فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک بهترین سال زندگیت

میکروبوک بهترین سال زندگیت
برنامه‌ای با ۵ مرحله برای رسیدن به مهم‌ترین اهداف زندگی

نسخه الکترونیک میکروبوک بهترین سال زندگیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک بهترین سال زندگیت

شما در این کتاب: * متوجه می‌شوید چرا اعتیاد داشتن چیز خوبی است * از بزرگترین شکست زندگی نویسنده با خبر می‌شوید * با اولین کسی که یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه دوید آشنا می‌شوید میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک بهترین سال زندگیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بهترین سال زندگیت

برنامه ای با ۵ مرحله برای رسیدن به مهم ترین اهداف زندگی

مایکل هایت

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

چی به من می رسد؟ می توانی کاری کنی آرزوهای سال تحویلت به واقعیت تبدیل شوند

هر سال هنگام تحویل سال آرزوهایی می کنیم یا با خود قرارهایی می گذاریم. اما به دلیل انتخاب اهداف غیرممکن یا عدم وجود انگیزه، فروردین تمام نشده تلاش کردن را کنار می گذاریم.
بهتر کردن زندگی به سادگی خیره شدن به آتش بازی های رنگی در آسمان و زمزمه کردن چند کلمه نیست. درست است که این باعث می شود نیت انجام کار را داشته باشید، اما از طرف دیگر برای رسیدن به آرزوهای خود باید یک برنامه ی منسجم بریزید.
اینجاست که این کتاب می تواند برایتان مفید واقع شود. مایکل یات چند گام ضروری برای رسیدن به آرزوهای سال تحویلتان را برایتان شرح می دهد تا سال بعد تنها پشیمانی کارهایی که در طول سال انجام نداده اید برایتان باقی نماند. کتاب بهترین سال زندگی تان با مثال های تاریخی و داستان های شخصی به شما نشان می دهد رسیدن به هدف هیچ وقت غیرممکن نیست.

شما در این کتاب:
  • متوجه می شوید چرا اعتیاد داشتن چیز خوبی است
  • از بزرگترین شکست زندگی نویسنده با خبر می شوید
  • با اولین کسی که یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه دوید آشنا می شوید

زندگی ۱۰ بخش مختلف دارد که باید به صورت هم زمان روی آن ها کار کنید

بیایید با چشم اندازه یک ساله ی شما شروع کنیم. آینده ی خود را چطور می بینید؟ معمولا خواسته هایی که افراد دارند شامل پرداخت اقساط، داشتن تناسب اندام، روابط خانوادگی خوب، یاد گرفتن یک چیز جدید و داشتن روحیه ای خوب می شوند. خبر خوب این است که می توانید به تمام این اهداف و خواسته ها برسید.
با ارزیابی کردن پیشرفت در ۱۰ بخش اصلی زندگی متوجه می شوید کدام بخش ها نیاز به بهبود دارند. این بخش ها شامل سلامت روانی، سلامت فیزیکی، معنویات، بعد فکری، ازدواج، روابط خانوادگی، روابط دوستانه، شغل، سرگرمی و بعد مالی زندگی می شوند. از آن جایی که این بخش ها و جنبه های مختلف کلید داشتن یک زندگی رضایت بخش هستند، باید به صورت مداوم برای بهبود آن ها تلاش کنیم.
برای شروع به خودتان در تمام این بخش ها از ۰ تا ۱۰ نمره دهید. به این صورت خواهید توانست بخش هایی که به بهبود نیاز دارند را شناسایی کنید. علاوه بر این با مقایسه کردن نمره های بخش های مختلف می توانید تشخیص دهید کدام بخش ها به تمرکز بیشتری نیاز دارند.
این ۱۰ بخش یا جنبه ی مختلف از زندگی به هم مرتبط اند و روی یکدیگر تاثیر می گذارند. پس بهبود دادن یکی می تواند به رشد و بهتر شدن جنبه های دیگر نیز منجر شود.
برای مثال آرامش داشتن در خانه باعث می شود در محیط کار تمرکز بیشتری داشته باشید. در حالی که داشتن روابط اجتماعی احتمال پیدا کردن یک شریک زندگی خوب را افزایش می دهد.
به همین شکل ضعیف بودن در بعضی جنبه های زندگی می تواند روی جنبه های دیگر تاثیر منفی داشته باشد. اگر سلامت فیزیکی نداشته باشید ممکن است در محیط کار عملکرد خوبی به نمایش نگذارید. در حالی که نداشتن سرگرمی می تواند روی روابط زناشویی تاثیر منفی داشته باشد.
کار کردن روی تمام این جنبه ها به نظر کار مشکلی می آید، اما در ادامه یاد می گیرید چطور به نگرانی های خود غلبه کنید و برای ایجاد تغییر در زندگی خود یک برنامه ی کاربردی بریزید.

درست است که موانع روانی صد راه ما هستند، اما می توانیم به آن ها غلبه کنیم.

بیشتر ما موانع روانی داریم که ممکن یا غیرممکن بودن کارها را برایمان مشخص می کنند. یکی از این موانع پیش فرض های غلط هستند. انسان ها همواره در خصوص خودشان و دنیای اطراف شان چیزهایی را فرض می کنند. این فرض ها معمولا اشتباه هستند و صد راه پیشرفتمان می شوند. این فرض ها می توانند افکاری نظیر «تو آدم خلاقی نیستی»، «تو زشتی»، «نمی تونی سر یه کار بمونی» یا «تو این بازار کساد هیچ کس جنس نمی خره» باشند. جالب است بدانید این پیش فرض ها همیشه شخصی هستند و در دنیای بیرون صدق نمی کنند.
علاوه بر این ها، حتی می توانیم با استفاده ی ذهن مان محدودیت های فیزیکی ایجاد کنیم. زمانی خلبان ها تصور می کردند پرواز کردن با سرعتی بیش از سرعت صوت ممکن نیست. همین طور ورزشکاران تصور می کردند هیچ انسانی نمی تواند یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه بدود. کسانی که این تصورات اشتباه را تغییر دادند در واقع افرادی بودند که این روایات منفی را کنار گذاشتند و برای اثبات ممکن بودن این پیش فرض های غلط تلاش کردند.
چالرز الوود ایگر ژنرال بازنشسته ی نیروهای هوایی آمریکا که در سال ۱۹۴۷ دیوار صوتی را شکست نیز چنین طرز فکری داشت. در سال ۱۹۵۴ هم راجر بنیستر یک مایل را در سه دقیقه و ۵۹ ثانیه دوید و ثابت کردن که دویدن یک مایل در کمتر از ۴ دقیقه ممکن است.
با نپذیرفتن باور عمومی در خصوص محدودیت های فیزیکی انسان، ایگر و بنیستر در رسیدن به هدفی که دیگران از آن باز مانده بودند موفق شدند. از آن زمان پیش فرض ها در خصوص محدودیت های فیزیکی انسان تغییر کرده و هواپیماهای زیادی دیوار صوتی را شکسته اند و دوندگان زیادی هم یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه دویده اند.
با تغییر دادن محدودیت های پیش فرض نه تنها می توانید خودتان را بهتر کنید، بلکه خواهید توانست دنیا را تغییر دهید. در سال ۱۹۶۳ اکثر مردم تصور می کردند مبارزه با تبعیض نژادی به جایی نخواهد رسید. عموم عقیده داشتند اعتراض مسالمت آمیز نتیجه نمی دهد و نژادپرستی به قدری در فرهنگ آمریکایی ریشه دارد که کاری از دست کسی برنمی آید. اما دکتر مارتین لوتر کینگ این پیش فرض ها را قبول نداشت و یک تظاهرات مسالمت آمیز ۲۰۰۰۰۰ نفری در واشنگتن به راه انداخت و سخرانی معروف «من رویایی دارم» را انجام داد. کینگ با این سخنرانی دیدگاه جهان را تغییر داد و موانع روانی آمریکایی ها برای تغییر یافتن را از میان برداشت.

نظرات کاربران درباره میکروبوک بهترین سال زندگیت