دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی) فیدی‌پلاس

کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی)
مسئولیت مدنی، با مطالعه تطبیقی در فقه مذاهب اسلامی و نظام‌های حقوقی

نسخه الکترونیک کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی)

مسئولیت مدنی یعنی مسئولیت پرداخت خسارت. بنابراین هرجا که شخصی در برابر دیگری مسئول جبران خسارتی باشد در آنجا مسئولیت مدنی وجود دارد. بر مبنای مسئولیت مدنی بین طلبکار و بدهکار رابطه ویژ‌ه‌ای به وجود می‌آید. موضوع این رابطه جبران خسارت است و معمولاً جبران خسارت با پرداخت مقداری پول انجام می‌گیرد. بنابراین مسئولیت مدنی شامل مسئولیت قراردادی و مسئولیت خارج از قرارداد می‌شود، زیرا در هر دو، جبران خسارت وجود دارد. مسئولیت مدنی جزو وقایع حقوقی است زیرا در تعریف واقعه حقوقی گفته‌اند که یا خود آن واقعه ارادی نیست مثل مرگ، و اگر خود آن واقعه ارادی باشد آثار و نتایجش را قانون معین می‌کند و با آنچه که عامل آن خواسته تفاوت دارد. بنابراین حتی در جایی که شخصی عمداً به دیگری ضرر می‌زند یا از اجرای قراردادی خودداری می‌کند قصدش مسئولیت خود نیست. مسئولیت را قانون بر او تحمیل می‌کند.

ادامه...

مشخصات کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی)

نظرات کاربران درباره کتاب ضمان قهری (مسئولیت مدنی)

سلام. خلاصه کتاب باید ادبیات حقوقی داشته باشه.ضمنا در بحث مسئولیت مدنی با سه عنصر خسارت _ تقصیر_ رابطه سببیت(علیت) بین ورود خسارت و عامل تقصیر مواجه هستیم.
در ۲ سال پیش توسط 935...258 ( | )
بسیار عالی
در ۲ سال پیش توسط دانیال فرهادی ( | )
خلاصه ای که از کتاب هست ایراد دارد اولا که وقتی بحث درمورد خسارت باشد زیاندیده و مقصر مطرح است نه طلبکار و بدهکار
در ۲ سال پیش توسط nad...999 ( | )