فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب تقلب علمی
جنبه‌های اجتماعی و حقوقی

نسخه الکترونیک کتاب تقلب علمی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب تقلب علمی

میزان بالای تولید علم در جهان، افزایش تعداد مراکز آموزشی و پژوهشی علمی در سراسر دنیا، برگزاری همایش‌ها و گردهم‌آیی‌های متعدد در اقصی‌نقاط عالم که معمولا ایده‌های مختلفی در زمینه‌های نوآوری‌های پژوهشی در آنها مطرح می‌شود و هیچ تضمینی برای حفظ حق تالیف در آن وجود ندارد، سهولت دسترسی به دستاوردهای علمی دیگر پژوهشگران بدون اطلاع ایشان، و امکان بهره‌گیری از نرم‌افزارهای مختلف در دستکاری محتوای پژوهش‌ها، همگی از جمله مقولاتی هستند که می‌تواند اخلاق علمی را خدشه‌دار سازد و در نتیجه ضروری است که تدبیری برای جلوگیری از این تخطی‌ها اندیشیده شود.
جلوگیری از هنجارشکنی اخلاقی در عرصه علم مستلزم فعالیت در دو حوزه است. نخست حوزه هنجارین که همانا شامل گفتگو و مباحثه درباره مبانی و فلسفه اخلاق علمی و مصادیق هنجارین رعایت اخلاقیات در علم است که انتشار و گسترش چنین مباحثی در جامعه فراخ علمی، اعضای این جامعه را با این هنجارها آشنا نموده و به رعایت آن تشویق می‌کند. حوزه دیگر، حوزه قانونگذاری و شفافیت حقوقی است. واقعیت آن است که تخطی بسیاری از افراد از هنجارها در این حوزه ناشی از عدم آگاهی و اطلاع آنها از قواعد مرسوم است. قانون می‌تواند به افراد کمک کند که به روشنی از حد و مرزها در هر کاری اطلاع یابند و در نتیجه با اتکای به این دانش، اقدام به عمل نمایند و مسئولیت عملکرد خویش را نیز بر عهده گیرند.
کتاب حاضر از جمله آثار پژوهشی است که به بحث آسیب‌شناسانه از جایگاه اخلاق و هنجارهای اخلاقی در حوزه علم می‌پردازد و با تمرکز بر مقوله «تقلب علمی» که به‌ویژه در سال‌های اخیر در محافل علمی و دانشگاهی ما محل بحث و منازعه بوده است، ابعاد مختلف این پدیده را مورد کاوش قرار می‌دهد.


  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.94 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۶۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تقلب علمی در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تقلب علمی