فیدیبو نماینده قانونی انتشارات عقل سرخ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب حسین(ع) احیاگر توحید

نسخه الکترونیک کتاب حسین(ع) احیاگر توحید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب حسین(ع) احیاگر توحید

از بدو پیدایش اسلام حادثه‌های بزرگی رخ داده است ولی هیچ‌یک از آن‌ها به بزرگی واقعه کربلا نبوده است. به همین دلیل نهضت عاشورا ماندگار و جاوید شده است.
پدیدآورنده این واقعه عظیم تاریخی حسین فرزند علی و فاطمه است. بنی‌امیه با سردمداری یزیدبن معاویه هم در جبهه مقابل و عامل اصلی شهادت حسین (ع) بوده‌اند.
بنابراین، شناخت دو شخصیت ضرور به‌نظر می‌آید.
- حسین بن علی، به‌عنوان مظهر همه خوبی‌ها
- یزید ابن معاویه، به‌عنوان مظهر همه شرارت‌ها
روشن است شناخت حسین(ع) ایجاب می‌کند از هم‌فکران و هم‌رزمان ایشان نیز اندک آگاهی داشته باشیم و برای اینکه بدانیم چه کسانی با یزیدبن معاویه هم داستان بوده‌اند شناخت اجمالی هم‌مسلکان ایشان هم بی‌تاثیر نخواهد بود.
درخصوص امام حسین(ع) و یاران آن حضرت قریب هزار و چهارصد سال است که به تفصیل کتاب‌ها تحریر گردیده، شعرها سروده شده، مرثیه‌ها ساخته و مجلس‌ها برپا داشته‌اند.
ولی از انسان‌های پست و رذلی که فرمان یزید را اجرا نموده‌اند کمتر یاد شده و اگر مطلبی درخصوص اشقیاء آن زمان نوشته شده به‌صورت پراکنده و بدون تجزیه و تحلیل بوده است.
مگر نه این است که خداوند طینت همه انسان‌ها را پاک آفریده، پس چگونه و چرا انسان‌هایی پیدا می­شوند که همه رذالت‌ها، شقاوت‌ها و پستی‌ها را یک‌جا در خود ذخیره می‌کنند و به جنایت‌های بزرگ دست می‌زنند.
به نظر ما، شناخت ددمنشان تاریخ و اهداف و انگیزه‌های آنان درس بزرگی است که انسان‌ها می‌توانند از راز و رمز زندگیشان عبرت بگیرند.
در این نوشتار اول از شخصیت ممتاز حسین(ع) به‌قدر بضاعتِ ناچیز‌مان یاد می‌کنیم و یارانِ هم‌رزمشان را در لابلای متن کتاب ارجاع می‌دهیم و سپس به معرفی معاویه، یزیدبن معاویه و برخی از هم‌پیالگی‌های آنان می‌پردازیم تا خوانندگان بیاموزند جنایت و شقاوت حد و مرز ندارد، زمان و مکان هم نمی‌شناسد و اگر از خودمان مراقبت نکنیم ممکن است با دام شیطان، ناخواسته سرسفره یزید نشسته باشیم.


  • ناشر: انتشارات عقل سرخ - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.66 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۹۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب حسین(ع) احیاگر توحید در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب حسین(ع) احیاگر توحید