فعالیت‌‌های دانشگاهی، و فعالیت‌های دانشگاهی بر پویش روند جهانی‌شدن تأثیرگذار است.
فشردگی قلمرو کنش‌های سیاسی‌، اقتصادی‌، آموزشی‌، اجتماعی‌، فرهنگی، سپهر نوین‌ جهانی و امکان گفتگو در مورد مزیت‌های جمعی، عناصر مهمی هستند که تعامل دانشگاه و جهانی‌شدن را آشکا‌‌‌‌‌رتر و تعیین‌‌کننده‌تر می‌کنند. به دیگر سخن‌، جهانی‌شدن بیش از هر چیز‌، بازتعریف سپهر کنش توسط کنش‌گران آن و به‌ویژه دانشگاهیان و اهل علم است.
اثر حاضر درصدد آن است تا دریابد آیا دانشگاه‌ها می‌توانند همچنان به جهان دانشگاهی از منظر فعالیت‌های کنونی بین‌المللی خویش بنگرند؟ پاسخ روشن این است که اگرچه بین‌المللی‌شدن دانشگاه‌ها می‌‌بایست همچنان پیگیری و تقویت شود‌، اما جهانی‌شدن‌، مسائلی را ایجاد می‌کند که دانشگاه‌ها می‌بایست با آنها روبه‌‌رو شوند؛ به‌ویژه، مورد توجه قرار گرفتن چالش‌های جامعه‌شناختی‌، اقتصادی‌، سیاسی و اخلاقی که رابطه دانشگاه‌های شمالی با دانشگاه‌های کشورهای نوظهور به‌وجود می‌آورند. سخن از جهانی‌شدن ایجاب می‌کند که کنش‌گران جوامع ما به مشارکت در بازتعریف سپهر کنش خویش و بنابراین‌، تولید فرآورده‌های نوینی بپردازند که با شرایط بومی و اقلیمی آن‌ها تناسب دارد.


  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.32 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۸۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین