فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۲۱  رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته

کتاب ۲۱ رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته

نسخه الکترونیک کتاب ۲۱ رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۲۱ رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته

***انتشارات راشین دارای مجوز از برایان تریسی برای ترجمه و انتشار کلیه کتابهای او به زبان فارسی است.*** کتاب حاضر، حاصل ۱۵ سال تحقیق، تدریس و تجارب شخصی بر روی موضوع میلیونرهای خودساخته است. این نوشتار دربرگیرندۀ ایده‌ها و راهبردهای کلیدی است که من پس از مطالعه صدها کتاب و هزاران مقاله در مورد جمع‌آوری ثروت به‌دست آورده‌ام. این ایده‌ها و راهبردها آزمایش و ثابت شده و به شکلی ساده و قابل استفاده ارائه شده‌اند تا شما بتوانید بلافاصله آنها را آموخته و به‌کار گیرید. این ۲۱ رمز موفقیت، کلید کامیابی در تمام حوزه‌های زندگی است صرف نظر از اینکه ثروتی به‌دست بیاید یا نه. نکتۀ دیگر اینکه این اصول به‌قدری توانمند هستند که می‌توانید آنها را برای به‌دست آوردن هر چیزی که واقعاً بخواهید به‌کار گیرید. بسیاری از این روش‌ها برایتان آشنا خواهند بود زیرا آنها طی صدها سال به‌کار گرفته شده و پس از فراموشی دوباره کشف شده‌اند. من خود را بیشتر یک شاگرد موفق، یک خواننده، محقق، تحلیل‌گر و معلم این ایده‌های بزرگ می‌دانم تا مبتکر یک فکر نو و به این گفتۀ باستانی باور دارم که: «در زیر آسمان هیچ چیز جدیدی وجود ندارد.»

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.36 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۲۱ رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

۱. رویاهای بزرگ در سر بپرورانید

فقط رویاهای بزرگ می توانند روح انسان ها را به حرکت در آورند.

مارکوس اُرِلیوس

اولین رمز میلیونرهای خودساخته این است: رویاهای بزرگ در سر بپرورانید! به خودتان اجازه بدهید که برای داشتن یک زندگی دلخواه، تصورات و رویاهایی داشته باشید و در مورد میزان درآمد و حساب بانکی دلخواهتان فکر کنید.
همه انسان های بزرگ با رویای چیزهای دلخواه و متفاوت از آنچه امروز دارند شروع می کنند. ترانه ای است که می گوید: «برای اینکه رویایت به حقیقت بپیوندد باید رویایی داشته باشی.» این در مورد شما و هر کس دیگر نیز درست است.
تصور کنید هیچ محدودیتی برای آنچه که می توانید باشید و آنچه که می توانید داشته باشید یا انجام دهید وجود ندارد. فقط یک لحظه فکر کنید که شما دارای وقت، پول، تحصیلات، تجربه، دوستان، روابط، منابع لازم و هر چیز دیگری که نیاز دارید هستید تا به همه خواسته هایتان در زندگی دست پیدا کنید. اگر توانایی های شما کاملاً نامحدود باشد، چه نوع زندگی برای خود و خانواده تان فراهم خواهید کرد؟
تفکر «برگشت از آینده» را تمرین کنید. این روش بسیار قدرتمند است و دائماً توسط افراد موفق به کار گرفته می شود. این نحوه تفکر اثر شگفت انگیزی بر ذهن و رفتار شما دارد. روش کار چنین است: خود را پنج سال به جلو ببرید. مجسم کنید که پنج سال گذشته و اکنون زندگی شما از هر جهت کامل است. زندگی تان چگونه به نظر می رسد؟ چه می کنید؟ کجا کار می کنید؟ درآمدتان چقدر است؟ نقدینگی حساب بانکی تان چقدر است؟ به چه سبکی زندگی می کنید؟
تصویری از آینده بلندمدت خود خلق کنید. هر چه تصویرِ مربوط به تندرستی، خوشحالی و کامیابی شما واضح تر باشد، پیشرفتتان به سوی آنها و حرکت آنها به سوی شما سریع تر خواهد بود. هنگامی که تصویر ذهنی روشنی از وضعیت آینده خود خلق می کنید، برای تبدیل آن به واقعیت، فردی مثبت تر، دارای انگیزه قوی تر و مصمم تر خواهید شد. به این ترتیب استعداد ذاتی خود را تحریک کرده و ایده های فراوانی از ذهنتان تراوش می کند که همگی به تحقق تصویر ذهنی تان کمک می کنند.
شما همیشه تمایل به حرکت در جهت رویاها، تصاویر و بینش های مهم خود دارید. همین که به خود اجازه دهید رویاهای بزرگ داشته باشید، قدر و احترام بیشتری برای خودتان قائل می شوید و اعتماد به نفس و خوشحالی تان افزایش می یابد. رویاها و بینش ها ایجاد هیجان می کنند و باعث تحریک شما در جهت بهتر بودن و موثرتر عمل کردن می شوند.
این سوال مهم را بارها از خود بپرسید و به آن جواب بدهید: اگر از تحقق آن مطمئن باشم، بزرگ ترین آرزوی من چه خواهد بود؟
اگر موفقیت شما برای دست یابی به یک هدف، چه کوچک و چه بزرگ، کوتاه مدت یا بلندمدت صددرصد تضمین شده باشد، آن هدف چه خواهد بود؟ اگر از تحقق آن مطمئن باشید، در رویای خود چه هدف بزرگی را تصور می کنید؟ این هدف هر چه هست، آن را بنویسید و مجسم کنید که هم اکنون به آن دست یافته اید. سپس به عقب و به وضعیت کنونی خود برگردید. چه اقداماتی برای رسیدن به این هدف باید انجام دهید؟ چه تغییراتی باید در زندگی تان ایجاد کنید؟ چه چیزهای جدیدی را باید شروع و چه چیزهایی را باید متوقف کنید؟ با چه کسانی باید معاشرت کنید و یا نکنید؟ اگر زندگی تان از هر جهت کامل باشد، چه ویژگی هایی خواهد داشت؟
ببینید چه کارهایی را باید به نحوی متفاوت انجام دهید و این تغییر روش را از همین امروز شروع کنید.
داشتن رویای بزرگ، نقطه شروع دست یابی به استقلال مالی است. بزرگ ترین علت عدم موفقیت مالی مردم این است که هرگز به فکر آنها خطور نمی کند که می توانند. در نتیجه هیچوقت شروع و سعی نمی کنند. آنها همین طور دور خودشان می چرخند و تمام درآمدشان را به اضافه کمی بیشتر خرج می کنند. ولی هنگامی که در مورد موفقیت های مالی رویاهای بزرگ در سر داشته باشید، نظرتان نسبت به خودتان و زندگی تان تغییر خواهد کرد و امور خود را به تدریج به گونه ای دیگر انجام می دهید تا اینکه تغییراتی گسترده و مثبت در زندگی تان ایجاد شود. داشتن رویاهای بزرگ، نقطه شروع موفقیت مالی و میلیونر شدن است.

تمرین عملی

با فرض اینکه موفقیت شما صددرصد تضمین شده است لیستی از اقداماتی که باید انجام دهید تهیه کنید.
سپس یک اقدام را انتخاب و بلافاصله دست به کار شوید.

۲. حس هدفمندی را در خود پرورش دهید

کسی که هدفی روشن داشته باشد حتی در ناهموارترین راه ها به جلو می رود. شخص بدون هدف در هموارترین راه ها هم پیشرفتی نخواهد داشت.

توماس کارلایل

رویاهای خود را به صورت اهدافی مشخص و روشن روی کاغذ بیاورید. شاید بزرگ ترین کشف در تاریخ بشر این باشد: «شما همان می شوید که اغلب به آن فکر می کنید.» دو عاملی که بیش از هر چیز دیگر بر زندگی شما تاثیر می گذارد یکی این است که اغلب اوقات به چه چیز فکر می کنید و دوم اینکه چگونه به آن فکر می کنید. افراد موفق بیشتر اوقات به اهدافشان فکر می کنند، در نتیجه، مدام به اهدافشان نزدیک تر شده و اهداف نیز مرتباً به آنها نزدیک تر می شوند. هر آنچه بیشتر اوقات به آن فکر کنید در زندگی تان رشد می کند. اگر در مورد اهدافتان فکر، صحبت و تجسم کنید، موفقیت شما بسیار بیشتر از کسی خواهد بود که اغلب در مورد نگرانی ها و مشکلاتش فکر و صحبت می کند.
در اینجا یک فرمول ساده هفت مرحله ای برای هدف گذاری و نحوه دست یابی به آن ذکر می شود که می توانید برای میلیونر شدن از آن استفاده کنید.

۱ ـ دقیقاً مشخص کنید در هر حوزه از زندگی به خصوص در مورد وضعیت مالی تان چه می خواهید؟ اغلب مردم هرگز چنین کاری نمی کنند.
۲ ـ خواسته های خود را به صورت اهدافی مشخص و روشن یادداشت کنید. با انجام این کار، واقعه شگفت آوری بین مغز ودست شما اتفاق می افتد.
۳ ـ برای دست یابی به هر یک از اهداف، زمان خاصی را معین کنید. اگر هدفی بزرگ باشد، آن را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید و برای انجام هر یک مهلتی تعیین کنید.
۴ ـ لیستی از کلیه اقداماتی که برای دست یابی به هدفتان ضروری است تهیه کنید و ایده های جدیدی را که به فکرتان خطور می کند مرتباً به لیست اضافه کنید تا تکمیل شود.
۵ ـ لیست تکمیل شده را بر حسب درجه اهمیت، اولویت بندی کنید تا برنامه کاری تان به دست آید.
۶ ـ بر اساس این برنامه بلافاصله کار را شروع کنید. تعداد اهداف و برنامه های بزرگی که به علت تنبلی و تاخیر هرگز به ثمر نمی رسند حیرت انگیز است.
۷ ـ از همه مهم تر اینکه هر روز کاری کنید که شما را حداقل یک گام به مهم ترین هدفتان نزدیک تر کند. در هر کاری که مصمم به انجام آن باشید تعهد به عمل روزانه موفقیت های درخشان به بار می آورد.

این تمرین را انجام دهید: در بالای یک برگ کاغذ بنویسید «هدف ها» و تاریخ روز را نیز اضافه کنید. سپس لیستی از ده هدف مربوط به ۱۲ ماه آینده تهیه کنید. اهداف را به زمان حال بنویسید، درست مثل اینکه یک سال گذشته است و به آنها دست یافته اید. هر هدف را با کلمه «من» شروع کنید تا به شخص شما مربوط شود. با تهیه این لیست شما در زمره یک اقلیت ۳ درصدی در اجتماع قرار خواهید گرفت. واقعیت اسفناک این است که ۹۷ درصد از افراد بالغ اجتماع هرگز در زندگی شان لیستی از اهداف خود تهیه نکرده اند.
پس از تهیه لیست ده هدفی، آنها را مرور کنید و این سوال را از خودتان بپرسید: دست یابی به کدام یک از این اهداف بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی من خواهد گذاشت؟ یک دایره دور پاسخ این سوال بکشید و آن را مهم ترین و اولین هدف خود در آینده قرار دهید. برای رسیدن به این هدف، زمانی خاص و برنامه ای معین کنید. براساس این برنامه عمل نمایید و هر روز اقداماتی انجام دهید که شما را به هدفتان نزدیک تر کند.
از این پس همیشه در مورد این هدف و چگونگی دست یابی به آن فکر و صحبت کنید و همه اقداماتی را که در جهت تحقق آن ضروری است مد نظر قرار دهید. با این تمرین، خلاقیت شما تحریک می شود، انرژی تان افزایش می یابد و توانایی های بالقوه تان بیش از پیش شکوفا می شود.

تمرین عملی

همیشه روی کاغذ فکر کنید. به آرامی بنشینید و شروع به نوشتن اهدافتان و برنامه ای برای دست یابی به آن ها بکنید. همین تمرین به تنهایی می تواند از شما یک میلیونر خودساخته بسازد

۳. تصور کنید شغل آزاد دارید

من بر روان و سرنوشت خود مسلّط هستم.

ویلیام هنلی

از این پس مسئولیت صددرصد آنچه را که هستید یا خواهید بود قبول کنید. از بهانه تراشی و سرزنش دیگران برای مشکلات و کمبودهای خود دست بردارید. شکایت از ناملایمات و انتقاد از دیگران را متوقف کنید. تنها خودتان مسئول هستید. اگر در زندگی تان چیزی هست که از آن ناراضی هستید تغییر آن به عهده خودتان است. کنترل به دست شماست.
موفق ترین آمریکایی ها که سه درصد جمعیت را تشکیل می دهند با هر نوع شغلی خود را دارای شغل آزاد می دانند. بزرگ ترین اشتباه شما این است که فکر کنید برای کسی غیر از خودتان کار می کنید. شما رئیس خودتان هستید و در هر جا که باشید همیشه رئیس شرکت ارائه خدمات شخصی خودتان هستید.
وقتی که خود را دارای شغل آزاد بدانید، ذهنیت کارآفرینی در شما پدید می آید که استقلال، احساس مسئولیت و خودانگیزشی از نشانه های آن است. به جای آن که منتظر وقایع باشید، آنها را به وجود می آورید. شما خود را رئیس زندگی تان می دانید و کنترل کامل سلامتی، خودکفایی مالی، آینده شغلی، روابط، سبک زندگی، محیط خانه، اتومبیل و هر عنصر دیگری را در دست خواهید داشت. زمینه ذهنی یک میلیونر خودساخته چنین است.
افراد مسئول شدیداً نتیجه گرا و همیشه پیشگام هستند. آنها داوطلبانه مسئولیت ها را قبول می کنند و همیشه وظایف بیشتری را به عهده می گیرند و در نتیجه تبدیل به با ارزش ترین و محترم ترین افراد سازمان خود می شوند. این افراد مدام خود را برای داشتن موقعیت هایی با اختیارات و مسئولیت های بالاتر در آینده آماده می کنند. شما نیز باید همین طور باشید.
به این سوال پاسخ دهید: اگر شما برای یک روز رئیس شرکتتان باشید، یا اینکه اگر در جایی که کار می کنید مسئولیت کامل نتایج را به عهده داشته باشید، چه تغییری را بلافاصله ایجاد می کنید؟
این تغییر را، هر چه هست، یادداشت کنید، برنامه ای برای آن تهیه و همین امروز اجرای آن را آغاز نمایید. همین عمل به تنهایی قادر به ایجاد دگرگونی در زندگی شماست.

تمرین عملی

دلایل و بهانه های عمده ای را که مانع پرداختن کامل شما به اهداف مالی تان می شود شناسایی کنید. آیا در زندگی تان کسی یا چیزی هست که آن را مانع پیشرفتتان بدانید؟ هر چه که باشد، شما تنها خود را مسئول بدانید و از همین امروز کار را با این دید آغاز کنید.

۴. کاری را که واقعاً دوست دارید انجام دهید

وقتی کاری را انجام بدهید که واقعاً آن را دوست دارید، دیگر هرگز حتی یک روز هم کار نخواهید کرد.

برایان تریسی

انجام آنچه که واقعاً دوست دارید از رموز مهم موفقیت مالی است. یکی از وظایف اولیه و مهم شما در زندگی تشخیص این است که از انجام چه کاری لذت می برید و استعداد طبیعی شما در چه زمینه ای است. سپس با تمام قوا به انجام آن پرداخته و آن را به بهترین وجه انجام دهید.
میلیونرهای خودساخته آنهایی هستندکه زمینه ای دقیقاً متناسب با توانایی ها و نقاط قوت طبیعی خود یافته و سپس به نتایج مطلوب رسیده اند. اغلب میلیونرهای خودساخته می گویند «هرگز حتی یک روز در زندگی شان کار نکرده اند.» شما باید رشته ای را بیابید که بتوانید کاملاً مجذوب آن شوید، شغل یا زمینه فعالیتی که برایتان جاذبه فراوانی داشته باشد و توجه تان را کاملاً به خود جلب کند، زمینه ای که به طور طبیعی استعدادها و توانایی های خاص شما را بروز دهد.
وقتی شما آنچه را که واقعاً دوست دارید انجام دهید، یک جریان ممتد هیجان، انرژی و ایده های جدید ایجاد می شود که موجب عملکردی حتی بهتر از قبل خواهد شد.
این سوال را پاسخ دهید: اگر همین فردا یک میلیون دلار برنده شوید، آیا به کاری که امروز مشغول هستید ادامه می دهید؟
این سوال مهمی است. در واقع می پرسد اگر تمام پول و وقت لازم در اختیارتان باشد و برای انتخاب شغل، آزاد باشید، چه خواهید کرد؟ اگر میلیونرهای خودساخته یک میلیون دلار پول نقد برنده شوند، به کار فعلی شان ادامه خواهند داد. فقط ممکن است کارشان را بهتر یا در سطح بالاتری انجام دهند. آنها به قدری به کارشان علاقه دارند که حتی فکر اینکه آن را ترک کنند یا بازنشسته بشوند به ذهنشان خطور نمی کند.
اگر شما با انتخاب های گوناگون بین زمینه های کاری مواجه هستید، شاید بزرگ ترین مسئولیت تان این باشد که ببینید چه کاری را واقعاً دوست دارید و سپس خود را وقف آن کنید. هیچکس جز خودتان قادر به انجام این کار مهم نیست.

تمرین عملی

کاری را که بیشتر از بقیه دوست دارید مشخص کنید. چه عواملی تا کنون موجب کسب موفقیت شما در زندگی بوده است؟ اگر قرار باشد کاری را شروع کنید و سپس موفق شوید، آن کار چه خواهد بود؟ آن را به عنوان یک هدف پیش روی خود قرار دهید، برای آن برنامه ریزی کنید و سپس حرکت به سوی آن را همین امروز شروع کنید.

۵. در کار خود همیشه بهترین باشید

کیفیت زندگی شما صرف نظر از اینکه در چه حوزه ای کار می کنید بستگی دارد به اینکه تا چه حد خود را متعهد می دانید که در کار خود بهترین باشید.

وینس لومباردی

همین امروز اراده کنید که در کارتان بهترین باشید و این را که جزء ۱۰ درصد بهترین های رشته خود باشید به عنوان یک هدف تعیین کنید. این تصمیم می تواند نقطه عطفی در زندگی شما باشد. عملاً همه افراد موفق دارای توانایی های فوق العاده ای در زمینه کاری خود هستند.
به خاطر داشته باشید که هیچکس از شما بهتر و زرنگ تر نیست و هر کسی که امروز جزء ۱۰ درصد بالاست در آغاز کار جزء ۱۰ درصد پایین بوده است. هر شخص ماهری روزی ناشی بوده و هر کس که امروز جزء بهترین های حرفه اش قرار گرفته زمانی کلاً در زمینه دیگری فعالیت می کرده است. بنابر این کاری را که تعداد بسیاری از مردم انجام داده اند شما نیز می توانید انجام دهید.
به این قاعده بزرگ موفقیت توجه کنید: زندگی شما فقط هنگامی بهتر می شود که شما بهتر شوید و چون محدودیتی برای بهتر شدن وجود ندارد، مرزی نیز برای بهتر کردن زندگی تان قابل تصور نیست.
عزم شما برای عالی شدن در آنچه که انجام می دهید و در زمره ۱۰ درصد بهترین ها قرار گرفتن، نقطه عطف زندگی و کلید موفقیت های بزرگ شماست. این تصمیم همچنین مایه عزت نفس، اطمینان و مباهات بیشتر شما خواهد شد.
وقتی کارتان را واقعاً خوب انجام دهید، احساس رضایت شگرفی به شما دست خواهد داد. عالی بودن در کار روی شخصیت و همه روابطی که با دیگران دارید تاثیر می گذارد. موقعی که ببینید در بالاترین سطح در زمینه کاری خود قرار دارید، احساس خرسندی و مباهات خواهید کرد.
پرسش زیر یکی از مهم ترین سوالاتی است که شما در طول عمر کاری تان می توانید از خودتان بپرسید و پاسخ دهید: چه مهارتی است که اگر آن را بیاموزم و به نحو احسن انجام دهم بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگیم خواهد داشت؟
شما نمی توانید در هر کاری به سرعت مهارت های لازم را کسب کنید ولی می توانید موثرترین مهارت را شناسایی کرده و سپس برای بهتر شدن در آن هر روز تلاش کنید. از تحولی که در اثر تعهد به عملکرد برتر در زندگی تان روی خواهد داد کاملاً شگفت زده خواهید شد. خود این تعهد به تنهایی شما را در طول عمر کاری تان به یک میلیونر خودساخته تبدیل خواهد کرد.

تمرین عملی

حوزه های کلیدی را در شغلی که دارید شناسایی کنید. چه قسمت هایی از کارتان را باید حتماً به نحوی عالی انجام دهید تا به بالاترین سطح در رشته خودتان ارتقا پیدا کنید. نقاط قوت و ضعف شما کدام است؟ همین امروز برای کسب مهارت های لازم در حوزه ای که بیشترین تاثیر را بر زندگی کاری تان دارد برنامه ریزی کنید.

نظرات کاربران درباره کتاب ۲۱ رمز موفقيت ميليونرهای خودساخته

کتاب خیلی خوبه. ترجمه هم حرف نداره
در 5 ماه پیش توسط سروش قاضی
لذت بردم کتاب خوبیه
در 1 ماه پیش توسط gha...ket