فیدیبو نماینده قانونی نشر علم عمران و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار – استاندارد ASCE/SEI ۵۹ -۱۱  آمریکا همراه با تفسیر

کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار – استاندارد ASCE/SEI ۵۹ -۱۱ آمریکا همراه با تفسیر
نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار – استاندارد ASCE/SEI ۵۹ -۱۱ آمریکا همراه با تفسیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار – استاندارد ASCE/SEI ۵۹ -۱۱ آمریکا همراه با تفسیر

طراحی و حفاظت از سازه در برابر انفجار، علم است و لذا مهندس محاسب باید بتواند با بینش صحیح خود، تناسب جزئیات اعضا سازه و اتصالات آن ها را به گونه ای فراهم آورد تا سازه بتواند سلامت و ایمنی خود را حفظ نماید. بالا بردن احتمال حفظ ایمنی جانی و بقای سازه ها و تاسیسات خاص، که ممکن است تحت حملات تسلیحاتی و نظامی قرار گیرند، از دو طریق قرارگیری در محلهای دور از نقاط هدف احتمالی حملات و در نظر گرفتن تمهیدات مهندسـی و تقویت سـازه ها و تاسیسات محقق میگردد. راه حل دوم، یعنی چگونگی ساخت سازه های مقاوم در برابر انفجار، موضوع مورد بحث در این کتاب را تشکیل میدهد.توجه به این نکته ضروری است که معمولا انفجار صنعتی یا تصادفی و غیر نظامی ماهیتی متفاوت از انفجارهای نظامی دارد. لذا جزییات طراحی برای این دو حالت متفاوت است. یک تفاوت اساسی در طراحی سازه های مقاوم در برابر انفجار، ماهیت ضربه ای نیروهای وارده به سازه است. در واقع در این حالت سازه باید نیروهای بسیاربزرگ را در زمان های بسیارکوتاه منتقل یا مستهلک نماید. این موضوع تاثیر بسزایی در تغییر رفتار ارتجاعی و غیرارتجاعی مصالح و المان‌ها به همراه خواهد داشت.غالبا مقاوم کردن ساختمان به منظور کاهش آسیب پذیری مقرون به صرفه ترین روش برای حفاظت ساختمان در برابر اثرات انفجار نیست.

ادامه...
  • ناشر نشر علم عمران
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 7.9 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۷ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار – استاندارد ASCE/SEI ۵۹ -۱۱ آمریکا همراه با تفسیر

کتاب محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار نوشته انجمن مهندسین عمران آمریکا و ترجمه سیدمحمدحسین قاسمی به نظرم کتاب کاربردی و با ترجمه فارسی روان و خوبی بود.این اولین کتابی بود که مطالب آنقدر ساده و قابل فهم توضیح داده شده بود. کاش کتب مقررات ملی ساختمان ایران هم آنقدر خوب توضیح می‌داد.ناشرین مقررات ملی توجه کنند. متشکرم از فیدیبو
در 5 ماه پیش توسط Nak...oes