فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک منحنی خلاقیت

میکروبوک منحنی خلاقیت
چگونه در بهترین زمان، بهترین ایده را داشته باشیم

نسخه الکترونیک میکروبوک منحنی خلاقیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک منحنی خلاقیت

در این کتابچه، پایه‌های علمی و اجتماعی موفقیت را بررسی خواهیم کرد. نگاهی به نخبگان تاریخ مانند لئوناردو داوینچی و چارلز داروین خواهیم داشت و خواهیم دید که آیا موفقیت ایشان ثمره‌ی خلاقیت منحصربه‌فرد، زمان و مکان مناسب یا صرفاً خوش‌شانسی آن‌ها بوده است. نگاهی خواهیم داشت به دوستان و معلمانی که موفق‌ترین افراد را در کنار خود داشته‌اند و عوامل موثر در بطن آثار موفق و ایده‌های خلاق را بررسی خواهیم کرد: منحنی خلاقیت. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک منحنی خلاقیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:منحنی خلاقیت

چگونه در بهترین زمان، بهترین ایده را داشته باشیم

آلن گانتحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

از این کتاب چه چیزی فرا خواهم گرفت؟ رمز موفقیت خلاق

کافی است کتابی تاریخی را ورق بزنید یا در موزه ای گشت و گذاری داشته باشید تا خیلی زود از سرگذشت نوابغ و نخبگان تاریخ باخبر شوید. افرادی که با استعداد و نبوغشان تاریخ هنر، ادبیات و علم را رقم زده اند. این افراد چطور توانستند بدین حد از خلاقیت برسند و ما چطور می توانیم به موفقیت آن ها دست یابیم؟
در این کتابچه، پایه های علمی و اجتماعی موفقیت را بررسی خواهیم کرد. نگاهی به نخبگان تاریخ مانند لئوناردو داوینچی و چارلز داروین خواهیم داشت و خواهیم دید که آیا موفقیت ایشان ثمره ی خلاقیت منحصربه فرد، زمان و مکان مناسب یا صرفاً خوش شانسی آن ها بوده است. نگاهی خواهیم داشت به دوستان و معلمانی که موفق ترین افراد را در کنار خود داشته اند و عوامل موثر در بطن آثار موفق و ایده های خلاق را بررسی خواهیم کرد: منحنی خلاقیت.

در این کتابچه خواهید خواند:
  • حقیقت عجیب درباره ی ارتباط بین هوش و خلاقیت
  • چرا محبوب ترین ایده های خلاق بیشتر مفاهیمی آشنا هستند تا جدید و
  • دوستان چگونه پتانسیل خلاقیت را در شما تحت تاثیر قرار می دهند؟

خلاقیت ثمره ی تمرین هدفمند است، نه هوش

فکر می کنید چقدر خلاق هستید؟ اگر می خواهید به جواب این سوال برسید، سعی کنید تا می توانید راه هایی غیرمعمول برای استفاده از سشوار پیدا کنید. شاید یکی از ایده ها این باشد که از آن برای جاروی برگ های حیاط استفاده کنید. این تمرین برای سنجش توانایی شما در زمینه ی تفکر خلاق است (توانایی رسیدن به چندین راه حل برای یک مشکل). تفکر خلاق ارتباطی عمیق با خلاقیت دارد. به عبارت دیگر، هرچه تعداد راه های غیرمعمول بیشتری برای استفاده از سشوار پیدا کرده باشید، احتمال پتانسیل خلاقیت بیشتری دارید.
با نگاه به سطح تفکر خلاق افراد، دانشمندان توانسته اند ارتباط بین خلاقیت و هوش را درک کنند.
در سال ۲۰۱۳، روانشناسان اتریشی که بر روی خلاقیت و هوش تحقیق می کردند، نتیجه گرفتند که وقتی ضریب هوشی افراد شرکت کننده در تحقیق از ۸۶ بالاتر می رود، دیگر ارتباطی با توانایی های تفکر خلاق آن ها ندارد. شخصی باهوش با ضریب هوشی ۱۵۰ تفاوتی با فردی با ضریب هوشی ۱۰۰ در زمینه ی پیداکردن راه های متفاوت برای یک مسئله ندارد. به بیان دیگر، فراتر از آستانه ای پایین (ضریب هوشی ۸۶) میزان هوش شما تاثیری در پتانسیل شما در خلاقیت ندارد.
حدود ۸۰ درصد از جمعیت جهان ضریب هوشی بالاتر از ۸۶ دارد. در کمال تعجب باید بگوییم حدود ۳ میلیارد نفر بر روی زمین راه می روند که پتانسیل خلاقیت در آن ها با نخبگانی که می پرستیم، یکسان است.

خب چگونه می توانیم این پتانسیل را آزاد کنیم؟

تحقیقات نشان می دهد پاسخ به این سوال چیزی نیست جز تمرین؛ اما نه هر تمرینی. تمرین باید حتماً مهارت های شما را افزایش دهد و به چالش بکشد.
تحقیقات پرفسور آندرز اریکسون از دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان می دهد که برای تخصص در هر زمینه ای باید به نحوی تمرین کنید که اهدافی مشخص داشته و بر بازخورد مستمر تاکید داشته باشد. وقتی او در حال تحقیق روی نوازنده های حرفه ای ویولن بود، متوجه شد که اگرچه تمامی نوازنده های ویولن زمان یکسانی را برای تمرین سپری می کنند، موفق ترین آن ها کسانی هستند که هدفمندتر بودند: حرفه ای ترین نوازنده ها اصرار داشتند که مربی همیشه به نواختن آن ها گوش داده و نقد کند و از این طرق مکانیسم بازخورد را فراهم می کردند. آن ها همچنین از مربی خود درخواست می کردند تا تمرین هایی به آن ها بدهد که مهارت کافی در آن ندارند و سپس این تمرین ها را تا جایی انجام می دادند که مهارت کافی کسب کنند. بدین شکل همیشه اهدافی مشخص داشتند که برای رسیدن به آن ها تلاش کنند.
درنتیجه اگر می خواهید پتانسیل خلاقیت خود را رها سازید، مهارت های یکسان را همیشه تمرین نکنید و از تمرین به تنهایی اجتناب کنید. پیشرفت و دریافت بازخورد مستمر را جزئی از زندگی خود قرار دهید.

نظرات کاربران درباره میکروبوک منحنی خلاقیت

سلام چون بعنوان خلاصه کتاب معرفی شده نباید انتظار توضیحات موشکافانه داشت و میشه در یک صفحه آ۴ کلا این میکروبوک رو نتیجه گیری کرد. به نظرم با توضیح یا تشریح بیشتر میشد مفید بودن رو انتقال داد.
در 2 ماه پیش توسط m.p...ari
فکر میکنم کتاب خوبی باشه و حداقل یه راه حل کاربردی رو ارایه بده
در 3 ماه پیش توسط asa koohestani