فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک مینیمالیسم

میکروبوک مینیمالیسم
زندگی معنادار

نسخه الکترونیک میکروبوک مینیمالیسم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک مینیمالیسم

در این کتاب متوجه می‌شوید که: چگونه خانه، ذهن و بدن خود را خلوت کنید؟ چرا نباید کلکسیون موردعلاقه‌ی خود یا دیگران را کنار بگذارید؟ چرا شغل ما نباید شخصیت ما را شکل دهد؟ میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک مینیمالیسم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مینیمالیسم

زندگی معنادار

جاشوا فیلدز و رایان نیکودموسحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

چی به من می رسد؟ از قید چرخه ی ساعت ۹ تا ۵ کاری خود را رها کنید و زندگی پرمعناتری داشته باشید.

درطول هفته ی پیش چه کار کردید؟ آیا فقط از خواب بیدار شدید، سر کار رفتید و خسته به خانه برگشتید؟
آیا خانه ی شما پر از وسایل و اسباب بازی هایی است که حواستان را از ۵۰، ۶۰ یا ۷۰ ساعت ترسناک کاری که در هفته دارید، پرت کند؟
اگر خودتان تا الآن متوجه نشده اید، باید بدانید زندگی ای که وقف کار در ازای حقوق ماهیانه شده باشد، خوشحال کننده نیست. از آن بدتر وسایل به دردنخوری هستند که برای تحمل کردن کار می خریم. این وسایل فقط سرمان را شلوغ می کنند و اضطراب بیشتری را به ما انتقال می دهند.
همان طور که در صفحات این کتاب گفته می شود و با استفاده از تجربه ی نویسنده، زمان آن رسیده است که ذهن و بدن خود را برنامه ریزی کنیم تا فرهنگ جامع استفاده از فست فود، وسایل یک بارمصرف و کلاً عجله کردن را کنار بگذاریم. با استفاده از چند تکنیک ساده و کمی تلاش، می توانید با خالی کردن زندگی خود از هر چیز پوچ و به دردنخور و پرکردنش با معنی و هدف، متحول شوید.

در این صفحات متوجه می شوید که:
  • چگونه خانه، ذهن و بدن خود را خلوت کنید؟
  • چرا نباید کلکسیون موردعلاقه ی خود یا دیگران را کنار بگذارید؟
  • چرا شغل ما نباید شخصیت ما را شکل دهد؟

پول و یک شغل استرس آور کلید خوشحالی نیستند.

بسیاری از افراد به امید این که یک "شغل خوب" داشته باشند و همه ی زندگی خود را تامین کنند، بزرگ می شوند. از این دید، "موفقیت" واقعی به میزان خوب بودن شغل بستگی دارد که بیشتر به میزان حقوق برمی گردد.
اما حقیقت این است: پول خوشبختی نمی آورد.
حتی افراد پول دار هم می گویند پول بیشتر با مشکلات بیشتری همراه است؛ تا حدی که آن قدر استرس دارید که نمی توانید راحت بنشینید و غذا بخورید، پول هایتان را خرج وسایل بی معنی می کنید و مدام به آینده فکر می کنید و از زمان حال لذتی نمی برید.
موفقیت اغلب با هزینه ی بسیار بزرگ دیگری همراه است: وقت بسیار کم برای افرادی که دوستشان دارید. تعداد زیادی از بچه هایی که در خانواده های موفقیت محور به دنیا می آیند، کسانی هستند که والدینشان برای بزرگ کردن آن ها افرادی را استخدام می کنند تا خودشان بتوانند زمان بیشتری برای پول درآوردن صرف کنند.
بنابراین، اکثراً پول خوش حالی را از افراد می گیرد.
از خودتان این سوال را بپرسید: آیا هیچ شغل استرس آوری ارزشش را دارد؟
ریان نیکودموس، یکی از نویسنده ها، این سوال را زمانی از خود پرسید که شغلش از نظر بسیاری از افراد فوق العاده بود. او حتی در حال پیشرفت هم بود و داشت به سمت مدیریت منصوب می شد؛ اما این شغل با ۸۰ ساعت کار در هفته و استرس و فشار کاری بسیار زیادی همراه بود. درواقع چیزی که از این کار عایدش می شد، اضطرابی ناتوان کننده، استرس و افسردگی بود.
اکنون، نیکودموس بر این باور است که هرچقدر هم که پول زیاد باشد، نمی توانید عوارضی ناشی از یک شغل پراسترس روی ذهن را جبران کنید. اگرچه وقتی طرز تفکر "شغل تنها مسئله ی مهم است" را داشته باشید، انگار همیشه باید پول بیشتر و بیشتری به دست آورید.
نیکودموس و دستیارش جوشان فیلدس میلبورن فکر می کردند اگر سالی ۵۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند، راضی می شوند؛ اما زمانی که به این نقطه رسیدند، هدفشان سریعاً به ۷۵۰۰۰ دلار و بعدازآن به ۱۰۰۰۰۰ دلار تغییر کرد و همچنان این موضوع ادامه پیدا کرد. در هیچ مقطعی این دو نفر احساس خوشحالی نداشتند.
یکی از دلایل زیاده خواهی این افراد این بود که هم زمان با درآمدشان، تعهد مالی و مسئولیتشان هم در قالب وام، خودرو و رهن انواع املاک، افزایش می یافت و درمجموع خرجشان متناسب با حقوقشان افزایش پیدا می کرد. درنتیجه، آن دو این مسئله را بیش از این تحمل نکردند. از کارشان استعفا دادند و تصمیم گرفتند با پول کمتری زندگی کنند.
در این نقطه میلبورن و نیکودموس بالاخره خوشحالی را تجربه کردند. این خوشحالی به این دلیل بود که آن ها تصمیم به ساده زیستی، کار کمتر و مصرف کمتر گرفتند.
اما همان طور که در صفحات پیش رو می بینیم، تصور ساده زیستن (مینیمالیسم) بیش از پول و کار، به رهاشدن از هر قید و بندی اطلاق می شود که از پیشرفت شما جلوگیری کند.

برای شروع زندگی به سبک مینیمالسیم، تمام بدهی های خود را بپردازید و اطرافتان را خلوت کنید.

اگر از خودتان بپرسید "عوامل بازدارنده ای که باعث پس رفت من شده اند، چه چیزهایی هستند؟" ممکن است جوابتان در لحظه مشخص نباشد؛ اما احتمال دارد این موارد به بدهی های پرداخت نشده ی شما مانند خریدهای اعتباری، رهن گذاشتن ملک و وام های دانشجویی برگردد که تاثیر منفی روی حال شما دارند.
به همین دلیل حیاتی ترین مرحله برای شروع زندگی مینیمالیست پرداخت بدهی هاست.
در برخی موارد، شاید شما گول تبلیغات کارت های اعتباری را خورده باشید یا متصدی بانک شما را قانع کرده باشد که گرفتن وام به نفع شماست؛ اما چیزی تخت عنوان "بدهی خوب" وجود ندارد. به سادگی قبول کنید که تمامی بدهی ها بد هستند.
زمانی که جاشوا ملبورن برای زندگی مینیمالیست آماده می شد، خرج خود را بسیار پایین آورد و دو سال پول پس انداز کرد تا بتواند همه ی بدهی های خود را تصفیه کند. این امر به معنی صد هفته ی بدون تعطیلی، بدون رستوران و بدون هیچ چیز لوکس بود؛ اما آرامشی که درنهایت بعد از پرداخت بدهی ها احساس کرد، ارزشش را داشت. از آن به بعد می توانست جوری که دوست داشت، زندگی کند.
زمانی که دارید از لحاظ مالی زندگی خود را خلوت می کنید و بدهی های تان را می پردازید، حواستان باشد که باید اشیای بلااستفاده را هم از اطراف خود حذف کنید.
اول ازهمه مهم است که تشخیص دهید اموال شما تعیین کننده ی شخصیت شما نیستند. در عوض باید از خودتان بپرسید که آیا این اموال به زندگی کردنتان کمک می کنند یا اینکه جلوی زندگی شما را گرفته اند.
ده ها سال مادر جاشوا ملبورن چهار جعبه ی مهروموم شده در منزل داشت که هرگز آن ها را باز نمی کرد. این جعبه ها شامل تمام کاغذهایی از امتحان نوشتار گرفته تا نقاشی بود که جان از زمان دبستان با خود به خانه آورده بود.
ملبورن فهمید که مادرش برای نگه داشتن کودکی او این وسایل را تلنبار کرده است؛ اما مسائل محبوب و معنی دار زندگی اشیاء نیستند، بلکه خاطرات و روابط هستند. نه این که همه چیز را دور بریزید؛ اما مادر ملبورن می توانست یک نقاشی معنی دار را قاب کند و به دیوار بزند تا اینکه چهار جعبه ی مهروموم شده را نگه دارد.
با خلوت کردن زندگی، نه تنها به خود فضای فیزیکی بیشتری می دهیم، بلکه فضای ذهنی بیشتری هم برای خود فراهم می کنیم. داشتن یک عالمه وسیله که هرکدام بیش از دیگری توجه را به خود جلب می کند، به راحتی می تواند از نظر ذهنی ما را درگیر کند.
در ادامه، به این می پردازیم که چگونه بدن شما هم می تواند خلوت شود.

نظرات کاربران درباره میکروبوک مینیمالیسم

ترجمه خوبی نداره خیلی بد ترجمه شده اصلا جملات رو نمیشه متوجه شد
در 6 ماه پیش توسط mor...en1
سلام . کتاب در حال بیان نکته ظریف و مهمی است که متاسفانه در زندگی روزمره امروزی ما فراموش شده است. من واقعا استفاده کردم و لذت بردم.
در 6 ماه پیش توسط م. ج.
کاش کتابهای بیشتری از این دست ترجمه و تالیف بشه؛ واقعا مورد نیاز جامعه است.
در 3 ماه پیش توسط nag...i20
شیفته مینیمالیسمم
در 3 ماه پیش توسط asa koohestani