فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کارآفرینان بزرگ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی

کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی
بنیانگذار شرکت باند و گاز و پنبه کاوه

نسخه الکترونیک کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی

علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرارگرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است. بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی اصغر توفیقی که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است. استاد اصغر توفیقی که بنیانگذار شرکت کاوه می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد. آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات کارآفرینان بزرگ
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.32 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۹ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:کاوه از آغاز تا امروز

شرکت باند و گاز و پنبه کاوه (هیدرواستریل سابق) در سال ۱۳۶۳ در شهر صنعتی کاوه واقع در شهرستان ساوه، ۱۲۰ کیلومتری جنوب شهر تهران، در مساحتی معادل ۱۵۰۰۰ مترمربع به بهره برداری رسیده و اقدام به تولید پنبه هیدروفیل بهداشتی نمود. شرکت در سال ۱۳۶۴ به تولید انبوه دست یافته و در سال ۱۳۶۸ موفق به اخذ استاندارد پنبه هیدروفیل شده که ضمن کسب این موفقیت، اولین صادرات به کشورهای ایتالیا، و حوزه خلیج فارس در سال ۱۳۶۷ انجام شده است. لازم به ذکر است که هم اکنون شرکت کاوه شاخص ترین پنبه هیدروفیل بهداشتی تولید داخل را از جهت کمیت و کیفیت به بازار مصرف عرضه می نماید.
در سال ۱۳۷۰ فاز اول توسعه شرکت با خرید ماشین آلات تولید انواع گاز جراحی و استریل آغاز شد که پس از پایان عملیات نصب در سال ۱۳۷۱ تولید انبوه این محصول در سال ۱۳۷۲ آغاز گردید. تولید این کالا با داشتن حساسیت بسیار بالا و اهمیت حیاتی منحصر بفرد، از نظر کیفیت در سطح بالایی بوده است به طوری که با تولیدات مرغوب کشورهای پیشرفته رقابت می نماید.
در سال ۱۳۷۵ شرکت با تعریف فاز دوم توسعه محصولات خود، اقدام به تولید انواع باندهای زخم بندی و پانسمانی نمود و در ادامه تولید لانگ گاز، گاز وازلینه، گاز توپی و پنبه الکلی در سال ۱۳۸۷ به سبد محصولات شرکت افزوده شد.
در سال ۱۳۹۳ شرکت با همکاری یکی از معتبرین شرکت های دانش بینان کشور که در زمینه تحقیق و پژوهش و فرموله کردن دارو، فعال می باشد، موفق گردید تا به تولید محصولات بسیار ارزشمند و حیاتی در امر درمان زخم های سوختگی، زخم بستر و زخم دیابت، ادرار سوختگی بچه، آفتاب سوختگی و نیز تسکین و درمان آرتروز و درد مفاصل، کِرم ترک دست و پا و نیز جوان کننده پوست، دست یافته و به بازار مصرف ایران عرضه نماید.
ماشین آلات تولیدی این کارخانه از بهترین خطوط اتوماتیک کشورهای: آلمان، انگلیس، اتریش، فرانسه، اسپانیا و کره انتخاب گردیده که قادر به تولید ۸۶ قلم کالا با ظرفیت سالیانه: ۸۴۵ تن انواع گاز، ۲۲۸ تن انواع باند و ۹۲۵ تن انواع پنبه بهداشتی هیدروفیل می باشد.
شرکت باند و گاز و پنبه کاوه در حال حاضر دارای ۱۰۰ نماینده در استانهای کشور بوده و همچنین از طریق یک شرکت پخش معتبر، اقدام به فروش مویرگی محصولات خود در سراسر کشور می نماید.
حضور منابع انسانی متخصص و کارآمد در کنار استفاده از دانش اساتید مطرح دانشگاهی باعث گردید تا با استفاده از ماشین آلات اتوماتیک و به روز دنیا، بهترین و با کیفیت ترین محصولات تولیدی به بازار بسیار مهم و استراتژیک تجهیزات پزشکی و بهداشتی ایران عرضه شود.
شرکت کاوه تولید کننده محصولات یکبار مصرف پزشکی و بهداشتی با دو نام تجاری گل (برای انواع پنبه هیدروفیل بهداشتی و پد الکلی) و کاوه (برای انواع گازهای طبی و استریل، انواع باند و نخ باریم) می باشد.

واحدهای مختلف کارخانه متشکل از بخش های زیر می باشد:

- واحدهای تولیدی: واحد سفیدگری، تکمیل پارچه، واحد تولید و بسته بندی گاز، واحد سفیدگری، رنگرزی و تکمیل پنبه، واحد تولید و بسته بندی پنبه و واحد بافندگی انواع باند، واحد تولید انواع گاز وازلینه انواع پدهای زخم شامل سوختگی، زخم دیابت، زخم بستر و انواع پد و پنبه الکلی.
- واحدهای انبارش: انبار مواد اولیه، انبار مواد شیمیایی، انبار ملزومات بسته بندی، انبار محصول، انبار فنی و انبار ضایعات.
- واحدهای آزمایشگاهی: آزمایشگاه نساجی، آزمایشگاه فیزیک- شیمی و آزمایشگاه میکروبیولوژی.
- واحد تحقیق و توسعه: (R&D)
شرکت باند و گاز و پنبه کاوه به عنوان مطرح ترین و معتبرترین شرکت ایرانی تولید کننده تجهیزات پزشکی و بهداشتی یکبار مصرف، همواره در جهت استانداردسازی و پیاده سازی استانداردهای مدیریتی و کیفیتی محصول، تلاشی مضاعف نموده و در همین راستا مفتخر به اخذ بیش از ۴۰ گواهینامه، تندیس و تقدیرنامه های بین المللی، ملی و استانی گردیده است.

استانداردهای اخذ شده:

شرکت کاوه با توجه به اهداف و خط مشی تدوین شده، توجه به مباحث کیفی را مهمترین مزیت رقابتی شرکت تعیین نموده و در این راستا به سمت استقرار استانداردهای کیفی محصول و سیستم های مدیریتی حرکت نموده است. شرکت باند و گاز و پنبه کاوه علاوه بر اخذ استانداردهای ذیل نقش بسیار مهمی را در اجباری نمودن استانداردهای تشویقی صنعت باند و گاز ایفا نموده است:
۱) اخذ استاندارد ملی تولید باند به شماره ISIRI583 در سال ۱۳۸۱
۲) اخذ استاندارد ملی تولید گاز به شماره ISIRI3061 در سال ۱۳۸۱
۳) اخذ گواهینامه بین المللی CE-MARK در سال ۱۳۸۵
۴) پیاده سازی استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2000
۵) پیاده سازی استاندارد تجهیزات پزشکی ISO 13485:2003
۶) پیاده سازی استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007
۷) پیاده سازی استاندارد زیست محیطی ISO 14001:2004
۸) پیاده سازی استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008
۹) پیاده سازی استاندارد آزمایشگاه ISO 17025:2008

افتخارات کسب شده:

۱. اخذ تندیس طلائی ابتکار و کیفیت برتر بین المللی در سال ۲۰۰۲ میلادی در کشور فرانسه
۲. نشان بین المللی TQMCC۱۰۰ از موسسه بین المللی B.I.D در سال ۲۰۰۲
۳. اخذ گواهینامه و لوح تقدیر شرکت برتر در استاندارد های ملی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
۴. تقدیر نامه از مدیرکل صنایع استان مرکزی به عنوان واحد نمونه.
۵. تقدیر نامه از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و درمان به عنوان اولین دارنده پروانه ساخت.
۶. لوح تقدیر از انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به عنوان اولین دارنده CE MARKING.
۷. تقدیر نامه از انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به عنوان پیشکسوت نمونه.
۸. تقدیر نامه از آموزش و پرورش استان مرکزی.
۹. تقدیرنامه از مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه.
۱۰. تقدیرنامه از مدیرکل بهزیستی استان مرکزی.
۱۱. تقدیرنامه از فرماندار و رئیس مشارکتهای مردمی شهرستان ساوه.
۱۲. تقدیرنامه از دبیراجرائی خانه کارگر تشکیلات ساوه ونماینده قانونی کارگران شهرستان های ساوه و زرندیه در مراجع حل اختلاف کار.
۱۳. تقدیر نامه از مدیریت درمان و معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران.
۱۴. تقدیرنامه از بیمارستان شهید چمران شهرستان ساوه.
۱۶. تقدیر نامه از رئیس کمیته هماهنگی امور نمایشگاه های استان مرکزی.
۱۷. تقدیر نامه از رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا.
۱۸. تقدیر نامه مسئول کنترل کیفیت نمونه استان مرکزی در سال ۱۳۸۴ از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی.
۱۹. تقدیرنامه مسئول فنی نمونه کشور۱۳۸۱ از اداره نظارت بر مواد غذائی و بهداشتی و داروئی.
۲۰. انتخاب کارگر نمونه سال ۱۳۸۲ استان مرکزی از شرکت باند وگاز و پنبه کاوه.
۲۱. تقدیر نامه از رئیس کنگره جراحی عروق و دیابت و همایش پرستاری.
۲۲. دریافت لوح شرکت پیشرو در کیفیت محصولات پزشکی در سال ۱۳۸۷
۲۳. لوح تقدیر از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی.
۲۴. لوح تقدیر از دبیر کنگره بسیج جامعه پزشکی.
۲۵. لوح تقدیر انجمن پرستاری در سالهای ۱۳۸۶ و ۱۳۸۸
۲۶. لوح تقدیر وزارت بهداشت و درمان سال ۱۳۸۷
۲۷. لوح تقدیر انجمن صنفی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی سال ۱۳۸۶
۲۸. لوح تقدیر واحد نمونه استان مرکزی سال ۱۳۸۲
۲۹. لوح تقدیر مرکز ترویج مسئولیت های اجتماعی سال ۱۳۸۹
۳۰. لوح تقدیر نمایشگاه استاندارد جهانی صادرات سال ۱۳۸۳
۳۱. لوح تقدیر مسئول کنترل کیفیت استان مرکزی سال ۱۳۸۴
۳۲. لوح تقدیر کنگره آموزش پرستاری و مامائی
۳۳. لوح تقدیر شرکت تعاونی خدمات درمانی نیروهای مسلح.
۳۴. لوح تقدیر معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی کرج سال ۱۳۹۰
۳۵. اخذ جایزه ملی کیفیت غذا و دارو در سطح اهتمام به عنوان اولین و تنها تولید کننده تجهیزات پزشکی یکبار مصرف در سال ۱۳۹۰
۳۶. تقدیرنامه مسئول کنترل کیفیت نمونه استان مرکزی در سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳
۳۷. لوح تقدیر و تندیس واحد نمونه استانی در سال ۱۳۹۳

ارزش ها و اصول بنیادین:

- تعهد به تولید محصولاتی با کیفیت بالا
- مشتری مداری
- رعایت حقوق مصرف کننده
-تحصیل رضایت تامین کنندگان مواد،کارکنان،مشتریان وطرفهای تجاری،همچنین سهامداران
- و کمک به بهترسازی جامعه و محیط زیست از ارزش های مدیران ارشد و کارکنان متعهد و دلسوز شرکت باند و گاز و پنبه کاوه می باشد.

محصولات شرکت:

۱) انواع باند شامل: انواع باند زخم بندی- باند پانسمان کناربافته- باند پانسمان کناربافته شکل پذیر- باند کشی با فشار های مختلف- باند سوختگی- باند لوله ای
۲) انواع گاز طبی و جراحی شامل: گاز استریل- گاز طبی دندانپزشکی- گاز طبی ساده و با نخ (X-Ray) -گاز توپی ساده و و با نخ (X-Ray) - لانگ گاز ساده و با نخ (X-Ray)- گاز وازلینه در سایزهای مختلف و با نخ های نمره ۲۰ و ۳۰ انگلیسی، از ۸ لا تا ۱۶ لا.
۳) انواع پنبه هیدروفیل بهداشتی و آرایشی شامل: پنبه هیدروفیل بهداشتی- پنبه بلیچ- پنبه توپک بهداشتی- پنبه توپک آرایشی- پنبه الکلی- پد الکلی – لایه و فتیله مورد استفاده در تولید رول پنبه دندان و گوش پاک کن – پنبه هیدروفیل بهداشتی جهت استفاده در صنایع داروسازی – صنایع مبل سازی و پولیش کاری خودرو.
۴) انواع محصولات داروئی و بهداشتی آرایشی شامل: پماد زخم سوختگی، پماد زخم بستر، پماد زخم دیابتی، پماد درد مفاصل، کرم ترک دست وپا، کرم جوان کننده پوست، انواع بتادین و انواع پدهای حاوی داروی درمان سوختگی، زخم بستر و زخم دیابت.

چراغ سبز

تجربه دنیای امروز نشان داده است که نوآوری های مهم و پیشرفتهای تکنولوژیکی، در سازمان ها و شرکتهای بزرگ دولتی اتفاق نخواهد افتاد.
قابلیت تطبیق با بازار و نیاز روز، چیزی است که از یک ساختار بزرگ پیچیده ی تو در تو ساخته نیست و در نتیجه برای پیشرفت سریع و ارائه محصولات جدید، تنها راه موثر، ایجاد و توسعه شرایطی است که فعالیتهای اقتصادی کوچک بتوانند تاسیس شوند و رقابت کنند. اهمیت کارآفرینی در کشورهای بزرگ و پیشرفته، فقط به خاطر مساله ایجاد شغل نیست، بلکه دلیل اصلی آن فعالیتهای اقتصادی کوچکی است که در این کشورها به وجود آمده، رشد کرده و توانسته اند سهمی عمده از فن آوری روز و در نتیجه ثروت و درآمد تمام دنیا را به خود اختصاص دهند.
کارآفرینی نیز مانند هر پدیده دیگری قواعد و ملزومات ویژه خودش را دارد. سرمایه شاید مهمترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما به یقین همه آن نیست. دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت اوضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهمتر، باور داشتن اینکه "من می توانم، کار تازه ای را شروع کنم" عامل هایی هستند که در تولد یک کارآفرین و ایجاد عزم و اراده در وی نقش اساسی دارند.
این باور که کارآفرینی لازم و ضروری است و هر فردی می تواند برای خود یک فعالیت اقتصادی را آغاز کند، موضوعی نیست که یکباره و ناگهانی در ذهن انسان ایجاد شود. تصمیم به راه اندازی فعالیت اقتصادی نوپا، نتیجه فرآیندی است که باید از ابتدای کودکی شکل بگیرد و در آموزش و پرورش به طور جدی و حساب شده در نظر گرفته شود تا فرد مهارتهای لازم را به درستی فراگیرد.
امروزه صاحبنظران بر نقش کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اتفاق نظر دارند.
مهمترین این نقشها از این قرارند:
۱- کارآفرینی موجب گردآوری پس اندازهای عمومی بی هدف و سرگردان می شود و تشکیل سرمایه را بهبود می بخشد.
۲- کارآفرینی منجر به ایجاد اشتغال در مقیاس وسیع می شود. بنابراین، کارآفرینی مشکلات بیکاری را که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی- اجتماعی است، کاهش می دهد.
۳- کارآفرینی به توسعه متوازن منطقه ای منجر می شود.
۴- کارآفرینی باعث کاهش تمرکز اقتصادی در جامعه می شود.
۵- کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی به صورت عادلانه در جامعه میشود.
۶- کارآفرینی، منابع، سرمایه ها و مهارتها را که ممکن است بی استفاده و سرگردان باقی مانده باشند به طور موثر به تحرک وا می دارد.
۷- کارآفرینی کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. کارآفرینان، پیوسته در حال ابداع و توسعه کالاها و خدمات جدیدند. این گونه تلاشهای بدیع، موجب تولید تکنولوژی و ماشین آلات بهتر و سیستم های تولیدی موثرتر می شود و از این طریق، محصولات و خدمات ارتقاء می یابد و کیفیت زندگی را بهبود میبخشد و زندگی را راحت تر و ساده تر می کند.
۸- کارآفرینی، تجارت خارجی را که جزء مهمی از توسعه اقتصادی کشورهاست، ارتقاء می دهد.
۹- کارآفرینی موجب افزایش سود اجتماعی از طریق دولت می شود. با درآمدهایی که دولت از طریق مالیات، حقوق گمرکی و واگذاری پروانه کارآفرینی به دست می آورد، می تواند در پروژه های مختلفی همچون احداث جاده ها و پل ها، سرویس ها و تسهیلات آموزشی و پزشکی، حفظ صلح و آرامش و دیگر زمینه های اجتماعی و فرهنگی سرمایه گذاری کند.
علاوه بر موارد یاد شده، می توان کارآفرینی را عامل تحریک و تشویق حس رقابت، عامل تحریک، ترکیب و مهیا کردن عوامل تولید، عامل سازماندهی منابع و استفاده اثر بخش از آنها، عامل یکپارچگی و ارتباط بازارها، عامل رفع خلل، شکاف ها و تنگناهای بازار و اجتماع، عامل کاهش بوروکراسی اداری (کاهش پشت میز نشینی و مشوق عمل گرایی و...)، عامل تحول و تجدید حیات ملی و محلی (کارآفرینی فراتر از شغل و حرفه است، یک شیوه زندگی است)، عامل شناخت، ایجاد و گسترش بازارهای جدید، عامل نوآوری و روان کننده تغییر و عامل تعادل در اقتصاد پویا تلقی کرد.
تا دهه ۸۰ میلادی سه موج وسیع، موضوع کارآفرینی را در کشورهای اروپایی به جلو رانده است.موج اول انفجار عمومی مطالعه و تحقیق در قالب انتشار کتابهایی در خصوص "زندگی کارآفرینان و تاریخچه شرکتهای آنها" و "چگونگی ایجاد کسب و کار شخصی" و "شیوه های سریع پولدارشدن" می باشد.
موج دوم که به تدریج ایجاد گردیده، ارائه رشته های آموزش کارآفرینی در مقاطع تحصیلی در حوزه های مهندسی و بازرگانی است. این دوره ها از اواخر دهه ۶۰ در چند دانشکده آغاز شده و تا کنون در بیش از ۵۰۰ دانشکده در ایالات متحده و کانادا تدریس گردیده است.
موج سوم افزایش علاقمندی دولت به تحقیقات در زمینه بنگاههای کوچک با هدف تشویق رشد شرکتهای کوچک و همچنین تحقیق در خصوص نوآوری های صنعتی می باشد.
آنچه مسلم است تحولات کارآفرینی و گسترش آن در سایر کشورهای جهان خصوصا کشورهای آسیایی با توجه به ساختارهای آن کشورها تغییر یافته و چهره خود را به گونه ای دیگر نمایان ساخته است.
کشورهایی نظیر چین و مالزی موجهای اول تا سوم کارآفرینی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی به مرور و در طی سالیان اتفاق افتاد بسیار سریع طی کرده و می توان گفت که در این کشورها کارآفرینی نوین اتفاق افتاد و نقش دولتها بسیار پررنگ و اثر گذار گردید.
این نمونه کشورها با الگو برداری از موجهای کارآفرینی کشورهای اروپایی و آمریکایی و منطبق کردن آن با توجه به فرهنگ کشور خود و مهمتر از همه همسو کردن تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشور خود، برای بسط و گسترش کارآفرینی، موجی از کارآفرینی را پدید آوردند که بسیار بیشتر و اثر گذارتر از موجهای کارآفرینی غربی بود.
در ایران عزیز اسلامی نیز با عزم راسخ مدیران مدبر خود، می توان ادعا نمود که موج اول و دوم کارآفرینی غربی و یا موج اول کارآفرینی نوین را که همان تحقیق، تالیف، پژوهش، نگارش کتب و مقالات و همچنین تاسیس رشته کارآفرینی در دانشگاهها را به سرعت و در کنار هم گذرانده و وارد موج دوم کارآفرینی نوین یا شرقی خود می شود.
ساختار موج دوم کارآفرینی شرقی، حمایت از صنایع کارآفرینان پیشرو، گسترش شرکتهای کوچک و کارآفرین منطقه ای و محله ای، گسترش سیستم مونتاژ کاری در محلات، شناسایی محصولات خاص ملی و نفوذ به بازارهای خارجی تعریف گردیده است.
علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرارگرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است.
بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی اصغر توفیقی که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است.
استاد اصغر توفیقی که بنیانگذار شرکت کاوه می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد.
در حوزه کارآفرینی کتابهای بسیاری تالیف و ترجمه گردیده است که متاسفانه عمده این کتابها همان ترجمه کتابهای غربی و فاقد اصول و قوانین کارآفرینی در ایران می باشند.
آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.
در اینجا لازم می دانم از جناب آقای بهروز فروتن و دکتر محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که بر این مجموعه کتابها نظارت علمی می نمایند و از سال ۷۶ در محضر ایشان شاگردی نمودم و درسهای بسیاری را از ایشان آموختم یاد و تشکر نمایم.
امید است این کتاب ارزشمند که حاصل سالها تلاش مدیران کارآفرینی ایران عزیز می باشد مورد توجه و استفاده تمامی دانشجویان این رشته، مدیران، کارآفرینان و مسئولین مملکتی قرار گیرد.

رضا یادگاری- مهشید سنایی فرد
ایران- تهران- ۱۳۹۴

ازاینکه زندگی تان به پایان نهراسید،
از آن بترسید که زندگی را هیچگاه آغاز نکنید.

نظرات کاربران درباره کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر توفیقی