فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

نسخه الکترونیک کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۴۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

تردیدی نیست که جهانی‌شدن به پدیده‌ بیش ازپیش پیچیده‌ای تبدل شده است که نفوذ در فرایندهای گوناگون آن و برگزیدن فرایندهایی که فرصت بیشتری در تأثیرگذاری بر آموزش عالی دارند‌، چندان راحت نیست و رقابتی پویا را برای رسیدن به اهداف از پیش‌تعیین‌شده می‌طلبد. از آنجا که گونه‌های مختلف رقابت‌، رفتارهای گوناگونی را می‌طلبد‌، این تفاوت‌ها گزینه‌های سیاسی زیادی را در روبه‌رو شدن با چالش‌های جهانی، در برابر دانشگاه‌ها قرار می‌دهد. همین قدر لازم به ذکر است که پویایی جهانی‌شدن بر فعالیت‌‌های دانشگاهی، و فعالیت‌های دانشگاهی بر پویش روند جهانی‌شدن تأثیرگذار است. فشردگی قلمرو کنش‌های سیاسی‌، اقتصادی‌، آموزشی‌، اجتماعی‌، فرهنگی، سپهر نوین‌ جهانی و امکان گفتگو در مورد مزیت‌های جمعی، عناصر مهمی هستند که تعامل دانشگاه و جهانی‌شدن را آشکا‌‌‌‌‌رتر و تعیین‌‌کننده‌تر می‌کنند. به دیگر سخن‌، جهانی‌شدن بیش از هر چیز‌، بازتعریف سپهر کنش توسط کنش‌گران آن و به‌ویژه دانشگاهیان و اهل علم است. اثر حاضر درصدد آن است تا دریابد آیا دانشگاه‌ها می‌توانند همچنان به جهان دانشگاهی از منظر فعالیت‌های کنونی بین‌المللی خویش بنگرند؟ پاسخ روشن این است که اگرچه بین‌المللی‌شدن دانشگاه‌ها می‌‌بایست همچنان پیگیری و تقویت شود‌، اما جهانی‌شدن‌، مسائلی را ایجاد می‌کند که دانشگاه‌ها می‌بایست با آنها روبه‌‌رو شوند؛ به‌ویژه، مورد توجه قرار گرفتن چالش‌های جامعه‌شناختی‌، اقتصادی‌، سیاسی و اخلاقی که رابطه دانشگاه‌های شمالی با دانشگاه‌های کشورهای نوظهور به‌وجود می‌آورند. سخن از جهانی‌شدن ایجاب می‌کند که کنش‌گران جوامع ما به مشارکت در بازتعریف سپهر کنش خویش و بنابراین‌، تولید فرآورده‌های نوینی بپردازند که با شرایط بومی و اقلیمی آن‌ها تناسب دارد.

ادامه...

بخشی از کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

نظرات کاربران درباره کتاب جهانی‌شدن و دانشگاه‌ها سپهر نو و کنشگران نوین