دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب امپراتوری نظریه‌ها فیدی‌پلاس

کتاب امپراتوری نظریه‌ها

نسخه الکترونیک کتاب امپراتوری نظریه‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب امپراتوری نظریه‌ها

بحث اصلی کتاب پیشِ رو تلاشی است برای رسیدن به کنه و عمق جهان‌بینی حاکم بر مطالعات فرهنگی. مطالعات فرهنگی با رویکردی میان‌رشته‌ای و آکادمیک، فعالیت خود را در سه جهت متفاوت برعهده گرفته است. در وهلۀ نخست، مطالعات فرهنگی در قبال طرد و محرومیت، بی‌عدالتی و تبعیض‌هایی که مشاهده می‌کند، واکنشی خنثی و بی‌تفاوت نشان نمی‌دهد. در حقیقت، مطالعات فرهنگی تلاش دارد تا موضع خود را به نفع کسانی که ساختارهای اجتماعی و سیاسی کمترین میزان منافع و قدرت را برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند، تثبیت سازد و برخوردی سیاسی و انتقادی در برابر ساختار‌های سلطه‌گر نشان دهد. ثانیاً مطالعات فرهنگی قصد دارد تا تجارب فرهنگی را پاس‌داشته و آن‌ها را ارتقا بخشد، زیرا قویاً بر این باور است که افراد با تأکید بر فرهنگ به جنگ قدرت می‌روند. ثالثاً غایت مطالعات فرهنگی آن است تا با مفهوم فرهنگ به عنوان بخشی از زندگی روزمره سر‌وکار داشته باشد، بی آن‌که فرهنگ را به صورت مفهومی انتزاعی مطرح سازد. به کلامی دیگر، مطالعات فرهنگی مجموعه‌ای از فعالیت‌های انتقادی است که به سرعت در جریان اصلی فکری و آکادمیک گسترش یافت.

ادامه...

مشخصات کتاب امپراتوری نظریه‌ها

بخشی از کتاب امپراتوری نظریه‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب امپراتوری نظریه‌ها

ارزش خواندن داره جدیده
در ۳ ماه پیش توسط sol...145 ( | )